Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet lesz@rni mások...

Hogyan lehet lesz@rni mások véleményét?

Figyelt kérdés
Megfelelési kényszeres vagyok, de szorongós szinten már. Hogyan szarjak magasról mindenre és mindenkire a szeretteimen kívül?
2022. okt. 1. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
befelé kell fordulni, saját fontossági sorrendet kell felállítani. Nehéznek ,nehéz.
2022. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen tanácsot kapsz,nem fog sikerülni.

"Megfelelési kényszeres vagyok, de szorongós szinten már."

Elvileg pszichiáter,vagy pszichológus,de én nem hiszek bennük,tapasztalatból írom.Egyszerüen ilyen ember vagy(lettél),józanul így fogsz élni.Sajnos a szorongós emberek kezdenek el inni,nyugtatózni,drogozni,stb.,de az nyílván nem megoldás.

Azért egy szakember segítségét kipróbálhatod.

2022. okt. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgyse fogsz tudni mindenkinek mindenben megfelelni. Egyik szerint van Isten, másik szerint nincs. Van akinek bunkóság valami, másnak meg megszokott.
2022. okt. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Tudod, kell, hogy ki vagy. És akkor fel fogod ismerni, hogy kinek a véleményére kell adnod, és kiére nem.
2022. okt. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es! 2-es vagyok.

Jó a válaszod,és logikusnak is tűnik,de az a gond,hogy a szorongást nem lehet irányítani úgy,hogy most én "tudom,hogy ki vagyok"és katt lekapcsolom a szorongás kapcsolót.Ez egy automatikusan előjövő(vagy fennálló),bizonyos helyzetekben felerősödő pszichés idegrendszeri állapot,ami valami miatt kialakult általában rossz gyerekkori neveltetés miatt,vagy akár örökölhető hajlam is lehet.

Nem tudom a Kérdező hány éves lehet.

Én 53(F) múltam és szociális fóbiás rosszullét jön rám bizonyos társas helyzetekben(lámpaláz),de felnőttként az ember ki tud alakítani magának egy olyan életformát,amiben kevés a "kellemetlen szituk" előfordulása és így el lehet éldegélni.Én is voltam már pszichiáternél,pszichológusnál,egyik sem segített.Szedtem gyógyszert,ittam,de ha ezekre rászokik az ember,utána még nagyobb a baj.

Természetesen kívánom a T.Kérdezőnek,hogy múljon el a problémája,de szerintem el kell fogadnia,és az életét,a munkáját,stb.kell ehhez alakítania.

2022. okt. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Köszi a válaszod, sajnos egyetértek vele. Mára már én is tisztában vagyok azzal ki vagyok, azzal is tisztában vagyok, hogy nem kell mindenki véleményére adnom, nekem se felelhet meg mindenki, de ezt tényleg nem tudom csak úgy le/kikapcsolni, bár vannak helyzetek már, amikor sikerül, de sok esetben lemerülök, csalódok magamban, emiatt elvesztem a motivációmat, stb... Kialakítottam egy aránylag élhető teret, de életem végéig eközött a keretek között maradjak? Egyszerűen csak szeretnék normális életet élni a szerelmem miatt, nem kerülhetek el minden társasági eseményt, már nem is akarok, de akkor meg bumm benne vagyok a mélyvízben, legalábbis úgy érzem. Néha gyógyszerhez nyúlok emiatt, engem már ez nem zavar, mert nagy segítség, függőnek nem érzem magam, mert nem minden nehéz helyzetben nyúlok utána, inkább kibírom. Hálaistennek alkohol után nem nyúlok, drog után meg pláne nem, pedig évek óta tart ez az állapot. Szakember nem segített nekem sem, szinte meg se hallgatott, csak gyógyszert írt fel azonnal, pedig egy terápia biztos, hogy segítene (gyerekkori trauma miatt alakult ki ez az állapot nálam, akkori szakember tündéri volt és évekig jól voltam utána).
2022. okt. 2. 10:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne pszichiáterhez menj hanem klinikai pszichológushoz. A pszichiáter tényleg csak gyógyszert ír föl és el van intézve.
2022. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, meg lehet kérdezni, hogy milyen gyógyszert szedsz a szorongásra, ami beválik. Nekem anno pszichiáter írt fel szorongásra többfélét is, de nem hatottak.
2022. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!