Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A közös Facebook-nak mi...

A közös Facebook-nak mi értelme van?

Figyelt kérdés

Gyakran látom, hogy párok úgy vannak fent, hogy Kovács Jánosné és János vagy bármi hasonló, amiből egyértelműen lejön, hogy ketten használják.

A nő erőlteti?

Vagy miért jó ez?


2023. jún. 29. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
semmi
2023. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Mert így jó nekik. Ezt miért olyan nehéz? Vagy jobb ötletem van, kérdezz meg egy közös profilt.
2023. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Az egyéninek mi értelme van?
2023. jún. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Ahol közösen használnak oldalt, ott az egyik teljesen elnyomja a másikat, mintha nem is lenne saját személyisége.
2023. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Mert igazából az egyik fél elégedetlen a saját életével és így mutatja a kívülállóknak, hogy mennyire "erős" a kapcsolatuk.
2023. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
az ilyeneket általában valamelyik fél túlzó féltékenysége szokta szülni. egyáltalán nem értek vele egyet, én biztos nem mennék bele ilyen közösbe
2023. jún. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Semmi. De legalább ez egyértelmű.

Én most jártam úgy nemrég, hogy a harmadikos gyerekemnek van egy haverja, akinek az apukájával intéztem eddig messengeren mindent. Leckekérés, szülinapi bulik szervezése, közös játékra invitálás. Apu szokta idehozni a gyereket és a szülőikre is ő jár. Meg is állapítottam, hogy ritka az ilyen figyelmes apuka, aki ennyire képben van a gyerekkel.

Aztán nemrégiben a játszón összefutottunk, és rákérdeztem egy dologra, amiről 2 napja írt nekem. Teljesen maflán rámbámult, és közölte, hogy ne haragudjak, a fb oldalát a felesége kezeli, és neki halvány lila segédfogalma sincs róla, hogy miről beszélek.

Baszki. 3 éve írkál nekem, és soha egy fél mondattal nem utalt rá, hogy én amúgy nem Pisti, hanem Julcsi vagyok. Hörrr.....

2023. jún. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
#7 ez talán még rosszabb, mint a közös.
2023. jún. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%

Lényegében semmi, és egyébként ellenkezik is a Fb. szabályzatával.

Általában vagy azért szokták létrehozni, mert az egyik fél betegesen bizalmatlan, irányításmániás, és még ezt a szeletkéjét is el akarja nyomni a másik privát szférájának.

A másik ok szokott lenni a túlzott színjáték, hogy elhitessék a külvilággal egy egyébként pocsék kapcsolatról, hogy az mennyire jó. De olyanról is tudok, ahol egy válságban levő kapcsolatban így próbálta az ahhoz jobban ragaszkodó fél a másikat kicsit jobban magához kötni, hogy közös profilt készítettek, mert "ők már egy személy". (Aztán egy hétre rá szakítottak.)

De egyébként sok problémát felvet. (Túl azon, hogy nem szabályos.) Eleve amit már írtam, hogy ez elnyomja a magánszférát. Még a legjobb kapcsolatokban is szükség van személyes térre. Csak egy példa: én most ötletelek legjobb barátommal azon, hogy vajon mi lenne a legjobb meglepi barátnőmnek az évfordulónkra? Nyilván ha most ő látná ezeket a beszélgetéseket, akkor nem lenne meglepetés. Semmi rossz, ártó dologban nem sántikálok, mégis ez egy olyan helyzet, ahol problémás lenne, ha a másik fél mindenre rálátna.

De probléma az is, hogy lehet, hogy épp olyasvalaki ír valami személyes problémájáról, amit nem akarja, hogy más tudjon. Csak egy hülye példa, mondjuk ha a nő legjobb barátnője épp érdeklődik nála, hogy szerinte mi a legjobb hüvelygomba ellen, na, azt nem biztos, hogy azért írja, mert szeretné, hogy más, főleg mondjuk egy férfi is tudja.

Meg eleve: ha valaki engem akar bejelölni, akkor nem a barátnőmet szeretné ismerősének. És fordítva. És megint nem kell rosszra gondolni, lehet az a valaki egy munkatárs, rokon, vagy ha olyasmit dolgozik, akkor ügyfele, stb.

2023. jún. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!