Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem tudok...

Mit csináljak ha nem tudok sokáig az emberek szemébe nézni?

Figyelt kérdés
Ha hozzám beszél valaki akkor nincs probléma,de amikor nekem kell beszélni valakihez akkor valamiért nem tudok folyamatosan a szemébe nézni és ez engem nagyon zavar. Van amikor közben még zavarban is vagyok és össze-vissza beszélek. Ezen hogy tudok javítani? 19/l
2021. aug. 16. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Semmit, így is lehet kommunikálni, és elfogadnak ilyennek. Én sem tudok.
2021. aug. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Gyakorlással. Muszáj, mert általában úgy tudatjuk az illetővel, hogy hozzá beszélünk, hogy közben ránézünk. Nekem is hónapok tudatos gyakorlása kellett ahhoz, hogy ne jöjjek zavarba attól, ha mások szemébe nézek miközben hozzájuk beszélek és most már zavartalanul megy.
2021. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem így beszélünk, ahogy elképzelted, hanem úgy ahogy leírtad. Akkor nézünk rá az áldozatra, folyamatosan a szemébe pislogás nélkül, amikor megfenyegetjük; de ha batáti beszélgetés során akkor nézzük rá, amikor a legfontosabb mondandónk hatását lássuk.


Íme egy példa.

Napfény délután volt 1970. November.19. hétfő. egy középkorú, jólfésült fickó kiszállt egy lesötített BMW- ből egy aktatáskával (itt talán néha ránéztünk egy-egy pillanatra, hogy követi-e a fonalat) a táskát átadta egy napszemüveges férfinak (itt már ránézünk a hallgatóra, mert látni akarjuk a reakcióját) kinyitotta az aktatáskát és előhúzott belöle egy PM009-et és a szájába téve meghúzta a ravaszt, az agyveleje beborította az aszfaltot. (Közben gyönyörködünk a hallgató tátott szájában, de a hosszabb ránézéssel jelezzük felé, hogy mi befekeztük, reagálhat szavakkal, kérdezhet)

2021. aug. 17. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézz a két szeme közti területre a homlokán, illetve kicsit pásztázz a tekinteteddel az arcán. Ha beszélsz valakihez és végig mereven a szemébe nézel, az neki is kínos, ösztönösen. Próbáld egy tükörben gyakorolni, esetleg kérj meg egy közeli, bizalmas családtagot, hogy gyakorolhass vele.
2021. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!