Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire igaz, hogy egy...

Mennyire igaz, hogy egy lassabb habitusú ember, aki nem pörög ezerrel, nem lehet sikeres a mai felgyorsult világban szellemi területen?

Figyelt kérdés
Van egy informatikus diplomám. Mindenes rendszergazda vagyok vele. Néha nagyon kell rohanni, több dolgot vinni egyszerre. Egyszerre telefonos ügyfélszolgálatot nyújtani, és hosszú távú rendszerfejlesztéseket is kell vinni. Idegileg felőröl, nem mindig bírom a tempót. Lehet, hogy mellényúltam a szakmaválasztással. Nagyon rosszul kezelem a nyomást, a stresszt, a rohanást. Fontosabb lenne számomra az emberi légkör. Idealista álmodozónak gondolom magam. Lehetek-e így sikeres valahol az életben? 28/F

2021. dec. 25. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is informatikusnak jelentkeztem, de nem vettek fel..gépész lettem. Nem is használom, utálom.


Egyébként szívesen cserélnék veled pár napig, de nem hiszem hogy bírnám. A pörgés nekem sem az erősségem...munka helyen is én vagyok a leg lassabb :d

2021. dec. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

A túl nagy rohanás nem is van minden esetben jó hatással a munkavégzésre, sőt gyakrabban negatív. Ezt látom a "főnökömön", bár ő nem annak való és magamon is. Az átlag ember a kis mértékű "pörgést" még pozitívan fogja fel, de ha már hosszabb távú akkor az is kimerítő lehet. És akkor nem is beszéltünk a hosszú távú, folyamatos stresszről.


Szerintem nincs ezzel baj, meg kell tanulni kezelni, elfogadni. 28/f

2021. dec. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
Multis világban nem.. ott pörögni kell a semmire és a semmiért.
2021. dec. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 46 éves koromig bírtam a pörgést a munkahelyen, úgy, hogy közben anyaként meg otthon is helyt kellett állnom. Pénzügyes voltam.


Aztán egyszercsak ugyanazt kezdtem érezni mint te, kérdező. Utáltam ami körülvett, pörgés ezerrel és nulla emberség az akkori munkahelyen.



Aztán jött a Covid, és lehetőségem lett váltani. Már nem pénzügyes vagyok, de egy nagyon szuper kis állást találtam magamnak, ahol emberség van, és néha ugyan nagy pörgés, de alapból nyugis és stresszmentes.


Úgyhogy megertelek. A nyugalom és a lassabb tempó kéne inkább mindenkinek, és nem lenne ennyi nyugtatót szedő ember.


Válts, ha úgy érzed. Én pld állami szférában helyezkedtem el, egy nagyon kicsivel kerestem kevesebbet mint a multinál, de mostanra már itt keresek többet. Néha megeri körulnezni.

2021. dec. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy válaszoljak is a kérdésre, általában igaz, de hogy a pörgősebb emberek lesznek sikeresebbek, de azért sok kivétel van.


Viszont a nyugis emberek tovább maradnak egészségesek.. És ez a nem mindegy. Előző voltam.

2021. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg lett mondva, ebből indulj ki:

https://www.youtube.com/watch?v=VOA05YnLwzU

Ehhez meg pörgés kell.

2021. dec. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Azt akartam írni, hogy ennyiből nem lehet megállapítani, hogy a munkád valóban túlhajszol-e, vagy csak te vagy gyenge. " Idealista álmodozónak gondolom magam" Ez viszont egyértelműen bizonyítja szerintem, hogy benned van a hiba. Pláne IT területen. Rohan előre az iparág, aki ücsörögni akar a már megszerzett tudásán és a langyos semmiben tespedni, annak nem való ez a terület.
2021. dec. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rendszergazdaként azért el lehet helyezkedni nyugisabb helyeken, bár tény, hogy vélhetõen alacsonyabb bérért, viszont fixen nem fogsz megszakadni. Szerintem mérlegeld, hogy miért éri meg neked a jelenlegi munkahelyen lenni (pl: fizetés, hely közelsége, szakmai fejlõdés stb...) és ennek függvényében gondolkozz el a váltáson.


A stressztűrés az emberfüggõ és általában személyenként eltérõ, hogy ki mennyire képes jól kezelni a stresszes szituációkat, van aki minden apróságon képes idegeskedni és van aki élet-halált eldöntõ szituációkban is megtartja a nyugalmát. Ezen lehet javítani, és meg lehet tanulni helyesen kezelni a stresszes életet, viszont ha alapból olyan munkát csinálsz amit nem szeretsz, akkor igen nehéz.


Azt hogy mellényúltál-e a szakmaválasztással úgy tudod kideríteni, hogy kipróbálod magad több helyen rendszergazdaként és ha az összes helyen nyomasztó érzést érzel akkor meglehet, hogy ez tényleg nem a te világod.

2021. dec. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!