Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan találjak kapaszkodót...

Hogyan találjak kapaszkodót az életben?

Figyelt kérdés

Tavaly október óta olyan az életem, mintha kihúzták volna a szőnyeget a lábaim alól. Folyamatos veszteségek (szám szerint kettő, ebből az egyik elmondhatatlanul megvisel) értek és egyéb csalódások. Ebből kifolyólag rengeteget stresszeltem, megromlott az alvásom minősége és fizikai tünetként még a herpesz is kijött a fülemen. Szedtem Milgamma-t az orvos tanácsára, ami idegnyugtató tulajdonképpen, de nem igazán éreztem hatását. Bocsánat, elkalandoztam.

Mélyponton vagyok jelenleg lelkileg és emiatt nagyon nehezen élem meg a mindennapokat. A legkisebb dolgon is képes vagyok éjszakákat szorongani és kombinálni, nehezen dolgozom fel a negatívabb történéseket, érzékenyebb vagyok és ingerültebb is. Mindemellett azt érzem, hogy bármelyik pillanatban el tudnám sírni magam. Tudom, hogy valami pozitívat kellene találnom az életben, ami segítene kikecmeregni ebből a feneketlen kútból, de nem megy. Már ott tartok, hogy olyanokat magyarázok be magamnak, hogy süt a Nap és ez milyen jó.

Nem tudom erre egyáltalán lehet-e bármi tanácsot adni, de leírni jólesett.



2023. jún. 15. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Pasizz be.
2023. jún. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Utazz, nyiss, élj! Tapasztalatból mondom, 10-15 éves álmaimat most kezdem megvalósítani és végre érzem hogy élek, bármi hobbid vagy célod, ami motivál, amit szeretnél elérni, ezeken kívül tényleg ajánlom az utazást kirándulást, feszegetni a határaidat, kilépni a komfortzónából, nincs annál jobb, mikor átéled hogy sikerült!
2023. jún. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy azért az a komfortzónából való kilépés. Én kiléptem belőle, elkezdtem egy egyetemi szakot, bele is betegedtem a 1.5 év alatt, noha jól ment, de nem motivált, váltottam. Tehát fontos, hogy meglegyen a motiváció, legyen egy határozott cél az életben.
2023. jún. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az kezdésnek jó, hogy az alapvető, minimális dolgokra próbálj figyelni, örülni, pl.: hogy süt a nap. Figyeld a környezetedet, az embereket, a természetet: lehet, hogy a madárcsicsergés is megnyugtat.

Rendezd a feladataidat, hogy mi a fontos, mi a kevésbé fontos, és a határidőket betartva lépésenként lásd el őket.

Készíts naplót a napjaidról: könnyebben fejezed ki önmagadat, az összefüggéseket jobban megtalálod.

Sportolj! A fizikai-, párhuzamban a szellemi leterlheltség együtt jó.


Ami megtörtént, megtörtént: nézd végig, hogy mit nyertél-tanultál abból az időszakból, és azokra gondolj, azokat kamatoztasd.

2023. jún. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján ez az a helyzet, amikor tényleg szakemberre van szükség, akár még némi gyógyszerre is. Keress egy olyan terapeutár, aki kifejezetten a gyászolókkal foglalkozik (látom, hogy gyász van megadva a címkék között). A gyásszal kapcsolatban tudd, hogy ahol tovább élsz enyhülni fog, küzdeni kár ellene, mindig hiányozni fog az elvesztett szerettünk, de ez a létezés szabálya.
2023. jún. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most, kérdező? Sikerült kijönnöd a bajokból?
máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azóta jobban vagyok. A gyász olyan, mint a hullámvasút, valamikor könnyebb, míg valamikor borzasztóan megvisel, ez sajnos ilyen. A kérdés kiírása óta is értek csalódások, de azt érzem, hogy mostmár tudom kezelni ezeket a helyzeteket. Azt mondják, hogy teher alatt nő a pálma.
máj. 8. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!