Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Helyesen gondolom,hogy megérde...

Helyesen gondolom,hogy megérdemli azt,hogy beteg gyereke született?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki mindig ha downkóros vagy hasonló beteg gyerekeket látott mindig beszólt hangosan,hogy a gyerek anyukája hallja,hogy: '"hülye a gyerek, látszik rajta;

Azóta már neki is van gyereke,akinek szintén ugyanilyen betegsége van. Szerintem meg is érdemli,hogy beteg gyereke született neki is.

Helyesen gondolom ezt?


2022. dec. 5. 16:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem, a gyereke nem tehet róla hogy hülye a szülő. Márpedig ez a gyereknek a legnagyobb szívás.
2022. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A gyerek nem érdemli meg,hogy betegnek született. De ez az ember megérdemli,hogy beteg gyereke született. Így értem.
2022. dec. 5. 16:11
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Ezt nem mi emberek döntjük el.
2022. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon nem!
2022. dec. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Csak nekem van olyan érzésem, hogy a kérdező csak _szeretNÉ_ ha így járna az ismerőse...?


Ne legyen igazam!

2022. dec. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Megértem, hogy miért gondolod így, de nem helyes. Az ismerősöd egy f.sz és ráfért egy kiadós lecke, de egyrészt ebből a leckéből nincs kiút, másrészt nem csak őt érinti.
2022. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem igen. Tudom, le leszek pontozva.


A pasi nem csupán megjegyzést tett hangosan más beteg gyermekéről. Azzal a hangos beszólással a szülők szívében megforgatta a tőrt, akik a legjobban szeretnék, hogy a gyerekük ugyanolyan legyen, ugyanolyan lehetőségekkel rendelkező, mint mindenki más egészségesen született ember. Biztos nehéz napokat élnek, biztos akarva-akaratlanul eszükbe jutott, hogy az ő hibájuk, vagy esetleg olyan dolgot tettek, hogy valami rajtuk csapódik (elég egyszer eljátszani ezzel a gondolattal, akár hiszek az ezotériában, akár nem). Erre egy barom ilyet mond, jó hangosan!


Szerintem megérdemi a csávó. A gyerek természetesen nem, ő megszívja, bár ezt ő talán nem is fogja fel annyira. Kíváncsi lennék, mit érezne a kedves apuka, ha beszólnának neki az utcán, hogy "hülye a gyerek, látszik rajta". Leesne-e neki valami, hát arra nagyon kíváncsi lennék.

2022. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%
Remélem, hogy az ismerősöd hozzáállása már megváltozott, mert ha még most is úgy van vele, hogy akinek van bármiféle betegsége, az "hülye gyerek", akkor szegény kisgyerek... Szóval remélem, hogy ezzel őneki a hozzáállása is megváltozott, mert ha szegény gyereknek olyan szülő mellett kell felnőnie, aki így tekint rá.. szóval most az, hogy megérdemelte-e a szülő... a gyerek nem érdemli meg, hogy ilyen szülője legyen.
2022. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
*akár hiszNek az ezotériában
2022. dec. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%
2: De embi ez egy kétoldalú kapcsolat. Nincs olyan, hogy “nem a gyerek, hanem csak az apja érdemli meg”. Ha azon örömködsz hogy neki beteg gyereke született, akkor azon a tényen is hogy az A GYEREK BETEG.
2022. dec. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!