Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez nyomon követem mánia...

Mi ez nyomon követem mánia mostanában az én időmben meg semmi????

Figyelt kérdés
Most vagyok 22 éves én a 2000-ezres évek közepe és 2010 évek elején nőttem fel (2001 es születésű vagyok) és volt hogy akkoriban lehetem csak 7-8 kb és egyedül gyaloghattam le a gyamamahoz , meg ott a környéken kb 400-600 méteres körben (kertvárosi panelok) játszhattam szaldgalhattam stb a közelben lévő falu játszó terére is lehetünk a hugommal (akkor én 7-8 ő kb 5-6 lehetett) most meg az új húgom (2012 es) a kb 200m lévő játszó térre nem engedi el a muter egy nyomkövető óra nélkül. Meg annó volt hogy nyáron este 9 is let lehetünk a játszó téren most meg este 6 kora már hívják is az órán, hogy "gyere fell mert már sötét van" miért fordult ki így a világ az elmúlt kb 15 évben????

2023. jún. 16. 05:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon rossz irányba tart a világ, és a sok buta birka nem is érti, hogy mi a gond ezzel a totális megfigyeléssel. Pedig az 1984 című könyv már elég régen megjelent.
2023. jún. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én már lassan azon sem lepődnék meg 10 éve múlva majd születés követőn az eső pár percben a bőrbe nyomnak egy nyomkövetőt
2023. jún. 16. 06:02
 3/24 A kérdező kommentje:
Egyre rosszabb lesz a világ ez legjobban az elmúlt kb 15 év alatt látszik
2023. jún. 16. 06:02
 4/24 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem pont nem erre vonatkozott a kérdés:)


Képzeld el a mi időnkben meg az volt, hogy akár egy hétre is elmentünk úgy, hogy még telefonálás sem volt, jobb esetben írtunk egy levelet, de sokszor előbb hazaértünk, mit a levél. 12 éves koromban 1 hónapra voltam távol otthonról úgy, hogy egy levelet váltottunk közben. Kemény idők voltak:) Á, dehogy. Simán lehetett így élni. Aki korábban született, mint én az még azt is megtapasztalhatta, hogy akár fél évig sem láthatta a hozzátartozóit, mert pl katona volt. Ilyenkor csak levelezés volt, papír alapon, esetleg telefon. Még én is voltam katona, de mivel pl otthon nem volt telefonunk, csak leveleztünk végig, igaz kb havonta hazaengedtek. Gyerekkoromban rendszeresen sötétben értem haza, annyira nem izgatott senkit ez a dolog, hogy sose kérdezték meg hol voltam, pedig jó viszonyban voltam a családtagjaimmal.

2023. jún. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
56%
Most egyetlen esetből vontad le a következtetést, hogy ez valami trend?
2023. jún. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%
Már 22 évesen kijön ez a "boomer" mentalitás? Bocs, de fiatalon elkezdeni ezt az ajvékolást sokkal károsabb, mint amit a szülők csinálnak...
2023. jún. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Nem változott a világ, a korábbi szülők is ugyanezt csinálták volna, csak akkor még nem voltak ilyen könnyen elérhető és olcsó eszközök a gyerek nyomonkövetésére.

A fiam telóján is van nyomkövető app, és volt olyan, hogy nem működött, kiírta, hogy nem tudja frissíteni a helyzetet. Nem én vettem észre, a fiam szólt, hogy apa, nem működik az app. Őt is megnyugvással tölti el, ha tudja, hogy bármikor meg tudom nézni, hogy épp merre jár.


Ha ezelőtt is lettek volna ilyen eszközök, valószínűleg sok eltűnési ügy megoldódott volna már rég.

2023. jún. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
37%
Valóban: régen sokkal kevesebb gyerek tűnt el, mint mostanában, mert aktívak a fekete autók és a gyerekeknek annyi, csak a hatalom eltitkolja ezeket az eseteket.
2023. jún. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

Igen régen a gyerekek már 6 évesen is mehettek egyedul iskolába is játszotérre is stb, ma már meg szinte csak felsőben.

Mert soha nem tudni mikor verik agyon egymást, vagy ki támadja be vagy elüti e egy autó felugyelet nélkül. Teljesen más ma.

2023. jún. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ez nem egy este mindig így van

És 15 éve amikor én voltam annyi lesetalhattam a közel 1 km lévő (2013 elhunyt) nyagyihoz most meg ő a 200m lévő játszó térre alig mehet le anélkül hogy folyamatosan kapcsolatban lenne a mutetral ?

2023. jún. 16. 06:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!