Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Másoknak is vannak hasonló...

Másoknak is vannak hasonló fura szokásai?

Figyelt kérdés

-Szeretem a viharos időket. Ha dörög azt figyelemmel hallgatom, élvezem az ilyen viharos időket főleg ősszel és sötétben. Meg szeretem várni ha eső lesz, előtte meg tiszta szürke az ég, csak úgy nézni. Szeretem az ilyen unott, egyhangú esős szürke napokat valamiért...:D

-Szeretem az eső utáni illatot, szinte imádom szagolni.

-Szeretem a pince szagot, ha valakinek megemlítem, nem érti, én se értem miért de szeretem. :D De itt se minden pince szagot, 1 bizonyost szeretek, de nehéz leírni. (nyirkos, hideg pinceszag)

-Ha buszmegállóban, vagy bárhol várok néha eltudok merengeni nézni a galambokat, vagy ha épp fújja a szél a fűszálakat, leveleket a fán.

-Ha esik az eső, az iskolás napokat juttatja eszembe és jó kis nosztalgiás emlékként van jelen nekem. Nem tudom miért pont az esős idő juttatja eszembe, talán mert ősszel volt jó hangulat ott a suliban, imádtam az őszi időszakokat. Ősz a kedvenc évszakom amúgy, pont ezek miatt is.



2022. jún. 8. 04:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek teljesen normális dolgok, most volt egy kis vihar, gondolom ez inspirálta a kérdést. :)

Úgy aludtam az előbb, hogy nyitva volt az ablak, még full csend volt és csak hallgattam a mennydörgést és az esőt, egyszerűen imádom. Az illatát is, olyan friss érzést ad.

2022. jún. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az ősz a kedvencem. Én is szoktam nézni a galambokat,meg a természet szépségeit. A vihart ugyan nem szeretem, de az eső utáni illatot, a vizes fű illatát igen.
2022. jún. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia te rokon lélek. Nekem is vannak elég gyakran ilyen merengős, nosztalgikus pillanataim. Engem a hideg viharos szél tud megbabonázni, ha tehetem ilyenkor mindig ki megyek az udvarra és csak élvezem az erejét. Aztán szeretem a sárgarigókat hallgatni,keresni őket a faágak között. Rengeteg van mostanában mifelénk. Az eső illatot és a dohos pince szagot is szeretem. Egy illat is olyan mélyre temetett emlékeket képes felidézni hogy hihetetlen.
2022. jún. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó pontod kivételével ugyanilyen vagyok:). Én az aszfaltkeverő gép illatát is szeretem, a tolócsuklós buszok fékezés közbeni hangját (Merciét, de a régi Ikarusok hangja is tetszik).

A mi típusunk szeret elmélyülni a dolgokban, elmerengeni, elcsendesülni.

2022. jún. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A pincés résztől eltekintve az összes igaz rám is :)


Imádom a zivatarokat, főleg az éjjelieket; élvezem hallgatni és figyelni, mert engem valahogy megnyugtat. Tavaly nyáron nem igazán volt ilyen idő, azonban idén nagyon sok zivatar volt felénk, éjjel/hajnalban is megtalált minket pár.

Az eső illatáért is odavagyok, sőt még az ázott kutya illatért is, olyan nosztalgikus. Gyerekkoromban volt egy spánielünk, aki imádott kirándulni és az esős időt is, szóval volt rá bőven példa :)

2022. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettő rám is igaz. Gyerekkoromban is izgalmasnak éltem meg a vihart, vártam a dörgést, villámlást.
2022. jún. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez, a pinceszagon kívül :D

Engem megnyugtat az eső, mennydörgés hangja és látványa, imádom az eső illatát is. Aludni is mindig úgy szoktam hogy a fél fülemben fülhallgató, és az eső/vihar hangjait hallgatom, kellemes rá elaludni.

Másik nagy kedvencem hallgatni hajnalban a madarakat, már akkor hallani lehet a csicsergést amikor még sötét van, vagy éppenhogy elkezd felmenni a nap. Napfelkelte/naplemente is szintén csodálatos, főleg hogy ha szokatlan színe van, pár alkalommal láttam már lilás-rózsaszínes színt is. De mondjuk ilyenkor nyáron meg tavasszal szeretem az eget bámulni amúgy is.

Illetve, ami még eszembe jut az a téli éjszakákon a vöröses ég, sajnos az enyhe telek miatt kevesebbet látom, de általában éjszaka a hófelhőknek van egy jellegzetes, fakó vöröses színe, amit nagyon szeretek nézegetni. Mondjuk a hóesést is szeretem úgy álltalában :)

2022. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

"Szeretem a viharos időket."

Ezt miért kell furának nevezni? :-) Oké, tudom, a többség nek a meleg, száraz, szélcsendes idő a "jó idő", de miért kell mindenkinek ugyanazt szeretni? Vannak, akiknek például a viharvadászat a hobbijuk, és imádják a szélsőséges időjárási eseményeket. Ráadásul mind az esőnek, mind a viharnak van egyfajta hangulata.


"Szeretem az eső utáni illatot, szinte imádom szagolni."

Ennek pedig evolúciós okai vannak, ez az emberek közel 100%-ára igaz. Az ok pedig az, hogy akik ezt az ilaltot kellemesnek érezték, és ezáltal követték azt, azok könnyebben jutottak vízhez. Ez pedig az őskorban akár a túlélést is jelenthette.


"Szeretem a pince szagot"

Erre is csak azt tudom mondani, hogy mindenki mást szeret.


"Ha buszmegállóban, vagy bárhol várok néha eltudok merengeni nézni a galambokat, vagy ha épp fújja a szél a fűszálakat, leveleket a fán."

Mi mást lehet csinálni, amikor már 15 perce késik az a nyamvadt Volánbusz? :D


"Ha esik az eső, az iskolás napokat juttatja eszembe és jó kis nosztalgiás emlékként van jelen nekem."

Meg is van az egyik ok akkor. :-) Egy kedves emlék nagyon pozitívvá tudja tenni az akkor tapasztalt környezeti tényezőket is.


"Ősz a kedvenc évszakom amúgy"

Minden évszaknak megvan a maga szépsége, és az őszben is rengeteg gyönyörű dolog van. A késő őszi ködnek is van egy kissé misztikus, rejtélyes hangulata. A tucatnyi színben pompázó fák látványa pedig lebilincselő.


Én ezek egyikét sem nevezném furcsa szokásnak.

2022. jún. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem ebben semmi fura nincs. Én is szeretem a vihart, már gyerekkoromban is olyankor aludtam a legjobban, amikor dörgött-villámlott. Az esőillatot is szeretem de nem belvárosban, hanem inkább az ázott erdő szagot. Illetve az őszi "rothadásszagot", azt az édeskés földes avarszagot is imádom. Nekem is a kedvenc évszakom.
2022. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A vihart én is imádom. Gyerekkoromban is mindig kimentem az erkélyre, élveztem a "hangulatot" és villámokat fényképeztem, néha még most is. Az a hatalmas jelenség... mint valami drog :D. Ha az USA-ban élnék, talán viharvadász lennék. A nyarat utálom, de gyűlölném is, ha a viharok nem lennének (bár már abból is kevesebb van). Ha vihar van... csak kimennék kerékpárral, vagy ha tudnék, repülnék egyet az esőben. Próbáltam leírni a vihar iránti szeretetemet, talán nem sikerült rosszul. Fantasztikus, elbűvölő, nagyszabású.
2022. jún. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!