Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megengedheti ezt magának egy...

Megengedheti ezt magának egy ügyintéző?

Figyelt kérdés

Nemrég történt velem a postán egy olyan eset, hogy kabaréba is beillene. A Showder Klub sírva könyörögne a sztoriért.


Kaptam egy értesítést, hogy 4 értesített, hivatalos levelem van. Nem voltam otthon.

Oké, ballagok a postára. Ott azt a választ kaptam, hogy még nincsenek bent a levelek, mert a kézbesítő még nem ért vissza vele (aznapi értesítések). Oké, semmi gond, volt már ilyen. Mondtam, hogy visszajövök később, ha már bent lesz.


Most jön a stand up TRAGEDY:


Ő akkor sem adhatja oda a mai nap, mert NINCSENEK LEKÖNYVELVE, és az ma már nem lesz meg, mert ő nem tudja most lekönyvelni. De holnap se (délig van a posta), a franc se tudja, hogy miért, legközelebb csak hétfőn.

Mondtam, az nem jó, mert holnap elutazom, az ország másik felében leszek pár napig. Nem baj, mert 1 hét múlva újra kiviszi a kézbesítő, és azután megint X napig átvehető a postán.

Mondtam, hogy sajnos ezután újra egy másik városban leszek, utána újra az ország másik felében augusztus közepéig.

Kérdeztem, hogy akkor így mi lesz? Akkor az lesz, hogy a HIVATALOS leveleket visszaküldik (amiből bajom lehet), mert NEM KERESTEM.


NEM KERESTEM? Én nem kerestem, amikor itt vagyok érte? S majd még azért küldik vissza, mert fizikailag itt van a postán, csak nem képesek ideadni??


Mondtam, hogy értse meg, elutazom, most vagyok itt érte, ha kell, zárásig.


S itt jön a lényeg, amit egy ügyintéző sem engedhetne meg magának szerintem, hogy ilyet mondjon:


"Az engem NEM ÉRDEKEL, hogy maga hova utazik, a levelet akkor sem adom ki, csak hétfőn, mert sok a dolgom."


Nagyon a számon volt, hogy engem meg az nem érdekel, hogy magának mennyi a dolga, a levelet nem tarthatja vissza."

-de inkább lenyeltem. Lehet, hogy kár volt. Gondolkoztam azon is, hogy kérem a kisisten főnökét, de akkor meg beugrott, hogy ezek úgyis bevédik egymás s@ggét. Úgy meg minek a cirkusz.


Máskor ebből soha nem volt probléma, vártam már meg kézbesítőtől beérkező levelet zárásig. Csendben elüldögéltem, megvártam.


Most meg a kedves hölgynek sok a dolga, s ezért tartja vissza a levelemet, és csinál ezzel kárt nekem.


Engem pont annyira érdekel, hogy mennyi a dolga, mint őt, hogy én hova és mikor utazok, de máskor ilyet nem mondott ki egy szolgáltató, max magában k@rvanyázott.

Én még ügyfélként se tudtam neki ilyet mondani, mert van bennem jóérzés, ő meg SZOLGÁLTATÓKÉNT ezt kimondhatja?

Pedig nekem lett volna csak igazán jogom mindent mondani!

Úgyhogy inkább csak otthagytam őt a francba, és fogalmam sincs, mi lesz. Sajnos a meghatalmazás sem opció.


2023. júl. 21. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Katasztrófa ami a postákon megy újabban.
2023. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Miért nem hívtad oda a főnökét, a postavezetőt, a gazdaságfejlesztési minisztert, az NMHH-t, a polgármestert, a Blikk újságíróját, az ertéelklubot, az ombudsmant, a virágárus nénit a sarokról, meg aki még eszedbe jut? Én a helyedben botrányt csináltam volna.

A postáknak is van felügyeleti szerve, az NMHH és gazdaságfejlesztési minisztérium.

[link]

Na és mindezek után felkereshetnéd a rendőrséget feljelentés céljából - amiért nyíltan hivatali visszaélést követett el a kedves ügyintéző.

2023. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom eldönteni, hogy ironizál-e a kettes válaszoló.
2023. júl. 21. 22:02
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem abszolút nem jogos a sérelmed.

A postának van egy adott rendszere, ami, bármilyen meglepő, nem azért működik úgy, ahogy működik, hogy téged bosszantsanak, hanem azért, mert így képes viszonylag hatékonyan működni. Az, hogy te mikor hova utazol, hol leszel vagy hol nem leszel, teljese mértékben az egyéni problémád. Mégis mit vársz, küldje utánad a posta a leveleid abba a városba, ahol éppen vagy? Ha kellenek, akkor szépen bemész értük. A te dolgod úgy szervezni az életed, hogy eljuss a postára is.


Ebben a történetben te vagy a buta kötekedő ügyfél, akiben semmilyen rendszerszemlélet nincs, csak a saját kis nyomorult problémáival van elfoglalva, az ügyintéző pedig volt az, aki a te gyerekes kis kötekedésed ellenére is próbálta jól végezni a munkáját.


Annak pedig, hogy a küldeményeket beérkeztetni kell, nagyon jó oka van, akkor is, ha ezt te nem látod át.

2023. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Fogadjunk hogy az értesítőn lévő dátumot nem olvastad el! Ha ma bedobnak egy értesítőt az ajánlott leveledről akkor azon rajta van hogy a következő munkanaptól veheted át.

Hiszen a kézbesítőnek vissza kell érkeznie a postára.

2023. júl. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj hogy az ügyintéző másnap sem akarta odaadni, mert dolga van.

Hát épp ez lenne a doga, hogy odaadja. Miért nem könyvelheti utólag?

2023. júl. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Én ilyenkor elmentem a hivatal vezetőhöz. Vele sem jutottam dűlőre, írtam a felügyeleti szervüknek. Érdemi változás nem lett, de legalább nyoma van. Ha mindenki kussol, akkor azt hiszik, hogy minden a legnagyobb rendben van.
2023. júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Az a baj, hogy a posta úgy általában rohadt lassú. Az a belföldi sima levél, ami 10 éve megérkezett a szomszéd megyébe másnapra, most jó, ha egy hét múlva odaér. Sürgősségi levél szintén...!

Az embernek meg néha gyorsan lenne szüksége válaszra, nem még várni a csigapostára. Saját lábamon, szabadidőm pazarolva bemászok a levelemért a postára és akkor még neki áll feljebb. Elhiszem hogy a posta is rohad, mint minden más az országban, de nehogy mar mindenért a lakosság szívjon.


Lányom járt így. Külföldre ment volna dolgozni, ő időben kezdte begyűjteni a szükséges papirokat. Végül az utolsó előtti itthon töltött napján találtuk az értesítőt, hogy megjöttek a kilépős papirok.Végre!... Már vagy két hete meg kellett volna jöjjenek! Átvenni nem tudtuk, én dolgoztam, ő ügyeket intézett. Erre még Pestről hazajövet hulla faradtan rohanhatott postára átvenni de ugye aznap adta le a postas, hát kekeckedett vele is az ügyintéző, de aztán csak kiadta.

Ha már ilyen retek lassú a posta is meg minden nyomorult hivatal, legalabb köszönjék meg, ha bemegy az ember. Mert nekünk bezzeg nincs elnézve, hogy 2 hétig ülünk a dolgunkon.

2023. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az ügyintézőnek van igaza. Van egy rendszer, sz@r de ez van. Hogy reformálja meg egyedül a te kedvedért egy délután alatt?
2023. júl. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Semmi vicces nem volt a sztoridban. Nem fog érte könyörgni a Dumaszínház. A magyar posta szar, ebben egyetértünk, de te szimplán csak kellemetlen vagy. Én szégyelltem magam, miközben elolvastam a regényed, iszonyat kellemetlen volt.

Mindegy, remélem, megkapod majd a küldeményt, és remélem, hogy mi soha nem találkozunk, kérlek, a buszon se ülj mellém, mert ez baromi kínos volt.

Egyébként dolgozik itt valaki postán? Senki? Akkor miért akarja mindenki jobban tudni, hogy milyen belsős szabályok kötik őket? Ez a leggyökerebb dolog, mikor Egyszeri Jóska megmondja neked, hogy hogy kéne elvégezned a munkád, úgy, hogy Egyszeri Jóskának halvány lila fogalma sincs arról, hogy milyen policyk vannak nálatok, de ő azért jobban tudja.

2023. júl. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!