Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A segélyhívó (112) hogy működik?

A segélyhívó (112) hogy működik?

Figyelt kérdés
Egyik nap elég kétes helyre kell mennem (most nem fogom részletezni nem erről szól a kérdés), ezért lehet jó ha tudom őket hívni stb. De nem tudom hogy elég-e ha megtárcsázom őket, ugye az alapján már be tudnak mérni ha mondjuk nem tudok pontos helyet mondani mert addigra kiszedik a kezemből, leütnek akármi?

2022. júl. 10. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok filmet néztél!

Nem így működik!

2022. júl. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Először is bemomdod a várost, utana hogy melyik utca hányas számnál vagy (vagy, ha nem tudod így akkor nagyjából elmondod hogy hol vagy) és mi a pontos panasz. Fel fognak tenni pár kérdést, azokra válaszolsz és cső.
2022. júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

#2:

Ja, persze, csak az a probléma, hogy mire ezeket elmondja, kb. 5x egymás után megkéselik.

2022. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Én pl egyszer egy nőre hívtam rá a mentőt aki nem ébredt fel. Bemomdtam hogy Budapestről telefonálok az xy utca xxx számtól, egy nő fekszik és nem ébred fel. Feltettek pár kérdést, hogy kb hány éves a nő, meg pár kérdést az állapotáról, aztán küldték is a mentőt.
2022. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
3, pont ezért kell a várost és a címet előre mondani. Mert, amint kimondta onnantól kezdve tudják hova kell menniük, ha meg is szakad a hívás akkor is.
2022. júl. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Volt már olyan, hogy valaki csak felhívta, tartotta és mivel ott bemérik a hívást tudták, hogy az honnan jön és a biztonság kedvéért küldtek ki rendőrautót, és még jó, hogy küldtek, mert baj volt!

Rendőr oktatóm mesélt ilyeneket.

Alapból amúgy 112, elmondod a neved, melyik megye, melyik település, meg ha tudod a címet akkor azt, ha nem tudod akkor elmondod mi van körülötted, vagy ha időd van megnézed térképen hol vagy jelenleg.

De minek mész kétes helyre? Ne menj el, és kész. Ha meg benne vagy az alvilágban, akkor meg nem neked való a dolog, mert aki benne van ilyenben, az nem fél és eszébe sem jut rendőrt hívni.

2022. júl. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
csatlakozom hatoshoz, nem kell mindig idegen világokba bepofátlankodni, ahol semmi keresnivalód... igen bemérik amúgy, bár én ehhez azt is hallottam, hogy ha van más út is, akkor csak a "bemérésre" ne alapozz, mert mióta van gps-irányítású fejvadász-drón meg bomba, a kormányzati és egyéb fontos épületek körül elkezdtek jelzavarni (bár nem tudom hogy ez technikailag hogy néz ki, de az a lényeg hogy nincs mindenütt tiszta jel)
2022. júl. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A technika megvan a bemérésre, de ha minden hívásra rendőrt küldenének (ahol a hívó nem mondd címet), a világ összes rendőre kevés lenne, szóval erre nem érdemes alapozni.

Ha tényleg baj van, amit gyorsan közölj:

Irányítószám (ez fontosabb mint a település név), utca, házszám. Ha már ennyit mondasz, és hallatszik, hogy zaklatott vagy, egy rendőr már biztos menni fog.

Amúgy feltesznek egy halom kérdést, DE közben már úton van a rendőr/mentő.

2022. júl. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sem rendőrök,sem a diszpécser nem tud “bemérni” ha gps be van kapcsolva,kapnak egy közelebbi meghatározást hozzád
2023. febr. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!