Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha ezért vannak szegények...

Ha ezért vannak szegények akkor az miért van hogy sok dolgozó ember is szegény Magyarországon?

Figyelt kérdés

"A szegénység kialakulásának okait keresve első helyen a világban a munkalehetőségek hiánya, a teljes vagy részleges munkanélküliség áll. A második oka a képzetlenség és a funkcionális analfabetizmus."


Akkor Magyarországon miért szegény sok dolgozó ember?

Ahogy én is szegény vagyok meg még sokan akik dolgoznak.



2023. márc. 11. 06:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Fogalmad nincs, mi a szegénység.
2023. márc. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1

"Enyhébb anyagi gondoknál:


lakás fenntartásának nehézségei illetve nem megfelelő lakás

számla befizetésének nehézségei

rosszabb minőségű élelmiszer (vitaminszegény, egészségtelen táplálkozás)

olcsóbb gyógyszerek

közteherviselés nehezen oldható meg

Súlyos anyagi gondoknál:


lakás fenntartásának nehézségei illetve lakáshiány

számla befizetésének nehézségei

élelmiszerhiány

gyógyszerhiány

évszaknak nem megfelelő ruházat

közteherviselés nehezen vagy egyáltalán nem oldható meg"

2023. márc. 11. 06:34
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
Minden országban vannak szegényebbek, ez természetes.
2023. márc. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

30 éve dolgozok. Munkával, alkalmazottként nem igazán lehet meggazdagodni. Lehet relatíve jól élni, ha jó szakmád van és jó helyen melózol. Az a helyzet, hogy amikor elkezdtem egy kicsit jobban keresni, akkor az árak elkezdtek utána menni és szinte ott voltam, mint előtte. Most is ez zajlik. Szokott lenni egy nyugalmi időszak, majd azt követi egy ilyen visszavető időszak, ami a dolgozókat megakadályozza abban, hogy nagyobb tartalékot halmozzanak fel, illetve feléljék az addigi megtakarításukat.

A munkáltatóknak, meg úgy senkinek nem érdeke, hogy az alkalmazottak túl nagy anyagi javakkal rendelkezzenek, mert akkor könnyebben ugrálnak. Azt szokták mondani, hogy csak annyit fizetnek, hogy még ne menjenek el. Erre a dolgozók válasza az, hogy csak annyit dolgoznak, hogy még ne rúgják ki őket.

2023. márc. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Kevés a fizu

Napi 5000 a kaja gyerekkel.(havi 150)

120 a rezsi plusz lakber

Gyerektartas 0 ft

Diplomaval netto 260 am van


Es nem tudok cipot ruhat gyogyszert vitamint venni. Magandokirol fogszabályzorol ne is álmodjunk. A ruháim lyukasak régiek. Se zene nincs hangfalak se tv. Se egy normalis szonyeg fuggony.

A bojler elromlott az 150-200 ezer lenne. Hidegviz van csak.

Semmit nem tudok kifizetni ha elromli h megjavitsák, pusztul le a keco.

Gyujteni nem tudok kitöréshez.

Ha ez a munkám se lenne=éhezés.

2023. márc. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

6-os, ez amit ide büfögtél, úgy marhaság, ahogy van.

Hiszen pont azt mondja a kérdező, hogy ezek hiányoznak sok embernél.

Fejtsd már ezt ki jobban, mert ez egy zagyvaság. Ha nem vesz kocsit, nem vesz lakást, nem szül gyereket,akkor gazdag lesz és lesz pénze? Majd ha már van pénze, akkor megveszi ezeket? És akkor megint szegény lesz? De hülye vagy te, wazze😂

2023. márc. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Régebben olvastam valahol egy szerintem igen találó szegénységi definíciót:

egy adott társadalomban és adott közösségben, szegény az, aki nem jut hozzá mindahhoz amihez általában a közösség tagjai viszont igen.

Ez lefed táplálkozást, lakhatást, oktatást, egészségügyet, megtakarítást, szórakozást, szolgáltatást, tárgyi eszközöket és egyéb javakat.

2023. márc. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy az alapvető hátrány a munkások oldaláról jelentkezik, nincs megbecsülve a dolgozó, semmilyen tekintetben.A hátán viszi a Társadalom minden terhét a dolgozó, mégis csak lesajnálást kap minden fórumon. És, hát, sajnos ki kell mondani, munkából tényleg csak szűkösen lehet megélni.
2023. márc. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Megjegyzem, te sem voltál a szövegértésben a top 10-ben, amikor így értelmezted az elolvasott szöveget.


Szegénységnek elég sok fokozata van.

- hajléktalan

- olyan kalyibában, kunyhóban él, ami szinte alkalmatlan a normális életre.

- éhezés

- fagyoskodás.


Ezek kialakulásának fő oka simán lehet igenis a munkanélküliség. Szerinted az, aki nem tud vagy alig tud olvasni, vagy nem érti meg, hogy mit olvas, az szerinted milyen eséllyel teremt magának jólétet?


De nyilván vannak még más dolgok is, és vannak a szegénységnek enyhébb fokozatai is, amik elég súlyosnak tekinthető.


Persze ez nem azt jelenti, hogy senki más nem lehet szegény, csak a munkanélküli analfabéta. Ezek a FŐ okok. Olvasd el többször is, hogy gyakorold a szövegértést! ;)


Aztán lehetnek más okok is, na meg mint írtam, a szegénységnek is vannak fokozatai.

2023. márc. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
11.-es. Gyakorolom.
2023. márc. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!