Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az önéletrajzomba hülyeség...

Az önéletrajzomba hülyeség megemlíteni, hogy kitűnő/jeles tanuló voltam? Mivel lehet kiegészíteni egy pályakezdő önéletrajzát?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, 2 hete végeztem a vizsgával, ahol informatikai rendszerüzemeltető képesítést szereztem.


Mivel munkatapasztalatom nincs, ezért az alap információkon kívül (kapcsolat/elérhetőség, végzettség, pár pozitív képesség, stb) nem nagyon tudok semmit írni.


Kiegészítettem, hogy milyen "tudásom" van, például a tanult programnyelveket, adatbáziskezelő programokat, virtualizáció, Windows/Linux szerver üzemeltetést, hálózati ismereteket feltüntettem (nyilván nem csak így felsoroltam, írtam pár dolgot azért mellé)


5 évig végig kitűnő/jeles voltam, illetve többször is "Év tanulója" lettem, viszont nem tudom, hogy egy ilyet nem-e nevetséges feltüntetni egy önéletrajzban.


Ebből esetleg azt a következtetést vonhatják le, hogy szorgalmas vagyok.


Szerintetek lehet jelentősége, vagy inkább ezt hagyjam ki? Bármi ötletet szívesen fogadok, amit bele tudnék írni még.



2023. jún. 16. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Az év tanulója címet beleírnám az iskola alá úgy, hogy pl:


2022: az év tanulója

2019: az év tanulója


Szerintem ebből már leveszik, hogy jó tanuló voltál.

2023. jún. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Hagyd ki. Ha nem is nevetséges, de teljesen érdektelen. (Ami viszont nevetséges, az az, ha valaki ilyeneket ír, hogy "nem-e".) Inkább a nyelvtudásod legyen beleírva.
2023. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Illetve van még egy előnye ennek. Az, hogy kitűnő tanuló valaki sokszor nem feltétlenül előny. Elismerem, hogy biztosan jó képességeket kíván, de az egyszerű (értsd: nem volt kitűnő) emberekben akár a stréber benyomását is keltheti. Ezzel nem azt mondom, hogy kitűnő = stréber csak azt, hogy van egy ilyen kapcsolat az ember fejében.


Viszont az év tanulója az más, az érdekes. Én biztos rákérdeznék interjúkor ha valakinek ezt látnám az önéletrajzában.

2023. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyáltalán nem nevetséges. Foglald mondatba: végig kitűnő voltam, mivel becsvágyó és maximalista vagyok. Ez mindenképpen jó pont.
2023. jún. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem, mint munkáltatót, nem érdekelne, hogy hányas voltál. Az érdekelne, hogy mennyire vagy megbízható, szorgalmas, önálló, proaktív.
2023. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ezeket egy állásinterjún hogy lehet megmutatni? Komolyan kérdezem.
2023. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

#6


Sehogy, ezért van a próbaidő, hogy az ilyen dolgok kiderüljenek.

2023. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Jó, csak ahhoz el is kell érni, hogy felvegyenek. Ezt meg másképp nem lehet, mint (minimum) önéletrajzzal, ami pályakezdőként baromi nehéz, és itt is arról van szó, hogy akkor mégis mit kell beleírni.
2023. jún. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8


A képzettségeket kell elsősorban beleírni, meg a nyelvtudást, a többi jóformán mellékes.

2023. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
én ha adott munkához releváns volt, beírtam mit végeztem fakton, de a jegyeid tényleg az égvilágon senkit nem érdekelnek anyucin kívül.
2023. jún. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!