Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kollégium vagy bejárás?

Kollégium vagy bejárás?

Figyelt kérdés

Egyetemi kolirol van szo, egyszeruen szornyen erzem magam itt. Szobatarsammal nem jovok ki jol, esetenkent mindig ordibalnak az emberek a folyoson, aludni nem lehet, koszos nagyon maga a kollegium epulete, lehetetlen felcsatlakozni a wifire, baratokat nem tudtam szerezni, mindent egyedul csinalok es mindenhova egyedul megyek. Tovabba 50 perc tavolsagra van az egyetemtol tomegkozlekedessel.

En 130 km-re lakom az egyetemtol, masfel ora vonattal. A suli kozel van a palyaudvarhoz, szoval mindenestul 1 ora 45 perc alatt otthonrol az egyetemen tudnek lenni.

Az biztos, hogy fizikalisan megviselne a bejaras, de igy a kollegiumban meg a mentalis egeszsegem sinyli meg az egeszet. Egy biztos, igy nagyon szenvedek es ezen a helyzeten mindenkepp valtoztatni kell, igy vagy ugy.



2022. szept. 17. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
At kell szállni az utazás során? Nem esetén simán bejáró lehetsz, ha legalább óránként indulnak a vonatok. Azért a menetidőt többször ellenőrizd mielőtt váltanál.
2022. szept. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom, az albérlet nem jöhet szóba, különben abban gondolkodnál.

Esetleg próbáld ki egy hétig, hogy be tudsz-e járni. Viszont azt is figyelembe kell venned, hogy így aztán tényleg kevesebb az esély arra, hogy barátokat szerezz. Ugyanúgy egyedül leszel, csak épp a szüleid lakásában lesz körülötted valaki.

2022. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha végképp nem bírod a kollégiumban (amit megértek egyébként), akkor szerintem legyél bejáró. Barátnőm pontosan ennyi kilométerről jár be dolgozni minden nap Pestre egy dunántúli kisvárosból, nem olyan nagy öröm, de ha a kolesz végképp szar, én ezt választanám, nem is kérdés.
2022. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én rég voltam voltam kolis a főiskolán, de csak pozitív dolgokat mondhatok róla. Lehet szerencsém is volt hogy olyanokkal osztottak össze. Koli nélkül ki se bírtam volna.

Folyosói zajok ellen nonstop szólt rendes hifiből a zene a szobában, a leckét meg tudtuk beszélni magunk közt. Simán le tudtuk az osztályzsenit is pipálni aki nem volt kollégista.

Viszont volt olyan szoba is ahol némán ültek egymás mellett az emberek a nagy csendben. Na oda nem szerettem volna kerülni.

Valahogy megoldható volt hogy évről évre egy szobába kerüljünk kis fluktuációval (volt aki átkérte magát másik szobába mert ott talált barátokat, volt aki jött helyette)

Sőt még azok is bejártak időnként a koliba eszmecserére akik helyben laktak vagy albérletben.

2023. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!