Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a különbség a Going Galt,...

Simon Petrikov kérdése:

Mi a különbség a Going Galt, a Lay Down Flat, a Hikikomori, a Növényevő és a MGTOW "mozgalmak" között?

Figyelt kérdés
Mit jelent/jelez ezeknek a mogzalmaknak a jelenléte?

2021. szept. 3. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jól tudod Te, hiszen a legtöbb itthon nem ismert.


Én is csak az MGTOW-ot ismertem meg a Hikikomorit. A növényevő a vegán lenne?


Amúgý ezek mind válaszok a mai fiatalok részéről... a társadalmi elvárások harapófogóvá váltak, a család már nem érték, és így minden érték emiatt válságba került.

A fiataloknak (és a nőknek) a klasszikushoz képest új lehetőségek közepette gyakran nem tudnak kiiagazodni, nem tudnak megbirkózni a felelősséggel. A férfiak meg úgy érzik, hogy elvettek tőlük jogokat.


Lényegében könnyű lenne az egészért a femminizmust okolni, de valójában ami most van az NEM feminizmus. A nőknek kötelező lett melózni, de mégis kevesebbet keresnek ugyanazon munkakörben ergo nincs egyenlőség, ellenben a családi élet feltúrva, a család értéke lecsúszott. Nincs senki aki otthon van, a gyerekekre és a háztartásra jut rendesen ideje full-time, a férfiak pedig nem igazi családfenntartók a másik kereset miatt, ami egyrészt elveszi a presztízst... másrészt mégis csak rájuk szorul a család leginkább.

Ehhez jön még az hogy a 8 óra munka valójában kötelező extra ebédszünettel, fel alá utazgatással és reggeli készülődéssel inkább 10-11, nem lehet kutyát se tartani, gyerekhez is kella szitter, a házasság se cél már mert default lett a válás... minden érték válsagba került, a társadalom kifacsarja az embereket. Ezért lázadnak sokan, és népszerűek ezek az ideológiák.

2021. okt. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

". A nőknek kötelező lett melózni, de mégis kevesebbet keresnek ugyanazon munkakörben"


Ez nagyrészt vagy kb. teljesen (országtól függően) a nők munkahellyel kapcsolaots döntései miatt van, de amúgy kb. teljesen egyetértek.

2021. okt. 16. 23:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ugyanott dolgozok, ugyanazt a döntést hoztam. Miért is jarna akkor jevesebb?
2021. okt. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Példák: a nők (nem minden nő, de a nők többsége) gyereket vállalnak/terhessé válnak, több szabadságot vesznek ki/többször mennek betegállományba, kevesebb eséllyel túlóráznak önként, kevesebb eséllyel kérdeznek előléptetéssel/fizetésemeléssel kapcsolatos kérdéseket.
2021. okt. 17. 08:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Az alapbér kevesebb, minkavégzésben semmi különbség nem volt (max annyi hogy én hülye még szorgalmas is vagyok).
2021. okt. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok mit kezdeni a te eseteddel, én csak leírtam hogy áktalában mik a különbség okai.
2021. okt. 19. 08:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ne általánosíts, légyszi, mert sajnos fogalmad sincs róla.
2021. okt. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Általánosítás nélkül majdnem semmilyen társadalmi problémáról/"problémáról" sem lehet beszélni.
2021. okt. 19. 08:20
 9/9 A kérdező kommentje:
Sőt, megoldani sem, mert a demokrácia arról szól, hogy a többség javára megy a döntés.
2021. okt. 19. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!