Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szép nőkkel miért kivételezn...

A szép nőkkel miért kivételeznek a férfiak? Mennyire igazságos ez?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre az eddigi munkahelyeim során, vagy akár teljesen átlagos hétköznapi szituációkban is, hogy a szép nőkkel sokkal elnézőbbek a férfiak minden téren. Nem mondom hogy gyönyörű vagyok hisz mindenkitől van szebb. Csak abból indulok ki hogy sokan megnéznek az utcán, vagy megdicsérnek a munkahelyemen, szívesen keresik a társaságom, vagy próbálnak udvarolni. Pl ha bármikor bármit elrontottam a munkahelyemen amit nyilván egyből jeleztem a felettesemnek vagy épp kollégámnak aki férfi volt mindig érezhetően elnézőek voltak vagy csak elpoénkodták. Mondjuk egész középiskoláig vissza tudnám vezetni a férfi tanáraimra is. Ha én kértem elmaradt a röpdoga stb hasonló szituációk. Vagy akár ha a boltba vagy ügyintézés során bénaztam valamit akkor soha nem kaptam negatív reakciót. Inkább mosolyogtak vagy épp segítettek. Szerintem az intelligens normális férfiak nem tesznek különbséget nő és nő között csak azért mert valaki dekoratívabb.

A kérdésem az hogy a nő társaim is tapasztalták ezt? Volt hogy bármilyen szituációban ezt hasznotokra fordítottátok? Tehát kihasználtátok férfiak ezen működését ?

A férfiakhoz pedig az lenne a kérdésem hogy mi ennek a jelenségnek az oka?



A másik szegmense a dolognak hogy miért kell a folytonos női rivalizálás? Pl én soha nem voltam irigy sem osztálytársamra, sem kolléganőm. Sőt én nagyon szívesen megdicsérek bárkit. És nem nyalizásból hanem ilyen vagyok. Jó látni hogy jól esik nekik. Egy kis pozitivitás a napra. 😊 Tudom hogy nekem is mennyire jól szokott esni ha nők dicsérnek. Így én is szoktam őket. Én minden nőtársamnak szívesen segítek, a munkahelyemen mondhatom hogy elsők között segítettem mindig az új kolléganőimnek mert tudom milyen újnak lenni, senkit nem ismer az ember, próbál megfelelni ami nyilván stresszel jár. Így mindig próbálok segítőkész lenni. Én nagyon nem szeretem a rivalizálást szerintem jobb ha van összetartás. Emellett sokszor belefutottam már abba hogy hiába vagyok kedves, segítőkész, megértő egy idő után vagy kibeszélt az illető vagy kifejezetten nem kedvelt és próbált alám tenni minden ok nélkül. Ami nyilván akkor nagyon rosszul esik. Mert nem értem mivel érdemlem ki. Volt olyan hogy egy új csajszi jött hozzánk, én tanítgattam, mindenben segítettem neki. Aztán miután betanult egy másik kolléganőmmel elkezdtek fúrni. Minden apróság a próbáltak belekötni úgy hogy közben a saját munkájuk közel sem volt tökéletes de én sose kezdtem ez piszkálni ezért senkit. Hisz emberek vagyunk mindenki hibázik. Aztán kiderült hogy nekik nem volt szimpatikus hogy engem kedvelnek olyan férfiak, és szívesen beszélgetnek velem, akik nekik tetszett de visszautasították őket. Pedig nem flörtöltem velük sosem hiszen az a pláne hogy nekem van párom aki már meg is kérte a kezem. És nem értettem ez miért ok nekik hogy piszkáljanak? Csak ezért? Én miért tehetek erről ?


2022. jún. 24. 18:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%
En ff vagyok, nalunk csajbol van sok. Ok is mashogy bannak pl velem mint a tobbi sraccal mert ki vagyok gyurva meg jo a dumam... De enis figyelmesebb, jobb arc vagyok a csini csajokkal 🤷 Szerintem.ez belenk van kodolva
2022. jún. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
38%

Bocs, nem olvastam végig, csak az elejét.

Nem kizárólag a szép nőkkel kivételeznek, hanem minden fiatal nővel.

Én nem vagyok szép, de fiatal nő vagyok, és azt figyeltem meg hogy mindenki másképp áll ehhez a csoporthoz, mint mondjuk az idősebb nőkhöz vagy a férfiakhoz. Eleve kedvesebben állnak hozzá az emberek a fiatal nőkhöz.

2022. jún. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Mióta világ a világ, a szép emberek mindig előnyt élveztek sok mindenben, csupáncsak azért, mert szépek. Minden rosszindulat nélkül írom ezeket, egyszerűen így működik a legtöbb ember. A szépre, esztétikusra, arányosra jó ránézni, jó a szemnek, jó a léleknek és itt most nem csak emberről írok, hanem bármiről.

A szépség többnyire születési adottság, persze tudni kell gondozni, ápolni, de egy rondából soha nem lesz szép, hiába ápolgatja bármivel magát. Éppen ezért a többiekben ez irigységet szül, hiszen ezért az adottságért nem kell megdolgozni, egyszerűen csak genetika.


A csúnyáknak sokkal jobban meg kell dolgozni mindenért és ezt nehéz nekik kezelni. Már az spontán elfogadás sem olyan vonatkozásukban, mint egy szép embernél.

Láttam egyszer egy felmérést, ha szép kisgyereknek gyűjtenek valamire, sokkal könnyebben összejön a pénz, vagy bármi. Nagyon szomorú ez, de így van.

Nézd meg a Paralimpiát, alig nézik az emberek, pedig valószínűleg ok sokkal többet beletesznek az átlagnál a felkészülésbe. Még sem vonzza a nézők többségét, mert a kisportolt, arányos, szép embereket szeretik nézni. Ez van.

2022. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%
A 3-as minden szavához csatlakozom. Így van ez.
2022. jún. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Ja, lásd kérdező, ő is pozitívan áll a szép emberekhez...:D

Tévedés, rengeteg komplexusos, irigy ember fúrja a szép embereket, nem kicsit aljas módon.

Viszont a nők közül vannak rengetegen, akik igencsak visszaélnek a korukkal, külsejükkel bárhol.

2022. jún. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. De cserébe a jó pasikkal is kivételeznek a nők!
2022. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%
Latod engem is h lepontoztak, pedig full igaz amit irtam 😀 az emberek feltekenyek az ilyesmire. Teged is azert "piszkalgatnak" azok a csajok.. az ilyeneket le kell szrni 😊
2022. jún. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Ez szerintem szomorú hisz az a külső a genetikánkon múlik plusz ha még igényes is az ember és karban tartja magát akkor meg pláne. És alapból ez csak külsőség. Vannak ennél értékesebb dolgok is. Mint pl a személyiség. Én láttam gyönyörű embereket 0 emberiséggel és tele undoksággal és gyűlölettel. Mit ér az a külső szépség ha nincs belső emberi érték? Én mindenkivel ugyan úgy bánok legyen az szép vagy kevésbé esztétikus , gazdag vagy szegény hisz nekem az ember számít. Pl volt egy matektanárom aki akkoriban nagyon jó barátommal avanzsálódott hisz szerettünk merengeni az élet dolgain. Megfejteni a miérteket és egyszer megszólt két személy hogy miért beszélgetek én egy ilyen kocka “lúzerrel”? Persze meg védtem hisz a barátom és ők a tökéletes külsejükkel elmehettek a búsba sose értek volta fel hozzá..
2022. jún. 24. 19:06
 9/32 A kérdező kommentje:
Én azt is nagyon igazságtalannak tartom hogy már egy pozíció betöltésére is inkább egy dekoratívabb embert választanak mondjuk a több tapasztalattal rendelkező de kevésbé szép ember mellett. Egy munka elvégzésére az alkalmasabb személyt kellene választani nem a szebbet..
2022. jún. 24. 19:09
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
A testen mindenki tud valtoztatni. Ha egy lany nem a legszebb arcu, de ki van pattintva akkor is tobb figyelmet kap. A ferfiakat a tesztoszteron vezerli, a legtobbet..
2022. jún. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!