Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hatni valakire,...

Hogyan lehet hatni valakire, hogy adja vissza a tartozását ha arról nincs semmilyen papír?

Figyelt kérdés

Van egy kollegám, ugyanannál a cégnél dolgozunk, de ő egy másik telephelyen az ország másik felében (több kirendeltsége is van a cégnek).

Én a központi irodában dolgozok, minden betanuló itt tanul be kezdésként pár hétig és onnan lesznek áthelyezve. Július környékén amikor idejött én tanítottam be, elég jóba lettünk, beszéltünk többször cégen kívül is. Aztán úgy alakult egy nap amikor még nálunk volt a központi irodában, hogy kérdezte tudok-e adni neki 50ezer Ft-ot, mert akar vásárolni de a kártyája nincs épp nála. Ígérte, hogy ha hazamegy másnap már vissza is utalja. Én meg adtam neki…Na azóta eltelt több mint másfél hónap és még mindig nem kaptam vissza, az első héten minden nap az volt, hogy majd holnap mert ma ezért nem tudtam, ma azért nem…Következő héten leírta hogy valami hiba van a kártyájával és nem tud kifele utalni, adjak neki pár napot elintézi a bankban és küldi. Utána az anyukája kórházba került intenzívre, szegény majdnem meghalt, napokig nagyon rossz passzban volt, akkor két hétig én sem nyaggattam a pénzzel, de azóta már az anyukáját is kiengedték és továbbra se rendezte. Két hete azt ígérte hogy majd pénteken, aztán azt hogy majd jövő hét közepén, majd jött az hogy tudja hogy úgysem hiszem el, de 100% hogy hétvégén rendezi, ami szintén nem történt meg. Múlt pénteken megint hívtam telefonon. Akkor azt mondta, hogy kb 1 óra és meg is kapom a számlára mert utalja. Természetesen nem jött a pénz. Hétvégén a telefont nem vette fel, az üzenetekre nem reagált. Tegnapelőtt délután amikor kerestem azt írta vissza, hogy épp a bankban van és küldi. A pénz mégse jött, aztán azt írta, hogy majd ha hazaért a netbankról intézi. Természetesen ez sem ért ide. Tegnap reggel írt, hogy délutánra tutira nálam van, ha mégse az csak azért fordult elő mert ő meghalt…Nap közben írt folyamatosan hogy: „mindjárt otthon vagyok és utalom”, még azt is írta, hogy hánykor, de nem történt semmi, este a telefont többszöri hívásra sem vette fel és az üzenetekre nem reagált.

Nyilván szerencsére nem olyan brutál nagy összegről van szó, talán túl is élem ha lehúzott 50ezer Ft-al, (leckének jó volt hogy többet ne adjak senkinek) de rettentően idegesít az amit művel. Semmi papír nincs róla, viszont rengeteg írásos beszélgetés a messengeren ahol elismeri, amivel akár bizonyítani is tudnám az igazam ha másnak tagadná.

Ő egyébként többször elmondta azt is, hogy ha bizonyos határidőig nem küldi nyugodtan szóljak a vezetőségnek, hogy a köv. fizunál rendezzék ők…De ez nem így megy, nálunk minden hivatalos, ez egy cégen kívüli ügy volt, hiába szólnék, hogy a fizunál nettó 50-el utaljanak neki kevesebbet nekem meg többet...

A szép szó már nem segít, viszont az erőszakot mellőzném (bár lehet megérdemelné), 1 az hogy nagyon nem az én stílusom, 2 nagyon messze is lakik ahhoz, hogy pár haverral meglátogassuk…De mégis hogyan lehetne hatni rá, hogy végre visszaadja?



2022. szept. 15. 07:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy azt rendszeresen kihangsúlyozza hogy esküszik, hogy nem akar szívatni, és rá fog fizetni amikor visszaadja mert tudja hogy nem erről volt szó. Bár tudom ez semmmit nem jelent. Meg egyszer úgy volt, hogy lesz a főnöknél egy nagyobb céges vacsora születésnap miatt ahova mindenki jön a külsős részlegekről is. Már napokkal előtte írta magától, hogy jön ő is és készpénzbe hozza. Csak a főnök lebetegedett és elmaradt a "buli" így nem jött.

Egyszerűen nem tudom már, hogy valóban ennyire szerencsétlen és nem tudja otthon netről elintézni, vagy csak nem áll úgy anyagilag, hogy vissza tudja adni és nem meri elmondani, vagy csak ennyire sz.@rik az egészre...

2022. szept. 15. 07:26
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Semmit nem tudsz tenni. Max annyit, el fogadod, hogy vissza ezt a pénzt nem kapod, meg írsz neki egy szép üzenetet, hogy baxódj meg te hazug féreg az 50ezreddel,remélem gyógyszerre költöd.
2022. szept. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Tanulópénz.
2022. szept. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Egésszen addig míg le nem írtad, hogy számodra semmiség 50.000 még együtt is éreztem veled… így viszont már meg is érdemled.
2022. szept. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Keresd fel az ügyvédedet. Írjon egy szép fizetési felszólítást hivatalosan, természetesen polgári perel fenyegetve. Hátha hat. Mást nem tehetsz. Utána felejtsd el ezt az embert.
2022. szept. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

A beteg anyukánál már röhögtem. Ezek klasszikus lehúzós-terelős dumák, hülyére vagy véve.


Megteheted, hogy te is átvered. A lelki ráhatás nem fog menni, de az ijesztgetés talán beválik.


"Figyelj Joci, eddig nem nagyon erőltettem, de nekem is meg kéne adnom egy ötvenest egy ismerősömnek, aki egy elég durva arc, most jött ki a böriből. Ő nem fogad el kifogásokat, nem olyan aranyos, mint én. Úgyhogy akkor most utald a pénzt lécci, mert már ideges vagyok. Ha nem utalsz, akkor inkább elküldöm hozzád a csávót, és ketten lerendezitek. Én nem akarom, hogy miattad engem verjen szét. Arra számíts, hogy kérni fogja az útiköltséget is."

2022. szept. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Hülyére vettek, edd meg amit főztél.
2022. szept. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Következő héten leírta hogy valami hiba van a kártyájával és nem tud kifele utalni


he? utalni a netbankból szoktak, nem a kártyával :)

semmi köze a kártyának az utaláshoz

jó nagy palimadár vagy, már ne is haragudj

2022. szept. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nyilván tisztába vagyok azzal, hogy kamuzott a kártyával és azzal, hogy nem tud utalni, de akkor már a pénz ugye nála volt. Az, hogy mire hivatkozott vagy mit talált ki tulajdonképpen lényegtelen mert így se úgy se rendezte. Az anyukája egyébként valóban beteg/beteg volt, ezt biztos forrásból tudom, és nem tőle...

Ma reggel válaszolt az üzenetekre, szokásos ne haragudjak, ma rendezi blablabla....Aztán egyszer csak késő délután sms-t kaptam, hogy utalás érkezett. Rá nem fizetett ahogy ígérte, de az nem is érdekel, az 50ezret visszaküldte. Utána beszéltünk telefonon, ott is bocsánatot kért és reméli, hogy mint az elején majd újra összehaverkodunk...

Lehet csak nem merte elsunnyogni véglegesen. Éreztettem vele a türelmetlenséget, és ha nem is egy irodában de mégis kollégák vagyunk. Amíg egy cégnél dolgozunk igazából nem tudott volna teljesen eltűnni.

Pont a kérdés kiírás napján rendezte. Lehet olvasta és magára ismert :D Viccet félretéve lényeg, hogy megoldódott a probléma.

2022. szept. 15. 22:24
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Na ugye!

Vannak még rendes emberek!

2022. szept. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!