Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemet végzett mérnökökkel...

Egyetemet végzett mérnökökkel meg irodai munkásokkal szóval ilyen sikeresebb emberekkel hogyan lehet megismerkedni?

Figyelt kérdés
Nagyon megválogatják kikkel állnak szóba? Huszonévesekkel szeretnék leginkább de én nem vagyok az ő szintjükön
2022. dec. 15. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Egyetemet végzett és egyetemeken tanító mérnök/közgazdász vagyok, két saját céggel, és pont úgy lehet velem megismerkedni, mint bárkivel. Nem lebegek két méterrel a föld felett, és ha valaki normálisan szólít meg, helyben vagyunk. Tudtommal nincs kasztrendszer.

34F

2022. dec. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Nézd... igaz, én már 30-on is túl vagyok, és sem mérnök nem vagyok, sem irodista, hanem informatikus, de soha nem bírtam, amikor valaki végzettség alapján ítél meg embereket. Azt meg pláne nem, amikor mondvacsinált szintekről, meg egyéb hülyeségekről kezdenek el hadoválni.

Az, hogy kinek milyen a végzettsége, az csak egy dolog. Még csak az sem igaz minden esetben, hogy egy diplomás a saját szakterületén olyan hű, de penge. Tudnék mesélni. De azt meg aztán végképp nem határozza meg, hogy ő milyen ember. Barátnőmnek sincs diplomája, sőt, végzettséget nem igénylő fizikai munkát végez. Ennek ellenére csak szóba álltunk egymással. ;-) Egyébként intelligens, okos nő, és nagyon jól el lehet vele beszélgetni szinte bármiről. A barátok, haverok között van (többek között) informatikus, lovász, tanár, bolti eladó, pék, és autószerelő. Vannak persze olyanok - az én megítélésem szerint elég beképzelt, sznob alakok -, akik csak adott munkakörben, vagy adott végzettségű emberekkel hajlandók ismerkedni, de azért a többségre nem ez a jellemző.

Mellesleg engem kifejezetten zavar, amikor valaki csak a végzettséget, vagy a munkakört látja bennem. Volt "szerencsém" pár éve olyan hölgyet megismerni, aki teljes mértékben ignorált addig a pillanatig, ameddig meg nem tudta a munkámat. Onanntól én voltam a "tökéletes" neki. Én meg úgy döntöttem, hogy ezek után nem szeretném vele a kapcsolatot elmélyíteni.

Az, hogy ki sikeres, és ki nem, az meg egyrészt egy nagyon szubjektív fogalom, másrészt meg nem a végzettségen múlik.

2022. dec. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kerdező? Te hol dolgozol? Ott nem talalkozol ilyenekkel?
2022. dec. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Exem egyetemet végzett mérnök volt, de akkora lúzert nem hordott a hátán a Föld.


Sajnos! sikerült megismerkednem vele :(


A barátom is mérnök, igen, néha vannak érdekes megszólalásai (magából a saját szakmájából kiinduló, kicsit nagyképű dolgok), de nem egoista, meg ilyenek.

2022. dec. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
maradj inkább a saját fajtádnál
2022. dec. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!