Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Lidl áruházakban miért van...

A Lidl áruházakban miért van mindig káosz?

Figyelt kérdés

A városban, ahol lakom, 3 Lidl is van, és mind ugyanolyan:

- mindenütt békák, dobozok és konténerek (alig lehet elférni, de emellett még balesetveszélyes is)

- flegma, kelletlen, "mindenes" eladók

- állandóan kígyózó sorok a pár percenként, random nyitó-záró pénztáraknál (sajnos az önkiszolgáló kasszákkal sem javult a helyzet, mivel oda csak 1-2 áruval mehetsz, olyan kicsi a rakodó felületük)


De sokan szeretik, amit én nem értek.



2021. dec. 27. 17:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván szeretik, mert olcsó, és azért olcsó, mert a munkaerőn spórolnak. Cserébe nagyobb a rendetlenség, hosszabb a sor.
2021. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

1: a dobozok és ládák azért vannak az eladótérben mert az árufeltöltők nem tudják utolérni magukat. Egyszerűen annyira fogynak a termékek, hogy muszáj őket újratölteni naponta vagy 100 szor. Szóval kicsit nehéz árut is tölteni, dobozból kipakolni stb. Inkabb kiviszik dobozostul, békástul az egészet aztán onnan töltik.


2: ez a "kelletlenség" abból adódhat, hogy 100 fele áll a fejük. Ha kasszában vannak akkor figyelniük kell a gyorsaságra, a termékkódra, jól adjanak vissza, minden terméket behúzzanak stb. Ha árut töltenek akkor meg figyelniük kell a kint lévő termékek szav.idejét, elhelyezését, gyorsan kell pakolniuk, figyelniük kell ki mikor menjen kasszába meg ilyenek. Elég nehéz és frusztráló lehet. Ők is emberek, nem robotok. Nem tudsz olyan embert találni a feladatra aki mindig mosolyogna és jókedvű lenne.


3: a sorok azért olyan hosszúak mert rengeteg ember jár oda. Így asszem érthető. A vezetőknek meg úgy kell gazdálkodniuk a dolgozókkal ahogy éppen tudnak. Nem ülhet 3,4 ember folyamat a pénztárban mert akkor nem lenne aki árút töltsön.


Azért szeretik sokan mert ott elég sokmindent meg lehet találni.

2021. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Nana! Azért a szigetvari Lidl - ben, a Szilvi mindig kedves és mosolyog. Pedig állandóan mozgásba van, sokat dolgozik. Ha lenne ott év dolgozója cím, Szilvinek adnám!
2021. dec. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
14%
A zemberi vásárlók miatt.
2021. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

Mennyél be CBA -ba vagy Coop -ba.


Átlagos magyar boltokhoz képest rend és tisztaság van.

Áruválaszték bő, és az árak is jók.

Olyan logisztika van mögötte és hatékonyság amiről a magyar láncok álmodni se mernek.


Kassza zárás nyitás nekem is agyrém, de tömeg csak karácsonykor illetve ünnepek körül van.

Kelletlen eladók? Magyar emberek. Hol vannak udvarias, mindig vidám eladók Magyarországon? Sehol.

2021. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
21%
Két méterre emelve, lifttel oldalra pakolva emberrel együtt nulla helyfoglalás lenne, de ahhoz gógyi és szándék kéne. Ha lidl nagykutya vagy, és nem érted, nyugodtan írj rám ennek a hozzászólásnak a privát üzenet linkjén, felvázolom mondjuk 600 doboz Steam Imperial IPA ellenében...
2021. dec. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk is kaotikus a Lidl. Nagyon sajnálatos, hogy a 21. századi technikákkal nem tudják még napra pontosan megbecsülni a forgalmat. Pedig nem nehéz. Az emberek egy időben kapnak fizetést, jellemzően 2-10e közt. Alapvetően ilyenkor kellene több kasszás erőforrás, utána lehet lazítani. De sajnos nem jutnak el erre a pontra. Inkább ugrálj ide, vagy ugrálj oda, kapkodj itt, kapkodj ott. Sajnálom, hogy ezt mondom, de a Lidl mentalitás abszolút nem bolti mentalitás, amit képvisel. Olyan, mint egy mini gyár... Csak talán icipicit jobban fizet. Én az ilyen mentalitással abszolút nem tudok érvényesülni, aki ezt kitalálta ezekbe a boltokba, jól megverném. Én is voltam diák elmondtam az akkori főnökömnek és a diák szövetkezetnek is, hogy én több munkát egy bérért nem fogok végezni, és semmiféle felelősséget nem fogok és nem is vagyok hajlandó vállalni a kassza tartalmáért. Érdekes módon nálam ezt felfogták anno, mehettem dolgozni állandó kasszásnak. Az a baj, hogy a munkáltató azt tehet meg veled, amit engedsz. Az, hogy ez a bolt lánc és dolgozóik itt tartanak, egyértelműen a dolgozók hibája! Ha képesek lennének visszaszólni nem lenne ez. Előbb utóbb nem kapna a bolt embert. Utána meg elgondolkodhat, hogy megy vagy változtat.
2021. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

#6: És hogy építenéd be az árakba?

#7: A másik három hétben hova rakod azt a plusz erőforrást (A mentalitással azonosulni lehet, nem érvényesülni ebben a kontextusban;))

2021. dec. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom előírásokról még nem hallottál.

Vásárlók feje fölé nem lehet lógatni súlyokat ilyen tömegben semmilyen formában.


Na ezért nem látod sehol.

2021. dec. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%

#6 -nak akart menni


9 voltam :)


#8 Ők mindent is jobban tudnak, mindenkinél is. Azért tarolja le a Lidl meg Aldi a piacot mert amúgy sz@r :)

2021. dec. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!