Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Első szerelmem közeli hozzátar...

Első szerelmem közeli hozzátartozója meghalt. Hogyan lenne illendő?

Figyelt kérdés

Mindenképp el szeretnék menni a temetésre, mert az elhunyt közel állt hozzám.

Annak idején nem túl szépen váltunk el az exszel, de később rendeztük a sérelmeket online. Neki már családja, nekem pedig új párom van. Tizenéve nem láttam őt.

Tudom hülye kérdés, de odamenjek részvétet nyilvánítani hozzá, vagy ne zaklassam?



2022. dec. 16. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék oda hozzá is külön, főleg ha nem számít rá. Nem hiányzik neki még egy magyarázkodás is a családja felé.
2022. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is valahogy azt érzem hogy jobb ha "félreállok" most, valószínűleg úgyis látni fog.
2022. dec. 16. 12:37
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Nem mennék el a temetésre.

Felénk az a mondás járja, hogy temetésre az élők miatt megyünk.

Az elhunytról otthon is meg tudsz emlékezni, imádkozni érte, gyertyát gyújtani.

De nem, semmi szükség arra, hogy a családos eced lásson a hozzátartozója temetésén. A leírtak alapján úgy tűnik, mintha inkább ez volna a célod...

Tizenéve szakítottatok. Az elhunyttal tartottad a kapcsolatot? Ha nem, akkor végképp nincs keresni valód a temetésen.

2022. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

"Felénk az a mondás járja, hogy temetésre az élők miatt megyünk."

. A Kérdező is egy élő ember, maga miatt is elmehet. Őt is segítheti a gyász feldolgozásában.

2022. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3as! Az exem egész családjával tartom a kapcsolatot a mai napig, csak vele nem, nyílván.
2022. dec. 16. 13:16
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
nyílván?
2022. dec. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se az exemmel se a hozzátartozóival nem tartom a kapcsolatot isten ments.Szerintem hagyd őket békén.
2022. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Átgondolom.
2022. dec. 16. 13:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elhunyttal direktben tartottad a kapcsolatot, akkor menj el, vegyél részt, de távolról. De ne vedd fel a kapcsolatot, és ne is illegj-billegj ott, mint egy tojógalamb, hogy észrevegyen. Ha egyébként sem tartottad a kapcsolatot a halottal, akkor pedig maradj otthon.
2022. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te azért tartod a kapcsolatot az exed családtagjaival és azért akarsz elmenni a temetésre mert az exedet nem tudod legbelül elengedni.Egy normál ember esetében ez úgy működik hogy ha szakít az exével akkor a család tagjai nyakára sem jár.. szóval igazából nem értem hogy miért loholsz ennyire az exed család tagjai után.semmi közöd hozzájuk már.
2022. dec. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!