Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kb. 2 évvel ezelőtt egy...

Kb. 2 évvel ezelőtt egy osztálytársam fél napra ellopta a telefonomat. Ami a legnagyobb baj, hogy akkor nem mertem kiállni magamért és így utólag nagyon zavar a dolog. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szüleimnek kb. fél évvel ezelőtt meséltem el, tehát másfél évig nem mertem elmondani nekik, mert féltem, hogy mit szólnak és tudtam, hogy így másfél év után nem lesz hihető. Így is lett és mondták is, hogy ha ezt így folytatom akkor elküldenek a pszichológushoz. Még a mai napokban is olyan dolgok történnek, hogy állandóan eszembejut, amikor az osztálytársam ellopta a telefonomat fél napra. Amikor történt, akkor az osztálytársaimnak is megosztotta a dolgot. Tehát tud róla az osztálynak valamennyi része, ugyanis iskolába is olyan dolgokat mond pár osztálytársam ami egyértelműen utal arra, hogy tudnak rólam dolgokat.

2022. jún. 5. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Szerezz egy barátnőt
2022. jún. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

4 kérdést tegyél fel.


1. Ezen rágódni bír akkora hatalommal, hogy kitörölje a múltat? A válasz: nem.


2. Ezen rágódni bír akkora hatalommal, hogy visszautazz az időben és rávegyed a régi énedet, hogy kiálljon magáért? A válasz: nem.


- Tehát, ha nem tudod a rágódással, a töprengéssel, a kesergéssel sem eltörölni, sem megváltoztatni a múltat, akkor mi értelme van csinálni?


Továbbá az is egy kérdés


3. Ezen rágódni bír akkora hatalommal, hogy elzárkózz a jelentől? A válasz: igen.


4. Ezen rágódni bír akkora hatalommal, hogy elzárkózz a jövőtől? A válasz: igen.


- Ergo nem csak értelmetlen a múlton ráhódni, de még a jelent sem élheted meg, a jövöt sem alapozhatod meg.


Mindig, amikor eszedbe jutna, ezt vezesd le magadban.

2022. jún. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

De honnan tudják ezeket a dolgokat? A telefonodban olvastak vagy láttak valami ilyesmit?

Így utólag már ne tegyél semmit, azon kívül, hogy kitalálsz valami jelszót vagy ilyesmit a telefonodra, amit csak te tudsz feloldani.

2022. jún. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Hozok egy példát.


Én alacsony vagyok.

Ha bezárkózok a lakásba és zokogva fekszek az ágyban, egy nap arra ébredek, hogy 1,80 magas lettem? Nem.


Tehát értel etlen cselekedetet vittem véghez, miközben elmehetten volna valamerre kirándulni vagy elintézhettem volna valami fontosat.


Ugyanúgy értelmetlen a múlton keseregni, mert nem lehet se törölni, se változtatni, de itt van a jelened, ahol már ki mersz magadért állni, hiszen ezt tanította az eset és a jelenlegi dolgokat éled meg.

2022. jún. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
A szüleidnek igaza van. Ha ez két éve történt, akkor tökre nem normális, hogy ezen pörögsz két év elteltével is.
2022. jún. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem engedd el. Már nincs értelme ezen rugózni, ha visszakaptad. + Rég volt.
2022. jún. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

*már nincs befolyásod a történtekre; ne a múltban élj


Csam 6ározd L magad, hogy legközelebb másképp/máshogy csinálod, és kiállsz magadért


esetleg tanulsz a hibádból, leszűröd a tanulságot.

2022. jún. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Keressél egy még régebben megtörtént eseményt az életedben, ami még mindig bánt!
2022. jún. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Tanultál belőle, levontad a következtetést, és legközelebb megfontoltabb leszel:

https://www.youtube.com/watch?v=c0XWqJoytyg

2022. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy akkor ellopta, vagy hogy akkor nem álltál ki magadért, vagy hogy esetleg még mindig nem tudsz?
2022. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!