Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Online vásárlás függőségem lehet?

Online vásárlás függőségem lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon rákaptam mostanában a Shein nevű weboldalra. Nehezen bírom ki, hogy csak havi egyszer rendeljek (akkor olyan 10-40 ezer Ft közötti értékben). Ruhákat szoktam főleg. Nagyon boldoggá tesz már csak a nézegetés is, el is vesz egy csomó időt. Olyan ruhák vannak rajta, amiről csak álmodoztam korábban, mert láttam mondjuk a tv-ben hasonlót tini filmekben de itthon nem lehet kapni. Dopamint termel az agyam amikor hozza a futár a csomagot és ahogy próbálgatom a ruhákat. Szeretnék fogyni és rendeltem néhány olyan ruhát is, ami még nem jó rám, motivál a fogyásra, de közben mérges is vagyok, hogy még 2 hónapig nem tudom hordani.


Ez már függőség? Azért annyira nem jó mert megy vele a pénz és sajnos nem is tudok olyan gyakran szép ruhákat felvenni, mert a munkahelyemen egyenruha van, úgyhogy max hétvégén tudok úgy öltözködni, ahogy akarok.


2023. máj. 20. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az, igen. Enis voltam igy, aztan mostmar inkabb porszivozok vagy viragot ultetek azzal "cseszem"el az idot. Le is toroltem az alkalmazast😎
2023. máj. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Ez már függőség. Állítsd le magad, mert észszerűtlen, pláne olyat venni, ami nem is jó rád. Más módon próbáld az érzelmi hiányaidat pótolni.
2023. máj. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Az, mert már többet vásárolsz, mint amit tudsz is hordani és csak azért rendelgetsz, mert örömet okoz, mikor jön a csomag. Én is szeretek csomagot kapni, ez önmagában nem baj, de az már igen, hogy mint írtad, alig tudod megállni, hogy ne rendelj legalább havonta. Ez már függőség. Szabj neki korlátokat, amíg tudsz, mert ennél sokkal jobban is elfajulhat.
2023. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!