Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kell- félnem? Nem fizette ki...

Kell- félnem? Nem fizette ki a telefon árát.

Figyelt kérdés

Én is roma vagyok, viszont eladásra kináltam egy telefont egy szintén roma származású személynek (nő) akit alig ismerek viszont llando bejelentett munkahelye van. Meg alapból rendes kulturáltnak néz ki. Elvittem a telefont, majd megnézte és elvette tőlem. Mondtam neki 15.000 forintot kell majd neki kifizetni. Tegnap voltam ott, se híre se hamva nincsen annak hogy odaadta volna a pénzt (szóba se hozta) én pedig nem említettem meg neki. Egyrészt nem akartam pofátlannak tűnni, másrészt pedig azt akartam hogy ő hozza elő a dolgot. Na nem hozta elő. Most ma megint megyek, elvileg ma kap fizetést. Kíváncsi leszek ha ma megyek oda akkor kifizeti - e végre a telefon árát. Nem hiszem hogy átvert, legalábbis nem meri azt megtenni mert naponta lát engem. Ha ma sem hozza elő a témát, tehát nem mutat erre felé irányulást akkor mit csináljak? Én említsem meg neki? Vagy mit? Nem akarok vele balhét, mert idáig tök rendes volt nem akarok tömegverekedést mert akkor bizony jönnek a rokonok ;) 😉 előre is köszönöm a segítséget.


26 F /roma



2023. ápr. 6. 20:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azért írtam ide mert én alapból végtelenül türelmes ember vagyok, teljesen kulturált roma családom van. Viszont nem szeretem ha a testvérírek átvertek értitek? Szóval ha ma sem hozta el a pénzt, akkor hogyan adjam a tudatára hogy kéne fizetnie?
2023. ápr. 6. 20:53
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok rendőrségi ügyet, mert ha én és a családomat elviszi a hév, akkor aztán lesz itt balhé. Szeretném elkerülni. Büntetlen előéletű vagyok.
2023. ápr. 6. 20:55
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
15000 forintért ne is csinálj belőle rendőrségi ügyet, annyit nem ér. Oda sem kellett volna neki add így, hogy nem fizetett azonnal.
2023. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem 15.000 forintról van szó.
2023. ápr. 6. 20:59
 5/13 A kérdező kommentje:
Vagyis 18.000 Ft, de ha ma fizeti akkor csak 15 ezer Ft.
2023. ápr. 6. 21:00
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem is fogok rendőrségi ugyet csinálni, de ha nem fizet akkor tuti hogy balhé lesz mert jönnek majd a rokonaim és azok nem hagyják csak úgy ezt annyiba
2023. ápr. 6. 21:01
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Te 26 évesen komolyan ennyire élhetetlen vagy? Hát ilyen a világon nincs!

Amúgy te nem látsz abban +némi" ellentmondást, hogy a nőt tök rendesnek titulálod, de rettegsz attól, hogy ha kéred a saját pénzedet, akkor tömegverekedéssel megtámad? Nem létezik, hogy ez valódi kérdés! Inkább cigányozó (jó cigány kontra rossz cigány) provokáció.

2023. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem. Itt arról van szó hogy idáig rendesnek tűnt. Most meg úgy látom nem akar nekem tejelni ...
2023. ápr. 6. 21:20
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

"Azért írtam ide mert én alapból végtelenül türelmes ember vagyok,"


Túlságosan is. Nem kellett volna otthagynod a telefont, amíg nem fizeti ki. Nem akarlak elkeseríteni, de biztos, hogy nem fogja magától kifizetni.

2023. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor mégis tökömet csináljak? Ma se hozta
2023. ápr. 6. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!