Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogos a kérésem, és a felhábor...

Jogos a kérésem, és a felháborodásom anyám viselkedése miatt?

Figyelt kérdés

Van most ez a Kinderes szalmonellás téma. Megkértem anyámat, hogy húsvétra ne adjon ilyen terméket a gyerekemnek (unokájának), mert elvesztettem a bizalmamat, és elővigyázatosságból, hagyjuk ki, akkor is, ha nincs a tiltó listán.

Erre az volt a válasza, hogy de, oda fogja adni, mert nincs a listán, és ez hülyeség, meg mennyi pénzt kiadott rá, és nem fogja kidobni. Pedig mondtam, inkább kifizetem neki (amúgy nem egy nagy összeg, mert 3 tojás meg egy nyuszi, de anyám 50 fton is képes fennakadni)... Vagy majd megeszi ő - ilyen opció is volt, de most mégis hozni akarja.

Jó, tudom, talán tényleg hülyeség, van, aki simán oda fogja adni, és nem is lesz semmi gond, meg nekünk sem lenne, de én úgy érzem, hogy nem szeretném megkockáztatni, és ha adhatunk neki másik fajta csokit, akkor miért ne tennénk? Zavar, hogy anyám nem tartja tiszteletben a kérésemet. Mindenki más simán elfogadta egy szó nélkül.

Nem akarok vele vitatkozni, mert csak felhúzom magamat, de nem szeretném ha odaadná a gyereknek, pláne azt nem, hogy ha már odaadta, mondjam a gyereknek, hogy ne egye, az milyen már... Ha meg odaadná és hagynám hogy megegye, azon parázzak, hogy nehogy baja legyen. Mit tennétek a helyemben?



2022. ápr. 13. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Én azok közé tartozom akik oda adnák...
2022. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem teljesen értelmetlen túlaggódás részedről ez az egész.
2022. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlaggódod, de ettől függetlenül: igazából az apropó lényegtelen, kértél valamit, és nem hajlandó betartani, nyíltan az ellenkezőjét teszi.

Én megmondanám kereken, hogy ne jöjjön egyáltalán, ha nem képes tiszteletben tartani, mint szülőt.

2022. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem jogos.
2022. ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Mert miért ne egye meg...??
2022. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Jó nagy hülyeség az aggodalmad, én simán odaadnám. De, ha egy szülő kér valamit, azt be kell tartani, akármekkora baromság is. Úgyhogy egye meg édesanyád azokat a tojásokat.
2022. ápr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Te döntésed hogy mit adsz a gyerekednek, és ez a történet vége.

Mindegy hogy jogos vagy sem, beleszólásod csak neked van.

2022. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem egyrészről egy picit tényleg túl aggódod,bár millió más édesség van, amit adhatna helyette. Másrészről engem nagyon bosszantana, ha megkérném, hogy a gyerekemnek ne adjon valamit, de csakazértis ő márpedig odaadja.
2022. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Hovarju ***** válasza:
79%

Le leszek pontozva, de azért leírom.


Vettem 8 db kinder tojást a család gyerekeinek. De mikor kiderült ez a szalmonnella gyanú úgy döntöttem nem adom nekik oda.

Kibontottam, kivettem belőle a játékokat és a csokit kidobtam.


Inkább készítek nekik valami süteményt.


Sajnáltam a csokit és bennem is felmerült, hogy lehet, hogy nincs baja, de nem akartam kockáztatni.

2022. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy hülyeség, de megnyugtat(na), ha inkább most nem kap.

Összeveszni nem akarnék, azt se, hogy ne jöjjön anyám, messze lakik, így is évente csak pár alkalommal találkozunk (persze ez sem véletlen, de már más kérdés).

2022. ápr. 13. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!