Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Házasságkötéskor miért “kell”...

Házasságkötéskor miért “kell” felvenni a férj nevét?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem kötelező és kezd elterjedni, hogy a férj is felveszi a feleség vezetéknevét, de ezt sem értem. Miért fontos, hogy változzon a név? Van ismerősöm (50+ korú), aki megtartotta a lánykori nevét és azóta is él és virul a házasságában.

2023. jún. 12. 00:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
63%
Ezt én sem értettem sosem. A mai napig megrökönyödök, ha valaki pl Nagy Tamásné, de semmi keresztnév semmit. Mintha nem is létezne, csak valaki tulajdona lenne. Nekem ez már önmagában elég gáz. Tudom, régen ez volt az elterjedt (talán kötelező is?). De örülök, hogy ma már nem. Nem valószínű hogy házasodni fogok valaha, mert engem ugyan ne kössenek jogi függésbe senkivel, akitől aztán nem lehet elválni, ha kiderül, hogy valami nagyon nem jól működik. De ha ne adj isten házasodnék, akkor is megtartanám a saját nevem, nem venném fel senkiét. :)
2023. jún. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Justinianus ***** válasza:
15%
Sok mindent nem értetek ti még.
2023. jún. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
74%

Úgy tudom, arra is van lehetőség, hogy ne változzon a név.

Aki pl. már művészként, tudósként nevet szerzett magának, érthető, ha nem akar rajta változtatni. De még egy orvosnál is érthető, ha olyan néven szeretne tovább praktizálni, ahogyan addig.

2023. jún. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
79%
Csak szólok, hogy senkinek nem kell felvennie a férje nevét. Pénztáros Jucinak se. Én se fogom felvenni, mert egyedi, szép nevem van, ami hozzám tartozik, az identitásom része.
2023. jún. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
27%
4-es, erre megfelelő az is, ha a leánykori neve elé a férje vezetéknevét -né toldással veszi fel. Az elmúlt 30-40 évben ez volt a leggyakoribb választás.
2023. jún. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
A Nagy Tamásné típusú nevek tényleg olyanok, mintha valakinek a tulajdona lenne. A nevünk valóban az identitásunk része, én se fogom eldobni a nevem, se módosítani. Hülye szokás.
2023. jún. 12. 02:11
 7/37 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell módosítani a nevet, nem kötelező, maradhat teljesen ugyanaz a név. Döntés kérdése.
2023. jún. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
74%
Pont azért alakult ez ki, mert régen a feleséget lényegében megvették, a férj tulajdona volt.
2023. jún. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem a pl. Nagyné Kiss Edit is kicsit olyan, mintha egy tulajdon lenne.. Szerintem gáz. Mondjuk szerintem az is fura, hogy manapság odavissza felveszik egymás nevét a házastársak. Miért nem marad meg mindenki annak, aki? :D
2023. jún. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%

9:

Pl. feleségemnek nem tetszett igazán a sajáa vezetékneve, az enyém meg igen, így felvette, nem névként, hanem simán vezetéknév + keresztnév lett.


Egyébként volt egy ismerősöm, akit Kazinczy Ferencnek hívnak, ő leányágon leszármazottja a nyelvújító Kacinczy Ferencnek, mert régen is volt lehetőség a feleség nevét továbbvinni a férj neve helyett, de csak olyan esetekben tették, ha különleges vagy ez esetben ismert volt a vezetéknév.

2023. jún. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!