Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet fejleszteni így a...

Lehet fejleszteni így a nyelvtudást?

Figyelt kérdés
Napi 100 szó megtanulásával, de úgy h azoknak a szavaknak utána is nézek szövegkörnyezetben es utána igyekszem használni is, leginkább írásban

2023. júl. 13. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
10-et meg tudsz így tanulni (talán), de 100 esélytelen.
2023. júl. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

100 az sok.

Próbáld a már megtanultakat használni a mindennapi életben, amikor csak tudod. Pl én a bevásárló listát mindig angolul írtam. Ha eszembe jut, akkor angolul próbálok gondolkozni, pl angul mondom magamban, hogy most elmegyek filmet nézni, megyek vacsizni, stb... Régebben lányomat megkértem, hogy beszélgessünk angolul, bár ő már elég profivolt, így ez picit nehézkes volt, desok ilyen játékot ki lehet találni.

Vagy ha már játék. Ha van otthon Scrable, rakd ki angolul. (vagy amilyen nyelven tanulsz)

2023. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem tanulásról hanem újratanulásról lenne szó. Inkább ismetlesrol
2023. júl. 13. 17:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Önmagában a szótanulás unalmas is, meg... nem igazán ez a lényeg és az eredményes módszer. Nem szódolgozatot akarsz írni. Az ilyen módszerek nekem olyan "iskolai tantárgy" szagúak.


Nekem sokkal jobban működik fordítva. Használom, aztán ha találok olyan szót mondjuk olvasás, videó nézés közben, ami nincs meg és nem tudom kikövetkeztetni, akkor megnézem, mit jelent.

Akkor sem írogatok füzetbe, meg ismételgetem őket, mint valami iskolás.

2023. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a legeffektívebb módszer az volt hogy videókat néztem felirat nélkül. Az elején semmit nem értettem, aztán szépen lassan kialakult. A felirat azért nem jó mert akkkr arra figyelsz éd magára az idegen nyelvre nem (persze ha idegen nyelvű a felirat az jó)
2023. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem most gyors és intenzív fejlődés kellene. Nem tudom a filmnézés mennyire lenne jó ehhez. Abból kb majdnem mindent értek. B2 szinten vagyok kb C1-re akarok eljutni 3 hónap alatt. Vagyis visszaszerezni a tudásom
2023. júl. 13. 21:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szómagolással nem fogsz. Attól nem fogod tudni használni, nem fogsz tudni reagálni dolgokra.
2023. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ertelmetlen. Ujsagcikkek forditasaval mesz tobbre. Ugy, hogy nem tanulod, csak szotarban nezed a szavakat. Idovel rajossz, mik ismetlodnek, vagyis miket hasznalnak. Ezek be fognak vesodni.
2023. júl. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ha nem tanulod meg akkor mi értelme?:D úgy is elfelejtodik akkor a szo
2023. júl. 14. 13:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul gondolod, rossz a technikád.

Azért, mert nem aktívan magolsz, mint valami 5. osztályos szódolgozatra, attól még megtanulsz dolgokat. Ha többször előkerül és tudod kötni valamihez, akkor meg fog ragadni.

2023. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!