Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arròl, hogy...

Mi a véleményetek arròl, hogy a gazdag, jòl kereső sok gyerekesek már igy is rengeteg kedvezményt kapnak és továbbiakat követelnek?

Figyelt kérdés
Már igy is itt kapják messze a legtöbb kedvezményt egész Europában a jòl kereső, sok gyerekesek. Például a magyar adòrendszer rengeteg adòt elvon, a környező országokhoz képest is, egy dologban jobb az adòzás, ha valaki jol keres, sok gyereket nevel, ezeknél itt a legkedvezőbb adòzás, minden más esetben nagyobb az adòelvonás mértéke, még a környező országokhoz képest is. Ezek most még további kedvezményeket követelnek,semmi sem elég nekik,még a nyugdij számitását is a gyerekek számàtòl akarják függővé tenni. Ez azért rossz például, mert az állam sok gyerek esetén csak nagy pénzeket bukhat,ha ezután az agyontámogatas után a gyerekek felnőnek, majd külföldre mennek,18 vagy 23 évesen az állam által vagyis a többi adòfizető által fizetett tanulmányaik után, akkor a kormány a többi adòfizető pénzéből csak nagy összeggel támogatta őket, mégsem lettek a társadalom számára hasznosak. Szerintem a népesség csökkenése ellen legalább ennyire fontos lenne például a jobb egészségügy, igy a magasabb várható élettartam. Jelenleg a magyar egészségügy Európa egyik legrosszabbja, 35 országbòl csak az albán, bolgár rosszabb, Covidban is itt haltak meg legtöbben lakosságarányosan a világon, az EU-ban itt az egyik legalacsonyabb a várható élettartam.

2021. jún. 15. 05:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Orbán megnézte a statisztikákat, és azt látta, h a progresszívan gondolkodó értelmiség tipikusan kevesebb gyereket vállal, a megvezethető, popularizmusra nyitott bunkók meg sokat. Nyilván azoknak kell kedveznie, akik a szavazóbázisát adják.
2021. jún. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Szokásos Magyarország. Mindig csak a csókosok járnak jól.
2021. jún. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Úgy gondolom, hogy mindenféleképpen megérdemlik, merthisz a főkipcsak főVezír követelményi rendszerét teljesítik, és a homlokukról csapkodva a verejtéket nevelik fel kölykeiket, hogy igaz, hithű társadalmi tag legyen: az ilyenek csak megérdemlik, hogy mindenki, a szinglitől a nyugdíjasig csak őket támogassák a nap minden órájában.
2021. jún. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Katona Dius ***** válasza:
67%
Nekem nem az a bajom, hogy sok gyereket vállalnak. Hanem hogy, tisztelet a kivételnek, nem nevelik őket. Iskolában dolgozom, könyvelőként. Látom napi szinten, hogy a mai gyerekek nagyja milyen. És el nem tudom képzelni, hogy majd sok év múlva ők fizetik majd a nyugdíjam. Amikor úgy mennek el innen, hogy majd ők havi nettó 500 alatt palyakezdőként el sem helyezkednek sehol...
2021. jún. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Az, hogy inkább dolgozok feketén. Nyugdíjam soha nem lesz, azért nem vállalok be 3 kis tetvet. Tb-t így is meg tudom oldani. Kívánom hogy fulladjanak bele a csokba a sok gyerekesek
2021. jún. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%
Az érvelésed ott bukik, hogy nem követeli senki sem ezeket. A führer így döntött, mert fogy a magyar, így is összeomlóban a jelenlegi nyugdíjrendszer, nincs biztosítva az engedelmes munkaerő pótlása, hát megpróbálja valahogy motiválni és jutalmazni azokat, akik valamelyest ezen változtatnak. Nyilván ha már jár, akkor szívesen elfogadja mindenki az ilyenfajta támogatásokat (bár a CSOK meg hasonlók ne feledjük el, hogy nagyobbrészt hitelek, amiket bankok szolgáltatnak, szóval az adófizető pénzéhez nem sok köze van), mert akármilyen jól is keres az ember, azért sosem árt a több bevétel, főleg akkor, ha sok gyereke van. De hogy követelni nem követeli senki, az is ziher. Nem sok köze van az embereknek ahhoz, hogy a führer éppen mit talál ki, hogy mivel növelje a szaporodókedvet.
2021. jún. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
Azt gondolom, hogy a kérdésed provokatív és manipuláló. Ugyanis nem csak a gazdagok keresnek többet, hanem mindenki, aki hajlandó gyermeket nevelni. Tudom, hogy ez sokaknak fáj, mert ha irigységről van szó, abban a magyar verhetetlen, de próbáljátok meg légy szíves lenyelni azt, hogy aki tesz valamit az ország jövőjéért, az kap egy kis honorációt.
2021. jún. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

#7 szerintem nem létezik olyan ember, aki csak azért vállal gyereket, hogy az országért tegyen. Wtf? Azért vállalnak gyereket, mert gyereket akarnak, ne gyere ezzel az álszenteskedéssel, mintha ők áldozatot hoznának az országért. Maguknak szülnek.


Véleményem szerint gusztustalan, ami ebben az országban zajlik. Kivételezés megy a sokgyerekesek javára, sokkal nagyobb előnyökhöz jutnak, mint azt a gyerekek száma indokolná. Egy gyerektelen vagy egygyerekes meg ássa el magát, úgysem lesz pénze 60 millióért ingatlant venni. De ugye Magyarország korrupt és emberi jogokat nem tisztelő kormányától mit várunk. Ez is csak egy plusz érv, hogy jobb lesz külföldre költözni.

2021. jún. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"szerintem nem létezik olyan ember, aki csak azért vállal gyereket, hogy az országért tegyen."


Én sem ezt írtam.

2021. jún. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

#8

De mostmár van, aki a pénzért szül, mert anyagilag jobban jár, akkor is ha azt a gyereket már nem akarja, vagy a lakásban nincs neki hely.

2021. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!