Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember nem csukja be a száját?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta megfigyeltem, hogy rengeteg embernek résnyire nyitva van a szája - de mindig! Ül a buszon, sétál az utcán, moziban, boltban stb. Szóval nyitva van a szájuk - csak úgy. És engem oltárian zavar, főleg ha a buszon mellettem ül/áll egy ilyen vagy a boltban mögöttem és egyszerűen undorodok az ilyentől. Volt osztálytársam is még általános suliban, egy lány, neki meg még ki is voltak száradva az ajkai. Folyamat nyitva volt a szája - nem nagyon, csak éppen résnyire, hogy a fogai kilátszottak. Mindig azt vártam, hogy a légy mikor repül bele.

Nem vettem észre, hogy másnak feltűnt volna, lehet csak én vagyok ennyire ingerlékeny erre a témára, de legalább szeretném akkor megérteni, hogy miért. Valami megszokás vagy betegség ez? Mást is zavar? Van aki nem is tudja magáról?

(én csak akkor vagyok így, mikor nagyon elfáradok (12órázok melóhelyen) és annyira jól alszom éjszaka, hogy kinyílik a szám - de erre rögtön fel szoktam kelni és be is csukom).



2022. ápr. 14. 11:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
"Gyerekkorom óta megfigyeltem, hogy rengeteg embernek résnyire nyitva van a szája" Ezt is nyitott szájjal olvastam xD
2022. ápr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az igen. :D Ne érts félre, mert nem rosszindulatból írom, de mindig meglepődök, hogy az embereket mi minden tudja zavarni. :D Valószínű észre sem veszik, szimpla megszokás lehet náluk.
2022. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
De miért nézed, ha zavar???
2022. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hidd el 3as, hogy nem önszántamból nézem :D Sajnos mellém ülnek, szembe jönnek az utcán stb. Egyszerűen zavar. Nem annyira, hogy ezen kattogjak, csak ma megint láttam egy ilyet és kíváncsi vagyok, hogy van e valami magyarázat, valami ok, amiért ez így van.
2022. ápr. 14. 11:31
 5/16 anonim ***** válasza:
30%
Én is gyűlölöm őket, nem tudom, hogy képzelik!!
2022. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az orrán át vesz levegőt az ember.
2022. ápr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

4: ezt nem értem... hogy lehet valakit nem önszántadból nézni.

Nyilván elsőre egy pillanatra "beúszik" a tekintetedbe, de azonnal el is kaphatod a tekintetedet, problem solved.

2022. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Rossz a végállás kapcsoló.🤷‍♂️
2022. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak magamból kiindulva, kicsi korom óta allergiás vagyok, így nem tudok az orromon levegőt venni, ezért sokszor a szájamon keresztül veszem, most felnőtt koromra meg fogszabályzós vagyok és olyan rossz a harapásom, ami miatt most nem tudom összezárni a számat, ezért szoktam résnyire nyitva hagyni sok esetben.
2022. ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy, ha valami munkát végzek, vagy koncentrállok, akkor is nyitva van és az ajkaimat harapgálom, vagy nyalogatom a nyelvemmel. :D
2022. ápr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!