Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki vagyok Én? Miért jár ez a...

Ki vagyok Én? Miért jár ez a fejemben?

Figyelt kérdés

Te gondolkodtál már ezen?

Mennyire demotiváló magamra nézve az hogy egy senki vagyok?!

Kinek számitok én,egyáltalán van bármi értéke a létezésemnek?

Miért születtem meg? Céltalan és jelentéktelen az életem,igazából mindannyiunké?

Miért él egy olyan aki azt sem tudja kicsoda?

Csak beletörödni lehet a végzetünkbe,mert igy vagy ugy,de a létünk értelmetlen?



2022. szept. 30. 22:42
 1/7 anonim válasza:
89%
Én is így vagyok vele, tulajdonkép egy lebegő sziklán élünk és semmi sem számít igazán, de ha már itt vagyunk és szinte 0 volt az esélye hogy pont te szüless meg, akkor már élvezzük ki ezt a kis időt amink van, tapasztalj meg mindent amit szeretnél. Az életnek mi magunk adhatunk értelmet. 19f
2022. szept. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Az eletnek onmagaban tenyleg nincs ertelme. Max. eldontheted, hhogyan eled le halalodig. Mivel a halal utan semmi nincs (sem varazs istenek, sem fantasztikus kovetkezo elet, meg ilyen misztikus okorsegek), igy hasznald ki ezt a kis idot.
2022. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam élvezni,de sajnos nekem eddig nem sikerült. Még élek,de már csak a végét látom megoldásnak.
2022. szept. 30. 22:54
 4/7 anonim válasza:
76%

Próbálj apró örömöket találni pl hogy zenét hallgathatsz és átélheted ezt a pillanatot, próbálj a jelenben lenni.

Az hogy bármikor véget lehet vetni az életnek meg csak megnyugtat, de úgy is olyan rövid, utána meg semmi sem lesz, tehát ennyi erővel már le is élheted az egészet öngyilkosság nélkül, mi van ha pont az előtt szállsz ki, hogy minden jóra fordulna?

2022. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Tanulj, amennyit csak tudsz, tágítsd a világodat és akkor sok szép és érdekes dologra bukkanhatsz. Ahhoz, hogy jobban megértsd magad, előbb a világgal kell kibékülnöd.


Az önsajnálat csapda.


Ahogy #4 írta, próbálj a jelenben létezni, és élvezni, átélni a pillanatokat. Zene, költészet, képzőművészet: mind arra is jók, hogy ráébredj a valóság más-más aspektusaira, rányílj a szépségre, ami még a fájdalomban is ott van. Az irodalom a legjobb menedék, én hosszú éveket töltöttem a könyvek világainak rejtekében, regényhősök neveltek, tanítottak, vigasztaltak, nevettettek meg és faragtak azzá, aki lettem.


Merj sírni, hogy ne gyűljön benned a feszültség.


Ezekből a hatásokból épül fel valamilyen életcél-szerűség, egy világnézet, egy erkölcsi háttér. Igazából talán sosem tudjuk meg, mi dolgunk a földön, de választhatunk magunknak valami olyasmit, amit helyesnek érzünk és gondolunk.


Még oldalakon át folytatnám, de a végére legyen még annyi, hogy gyere elő a digitális világból a valóságba. Minél kevesebb képernyő, insta, tiktok, fb és a többi. Tévé sem kell. Mások látszólagos boldogságának a nézegetése az önsajnálat melegágya.

2022. okt. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne várj hatalmas örömökre, ahogy a 4-es írta, az apró dolgokban találd meg az örömöt. Keress olyan elfoglaltságokat, amik feldobnak téged. Depressziós voltam, ez mentett meg
2022. okt. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:

Az életednek olyan értelme van, amilyent adsz neki.

Én megtaláltam a saját életem értelmét, kívánom, hogy te is találd meg!

Sok minden lehet az, találd meg, hogy neked mi az , amiért érdemes élned, ami boldoggá tesz.

2022. okt. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!