Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen barmok az egészség...

Miért ilyen barmok az egészségügynél?

Figyelt kérdés

Rendszeresen tapasztalom, hogy az orvosoknak olyan megjegyzéseik vannak, és sokszor úgy beszélnek mint a kutyákkal.

Legutóbb csíkcserén voltam (fül probléma) és olyan hisztit levert hogy én mit ficánkolok, miért nem bírok egy helyben maradni?

Hozzáteszem, nekem szűkebb a hallójáratom mint egy átlag embernek és elég érzékeny amikor turkálnak bele vagy épp szivattyúzzák...

Emiatt időnként ÖSZTÖNÖSEN rángok egyet, mikor már fáj. Én megértem hogy így nehéz dolgozni de akkor is.

Előtte meg ott volt a bunkó recepciós. Az is olyan agresszív volt. Minek után SZAR a rendszer és mindig máshol az ügyeletes, sokszor megcáfolják egymást, aztán meg minket basznak leérte.

Lehet csak én vagyok szar helyen és máshol normálisak, de elképesztőnek tartom hogy egy olyan munkakörön ami az emberek érdekét szolgálná, ennyi együttérzés nincs bennük.



2022. jún. 24. 20:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Igazad van.
2022. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
5%
Az, hogy lebsz, az sokszor azért van, hogy kapd már össze magad.
2022. jún. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Néhány hete volt egy kisebb műtétem (szintén fül-orr-gégészet). Én egy rossz szót nem tudok mondani. Az orvosok, a nővérek, a műtős személyzet mind nagyon rendesek voltak. Meg is lepődtem, sokkal rosszabbra készültem. Egyedül az emlékeztetett arra, hogy Magyarországon vagyok, hogy a mosdóban nem volt wc-papír, illetve az ételhez nem járt evőeszköz. De még az étel sem volt rossz, simán hozta egy menüzős hely szinvonalát.
2022. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Én 2x is leütöttem orvos kezét ösztönből, mert fájt, amit csinált. Na hát... :D nem örültek neki, és sajnáltam, de beindult a védekező reflex... néhány orvos igazi barbár. Tudom, túlterheltek, nincsenek megfizetve, megbecsülve... de emiatt tényleg rettegve járjon az ember orvoshoz? :D
2022. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%
Nekem van egy 81 éves rokonom, durva csontosodással küzd. Neki úgy vizsgálták a csípőjét, hogy a doki folyamat panaszkodott milyen rossz az egyik. Aztán megmozgatta a másikat és szó szerint közölte "Innye ez még rongyabb mint a másik". Szegény bácsi nyilván tudja, csak csoszog szegény, fájdalmai vannak.
2022. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az orvosok egy része vagy azért választja ezt a pályát, mert jól fizet, és/vagy a szülei ráerőltették mert hogy ez milyen jól fizető és komoly tekintélynek örvendő szakma. Aki tényleg azért megy hogy embereknek segítsen, az nem így viselkedik velük (legalábbis szerintem).
2022. jún. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 palfydanka ***** válasza:
100%
Nekem szüleim orvosok, és IMÁDJÁK amit csinálnak (természetesen a munkaerőhiány miatt szívnak rendesen), de van 1-2 ember, aki nyilvánvalóan náluk is kiveri a biztosítékot, mert ha hiszitek ha nem, a legidiótább dolgokkal mennek sürgősségire/híják fel őket. Csak hogy pár példát említsek: terhes nő szúnyogcsípéssel sürgősségire megy, anyuka 15 éves kislánnyal, hogy a lánynak mozog a bele. Illetve egyszer apukám háziorvosi körzetében rendelési idő után érkeztek vizsgálatra, azonban apukámnak rohannia kellett, így nem tudta megvizsgálni. Következő alkalommal mikor ment rendelni, kiszúrták a kocsi gumiját amiatt, mert rendelési időn kívül nem vizsgálta meg. Természetesen sok rossz esetnek van alapja, azonban ettől az általánosítástól a világból kitudnék futni, mert rengeteg pozitív ellenpélda van, amit nem vesznek figyelembe.
2022. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#7 Ezért is írtam hogy lehet csak én vagyok rossz helyen.
2022. jún. 24. 22:21
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Az orvosok és ápolók nagyobbik része egyszerűen undorító. Úgy bánnak az emberrel, mint más a kutyával sem. Amikor aput műtötték, elfelejtették rátenni az infúziót, szólt a kedves ápolónőnek, és még ő volt felháborodva. Mellette a fiatal férfi volt, sérv miatt műtötték, szintén apu szólt nekik, hogy legyenek már szívesek ránézni a srácra, mert a takaró alól kilógó lepedő csupa vér. Majdnem meghalt, elfelejtették megnézni. Most egy ismerősömmel történt, hogy 34 hetes terhesen meghalt benne a baba, de csak másnap vették ki, mert nem volt orvos, aki megcsinálja. Nem tudom, hány ilyen sztorit tudnék mesélni.
2022. jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
13%
Még jó hogy orvoshoz se járok, hála istennek. Még a háziorvost is utáltam mindig is nagyon régen. Xd
2022. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!