Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőtt létemre nem tudok...

Felnőtt létemre nem tudok (fejben) számolni. Mit tehetnék? A szorzótáblát sem tudtam sosem megjegyezni. Sokan kinevetnek.

Figyelt kérdés

Egyetemi végzettségem van (idegen nyelv), a gimnáziumban nagyon jószívű tanárom volt, nem is érdekelte a dolog,így mindenki ötöst és négyest kapott. Érettségit valahogy megcsináltam.


Egyszerű dolgokat nem értek sajnos és inkább a legalapabb műveleteket is telefonon számolom ki. Pl elmegyek a boltba és 5 percig gondolkozom azon, hogyha 1 fagyasztott pizza 1435 ft akkor 3 db vajon mennyi és a vége mindig az,hogy számológépen nézem meg. Olyan cikinek érzem magam.

Szorzótáblát nem vagyok képes megjegyezni, mai nap is beégtem a családom előtt,mert számoltunk valamit,ami 6x5 volt és rossz számot mondtam. Szeretnék ezen változtatni,de hogyan?

A pénzügyeimet a testvéremmel számolom ki..Százalékokról már ne is beszéljünk.

Hülyének érzem magam :(


2022. júl. 28. 23:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%

Ez biztos kamu!

Érettségit és diplomát nem adnak olyannak, aki nem tud ilyeneket!

2022. júl. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, csak én most 2 éve kezdtem el teljesen elbutulni.. én már a 100, és az 1.000 között is nehezen teszek külömbséget nem hogy a számolásokat fejben csináljam :/ pedig még 2 éve mentek az ilyenek..
2022. júl. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy lenne rá időd és lenne hozzá türelmed, de elő kellene venni alsós tankönyveket, venni ilyen színes korongokat, pálcikákat, amikkel a kicsik is tanulnak és a sormintáktól kezdve nagyon sokat gyakorolni. A gyerekek agya még fogékonyabb erre, úgyhogy neked több időbe telhet, de ha igazán motivált vagy, menni fog. Amikor előtted van képileg, hogy a 6x5=5x6, mert hát ugyanannyi korong van az asztalon, csak más irányból nézzük, máris a szorzótábla felét kell már csak megtanulni. A 3 pizza árát célszerűbb becsülni, 3x1500=4500, ezt könnyebb fejben kiszámolni és nagyságrendileg stimmel is.
2022. júl. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor pénzzel dolgoztam, akkor nekem azt tanították, hogy arányaiban tudd a számokat (hiszen a nagyszámológép is tévedhet). Mondjuk ha befizet az ügyfél egy hatezervalamennyis csekket egy tízezressel, akkor háromezervalamennyit kap vissza - kiszámolja pontosan a gép, de legyen gyanús, ha másképp kezdődik az összeg, mert akkor valamit elírtam vagy elszámolta a gép.


Próbáld meg ezt te is, hátha beválik. Konkrét példáddal: nem kell fejben kiszámolnod, hogy 1435×3, de mondjuk kerekítve, hogy 1500+1500+1500 az 4500, és akkor abból lejön pizzánként az apró, valahol 4300 körül fizetsz... vagy ha ennyire picikézni nem is megy, legalább annyit, hogy 4500 alatt.

Ha ezt be tudod lőni, arra elég, hogy ne tudjanak a boltban és a postán átvágni.

Ha 500-as, 1000-es körben megy a számolás, az már alapvetően elég, a többire manapság ott az okostelefon.

2022. júl. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Kulon szamold, pl a pizza eseteben 3*1000, 3*400, 3*35

Igy nekem pl 10 mp sem volt kiszamolni.

Elsosorban nem magolni kellene, hanem a matematikai gondolkodast elsajatitani.

2022. júl. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet diszkalkuliás vagy, én is az vagyok sajnos bár én csak segédmunkas vagyok.
2022. júl. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

A szorzótáblát nem kell megjegyezni, főleg, hogy végtelenszer végtelen egységből áll.


A szorzás fogalma megvan? Ha 4x6, akkor tudod, hogy 4 darab 6ost kell nézni?

Ha ez megy, akkor tudsz szorozni.

2022. júl. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha diszkalkuliás lett volna, az tuti kiderül a gimiben....
2022. júl. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én is diszes vagyok. Alapműveleteket számológép nélkül még csak megoldom, nehezen, de ez a maximum. Semmi mennyiségérzékem nincs, viszont humán tárgyak nagyon jól mennek. Érettségi (esti) első évén túlvagyok, ami úgy néz ki, hogy minden ötös, matek: kettes...de az is csak a tanár jóindulata miatt, meg azért, mert legalább puskázni azt tudok.

Ennek ellenére kereskedelemben dolgoztam. Voltam évekig kasszás is, full egyedül vittem az üzletet, de mindent gépen számoltam ki. Azt azért ki tudtam számolni, mennyi a boresz és hogy jó hasznom legyen a termékeken.

Szóval, lényeg, hogy életrevaló légy és legyen számológéped, matekból másra úgysem lesz szükség.

2022. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én teljesen lefagyok, ha számolni kell! Nem tudom miért... A 8 éves gyerekem feladatait is számológéppel ellenőrzöm, mert egyszerűen valahogy megrémülök a számoktól 😶
2022. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!