Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történt veletek, hogyan...

Mi történt veletek, hogyan alakult az életetek 2022. február második hetében?

Figyelt kérdés
14.-e és 28.-a közötti időszakra gondolok értelemszerűen.

2022. márc. 5. 06:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
A munkahelyemen elindult egy vváltozás, ami engem érint, és részben én indítottam el.
2022. márc. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló: gratulálok a kezdeményezésedhez! (Gondolom, pozitív fejleményről van szó, valamilyen körülménnyel/tényezővel nem voltál teljes mértékben elégedett.)
2022. márc. 5. 07:12
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

Az inkább második fele, nem második hete. :)

Engem 9.-én műtöttek, szóval február 14-20. a pihenésről szólt, 21-28 pedig a munkáról. Nem történt semmi különleges egyébként, csak a szokásos mókuskerék.

2022. márc. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló: nagyon köszönöm az észrevételt. Tényleg elírtam a megfogalmazást. :)


Gratulálok a gyors gyógyulásodhoz és szép sikerek elérését kívánom a munkahelyeden!

2022. márc. 5. 07:34
 5/18 anonim ***** válasza:

A február második felére kezdett minden a helyére kerülni. Az egyetem február elején kezdődött hihetetlenül nagy stresszel és ezernyi feladattal. Nagyjából február 3. hetében kezdett minden lenyugodni, és minden a régi kerékvágásba működni, sikerült visszarázódni.

Habár annyi változás mégiscsak történt az életemben, hogy a szokásos reggeli social media időm inkább telex olvasással telt, és utána kezdett csak beindulni a nap, ahol annak érdekében, hogy eltereljem a figyelmem, inkább többet tanultam. Illetve, pont a háború miatti frusztráció miatt nem folytattam a sorozatomat, ami minden kedden jön ki új résszel a Netflixen, mert amennyire imádtam a sorozat nyomorát és alakulását, most annyira nem lennék rá képes, hogy nézzem.

28.-án kezdődött meg a jelenléti oktatás az egyetemen. Azon a napon volt a legtöbb frusztráció bennem, ugyanis útbaesik a nyugati ahogy megyek a villamoson, és borzalmas volt látni a tömeget, és menekülteket. Plusz persze, a hirtelen áttérés online-ról jelenléti oktatásra enyhén szólva... döcögős volt.

2022. márc. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Megértelek és együttérzek veled ezekben a túlságosan változékony/stresszes időkben, kedves 5-ös válaszoló!


(Az én iskolai/szakmaszerző éveimben még hírből sem volt online oktatás, de a számítógépeket is csak akkoriban kezdték üzembe állítani az iskolákban. 1991. tavaszáról beszélek.)


Én még a hagyományos régi táska írógépeken gyakoroltam a középiskolában és otthon. (Gyors- és gépíró szakma.) Célkitűzésem volt a titkárnői pályafutás, de aztán más irányt vett végül az életem.


Én is időként figyelemmel követtem a politikai híreket - leginkább 15 éves koromban volt egy időszak, amikor a televízió híradó bemondóinak metakommunikációját tanulmányoztam elmélyültebben.


Mostanában nem nézek szórakoztató jellegű televízió sorozatokat (elromlott a televízióm egy ideje és mivel túlságosan sok a csatornaváltási lehetőségem, eluntam az egészet. Így minek megjavíttatni?)


Hát igen, a menekültek tömege. Én is tartok egy hivatalos jellegű távolsági utazás lebonyolításától, pedig megkerülhetetlen a dolog.

2022. márc. 5. 08:19
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Nekem k.rva sz.rul, anyám lehúzott rólam 800ezret...még mindig nem találok munkát, szóval egyre közelebb érzem magam ahhoz, hogy ne érjem meg a március végét.
2022. márc. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszoló!


Őszinte együttérzésemet küldöm. A területileg illetékes családsegítő szolgálatnál keresd meg az adósságkezelő munkatársat mindenképpen és vedd fel vele mihamarabb a kapcsolatot!


Akár a vezetőjükkel is beszélhetsz, ajánlani fog további lehetőségeket, merre menj, mit csinálj, hogyan oldd meg ezt a helyzetet.


Annyit tudok, hogy egyik ismerősöm esetében is csődbiztosok vizsgálják a körülményeket és valahogy apránként meg lehet oldani az ügyet, nem kell annyira kétségbeesni. Ismerd meg a magáncsőd fogalmát, tájékozódj az interneten.


Persze én viszonylag kicsit már "könnyebben" beszélek én már néhány vagyonjogi/csődszéli helyzetből sikeresen kievickéltem. A lakásomat sikerült megmenti az elárverezéstől, nem lakoltattak ki mégsem.


Fordulj bizalommal akár egyházi közösségekhez (különböző szeretetszolgálatok, karitász munkatársak, esetleg magyar máltai szeretetszolgálat. Ez utóbbiak lelki segítségnyújtásban nagyon tudnak jeleskedni.) Meg is fogsz lepődni, mennyire!


Csatlakozhatsz idővel akár a protestáns egyházhoz is, ha az szimpatikusabb esetleg, de talán a római katolikus is megteszi egy időre.


CSAK és kizárólag adósságkezeléssel kapcsolatban is rengeteg tennivalód fog akadni a hétköznapokban, a munkahelykeresés egy kicsit "rá fog érni".


Akár a területileg illetékes jogi segítségnyújtó osztály is ellát bőven tanácsokkal és itt is, ezen a gyakorin kaphatsz jó szándékú tanácsokat, ötleteket másoktól, hogyan oldd meg a gondjaidat tartós kétségbeesés helyett. (Menet közben adnak tanácsokat, hogyan találj munkát, mihez értesz, mit kellene tenned, stb.) Járhatsz akár a munkaügyi központ nyakára is segítségért többször, ha nem vagy elégedett velük.

2022. márc. 5. 09:46
 9/18 anonim ***** válasza:

Elkaptam az omikront, brutálerős megfázásjellegű volt 1 hétig. Még a következő héten is pihentem. Home office-ban tudtam dolgozni végig.

Felerősítette az omikron az állandó, enyhén hurutos köhögésemet.


Ennyi.


Próbaidős vagyok a munkahelyemen, remélem, a jelenlegi helyzet nem vezet oda, hogy nem tartanak meg.


Várom, hogy újra sportolhassak normálisan - orvosom szerint a tünetek elmúlása után még 6 hétig csak 110-120-as pulzussal szabadna. Most tartok 2 hétnél.

2022. márc. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9-es válaszoló: örülök, hogy sikeresen meggyógyultál! Jó egészséget kívánok! :) A home office által pedig meg tudtad tartani az állásodat.


Kívánok minden szépet és jót Neked a jelenben és a jövőben!

2022. márc. 5. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!