Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen ember az, aki azt...

Milyen ember az, aki azt mondja, hogy nincs jogom rosszul érezni magamat?

Figyelt kérdés
Szerinte csak én csináltam a szart a kapcsolatunkban (amikor ez nem igaz, rajta is múlt, nem csak rajtam),ezért érzem magamat rosszul, ezért nincs hozzá jogom rosszul érezni magamat. Nárcisztikus az ilyen?

2022. máj. 8. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Ugyan nem tudom a kontextust, de nem az fix hogy normális emberek nem nagyon mondanak ilyet :D

Hasonlót már hallottam, mint "Biztos nem fájhat annyira, nekem már az xy eltört, na az fájt. Ne vinnyogj" meg a "Ne hisztizz, velem xy dolog történt ami sokkal rosszabb volt, nincs jogod szomorúnak lenni" meg egyebek.

Ahhoz nincsen senkinek joga hogy megkérdőjelezze más emberek érzelmeinek a valódiságát vagy a jogosságát. Teljesen természetes hogy ha valakivel pocsék dolgot történnek akkor ő maga is szarul érzi majd magát.

Furcsa egyébként hogy "pozitív" értelemben még nem hallottam ezt, mert senki sem mondja azt hogy "nincs jogod boldognak lenni mert velem xy dolog történt ami jobb volt mint ami veled történt."

Így megfordítva látszik csak hogy mennyire butaság ilyet mondani.

2022. máj. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

Az érzések maguktól jönnek és nem kérvényezik a jogosultságot valamiféle hivatalnál. Az ember néha érez félelmet, undort, ijedtséget, örömöt, bánatot, rengeteg sok mindent, de az érzéseknek soha nincs közük a joghoz még hétköznapi értelemben sem.

Szóval amit érzel, az adott és mondd neki, hogy ha megkérdőjelezi, vagy nem hiszi el, vagy úgy gondolja, hogy nem ezt kellene érezned, akkor téved.

2022. máj. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 NTBS ***** válasza:
27%
Önző és felelőtlen.
2022. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!