Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Velem van a baj, ha egyre...

Velem van a baj, ha egyre kevésbé érzem magam jól Magyarországon?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, sok minden nem ideális nálunk és nem a jó irányba mennek a dolgok. Nézem a híreket és szinte minden nap írnak olyat, amivel nem értek egyet.


Amikor rokonokkal beszélgetek erről, akkor lecsesznek. Szerintük csak én vagyok depis, különben is, ne gondoljam, hogy ezek csak nálunk vannak, külföldön sem jobb a helyzet. Valakinek a valakije kiköltözött Németbe, de 1 év után hazamenekült, mert nem bírta.


Felhozom, hogy milyen rossz itt az egészségügy, és ami jó volt (pl. szabad orvosválasztás) azt is megszüntetik. Erre azt válaszolja Nagybátyám, hogy nemrég olvasta, hogy Angliában valaki a folyosón szült, mert nem volt szabad szülészorvos. Ezek világszintű problémák, amikről én beszélek. Ugyanez a válasz, ha megemlítem, mennyire nagy lett az infláció.


Felhoztam, hogy mennyire sok a frusztált ember itthon, és hogy ez mennyire zavar. Erre a válasz, hogy a nyugati embereknél is csak látszat az, hogy kedvesek veled, a színfalak mögött semmivel sem különbek. Az egyik barátom szerint a boldogság titka, hogy a rossz embereket ki kell zárni az életedből, és akkor tök mindegy hol vagy, mert olyanokkal veszed körbe magad, akiket kedvelsz.


Szóval csak velem van a probléma, és rossz szemszögből közelítem a dolgokat?



2023. márc. 19. 21:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
Magam részéről azzal értek egyet, hogy külföldön sem jobb. Tapasztaltam. De ha te máshol jobban éreznéd magad, indulj neki.
2023. márc. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
A barátod jól látja. A családod agymosott. Sajnálom.
2023. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
hálég már nem magyarban vagyok
2023. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Az tény, hogy infláció most általában mindenütt van Ny-Európában, de nálunk jóval magasabb.

Az eü. helyzete máshol máshogyan, de szintén problémás.


Egyébként én sem érzem jól magam itt, de leginkább azért, mert én még emlékszem arra, amikor 1990-2010 között itt más világ volt. Valóban voltak fékek és ellensúlyok a hatalom előtt, valódi plurális sajtó volt. Elképzelhetetlen lett volna, hogy a közszolgálati adók pártadóként működjenek. Az Alkotmánybíróság nem Bólogató Jánosok gyülekezete volt, hanem egy olyan intézmény, amelyik valóban megregulázta, ha kellett, a kormányt is. Pedig akkor is volt sok dolog, ami nem tetszett, de mégiscsak éreztem, hogy demokráciában élek.

2023. márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Sokunk problémáit írtad le de amíg van két-hárommillió hülye aki nagykanállal eszi a propagandát addig nem lesz változás. Sajnos a magyar ember alapjában véve tehetségtelen, egy kicsi ország vagyunk tele senkikkel, másokon élősködve jutottunk oda ahol vagyunk, haderőnk nincs és mégis folyton utálni akarunk valakit meg elvárásaink vannak másokkal szemben, tiszteletet akarunk parancsolni stb... Sajnos ez van.
2023. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Nincs veled baj. De alapjáraton a magyar egy elégedetlen nép, ezt jobb, ha tudod. Éltem külföldön éveket, haza jöttem, most vettünk házat, azt újítgatjuk. Itt vannak a barátaink, a rokonaink. Nem fogom azt mondani, hogy külföld xar. Nem az. De nekünk is meg voltak az indokaink, hogy miért választottuk ezt. Jelenleg havi 400 ezerből élünk hárman (hitelt már levontam belőle). Látom én is, hogy nem vehetek le bármit a polcról, amit havi 1,2 millióból bármikor lazán megtehettem. Hiányzik, bevallom. De mikor kinn voltam, akkor meg az hiányzott, hogy itthon lehessek.

Tudom, “hülyék vagyunk”, ezt mindenkitől megkaptuk.

De mi úgy vagyunk vele, ha nagy xar lesz (ami nálunk az EU-ból való kilépés vagy háború), eladunk mindent, vagy még azt sem, fogjuk a kis bőröndjeinket és vissza megyünk Németországba. De addig éljük itt a kis életünket és élvezzük, hogy habár nem vagyunk gazdagok, de nyáron két hetente együtt sütögetjük a szalonnát a barátokkal, és havonta bográcsozunk a szülőkkel. Ezeket nem pótolja nekünk semmi odakinn. Az új barátok sem. Vannak es hiányoznak a “német” (lengyel, szerb, kazah) barátaink, de a magyar feelinget csak itthon éljük meg. Nekünk nem volt elég évi 2x1 hét ebből.


De téged is megértelek, meg mindenkit, aki meg akarja próbálni. Elismerem, jó érzés jómódúnak lenni.

2023. márc. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Jól érzedd ezt a dolgot. Nagy rakás xar itt lenni ebben az országban.
2023. márc. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#6: Nyáron 2-4 hetente egy jó élmény bevallom nekem kevés indok, mert van még 9 másik hónap az évből. És Németország nem lenne a világvége, simán hazajönnék bográcsozni bármelyik hétvégére. Ottani fizuból ez megtehető. Van gyors és kényelmes vonat Németből.
2023. márc. 19. 23:22
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Sokkal élhetőbb hogy nincs ez a pusztító közhangulat mint Magyarországon amit teljesen átsző a politika. Sokkal nyugodtabb az élet kinn, az emberek nem teszik egymás hátára a terheket a munkán felül, nem gyűlölködnek megosztottság miatt, nincs az a leharcolt mentális állapot. Valahogy külföldön az emberek úgy élnek hogy mind emberek vagyunk és mind szeretnénk valami jobbat és ezen dolgozunk. Ki tudják zárni a politikát a hétköznapokban. Ja és persze a fizu is sokkal jobb a magyarhoz képest. Persze annak nincs kolbászból a kerítés aki kinn szeretne mondjuk házat venni, de a magyar azzal is tud boldog lenni ami ott a minimálbér, többel meg főleg.
2023. márc. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nemcsak a közhangulat az, amit aggasztónak találok Magyarországon, hanem az emberek egymás közötti kapcsolatait is, mint házastársi kapcsolatok, főnök-beosztott, tanár-diák. Úgy érzem, hogy sokszor egymás életét nehezítjük meg.
2023. márc. 20. 00:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!