Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történik a halottakkal,...

Mi történik a halottakkal, akik a kórházban halnak meg?

Figyelt kérdés
Egyik családtagom, sajnos ma eltávozott, kórházban volt. A halál pillanatától amíg a család el nem hozza mi történik vele?

2023. júl. 23. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Hűtés, boncolás,hűtés. Részvétem.
2023. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ugyanaz, mint azokkal, akiket otthonukbol szallitanak be. En nem szeretnem, ha horrorisztikus, kegyeletserto korhazi viszonyokrol irna barki. Normal esetben a hutobe kerul. Nem mindig van boncolas, de ha szukseges, az neki mar nem rossz. Bizonyossag is kell, es ebbol tanul a tudomany.

Egy alagsor altalaban, van, mikor hozzatartozonak is ott mutatjak meg.

Nagyon szomoru.

2023. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Aki lorházban hal meg ismert betegség miatt azokat nem szokták boncolni. Sajnos most el kell menj és intézned a temetést. Részvétem
2023. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam már boncoláson/hullaházban munkámból kifolyólag. Igazából csak egy hatalmas hűtőben tartják őket a megadott ideig. Akinek elő van írva, azt boncolják, majd a temetés előtt előkészítik a testet (konkrét sminkkészletük is van bent) és körülbelül ennyi. De amennyire a körülmények engedik, nagyon tisztelettel bánnak a halottakkal. Mindenesetre részvétem!
2023. júl. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 az egyik ismerősömek múlthéten temették, kórházban halt meg, már volt 3 szívműtéte, a felmenői között általános volt a szívprobléma és az ez miatti elhalálozás, mégus boncolták a család akarata ellenére, mert kíváncsiak voltak, hogy mégis mi nem volt jó

(65 éves volt)

2023. júl. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha az orvos úgy dönt kérheti a boncolás mellőzését. Sajnos tudom, a zárójelentésen is rajta volt, orvos által nem kérünk boncolást.


Ettől független tőlünk is megkédezték kérjük-e, nem kértük.


Ha nem egyértelmű az orvos számára a halál oka akkor kötelező a boncolás, meg sem kérdezik, abban az esetben nincs választás.

2023. júl. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

*orvos által volt írva a zárón ,,nem kérünk boncolást"


Vagyis az orvos nem kérte. Ha orvos nem kéri akkor kérdezik meg a hozzátsrtozót mit szeretne.

2023. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elviszik a patológiára. Boncolás vagy sem, ott hűtik míg el nem viszi a temetkezési vállalat.
2023. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályon először csak letakarják, címkézik, majd zsákba teszik, a beteghordók zárt fém szállítóeszközbe, tepsibe teszik és elviszik a patológiára, ahol hűtőbe rakják.

A hozzátartozó kérheti a boncolás mellőzését, ha nem volt semmi kérdés a halála körül és ezzel minden illetékes orvos egyetért, nem boncolják fel. A patológián szeretik, ha nem kell boncolni, kevesebb a munka. Meg is lehet nézni az elhunytat.

A kezelőorvossal is lehet beszélni, általában itt lehet aláírni, hogy nem szeretnéd, hogy boncolják, átvenni az értékeket, a papírok a patológiára kerülnek, ahonnan minden továbbit a hozzátartozó által kiválasztott temetkezési vállalkozó intéz.

2023. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovacs magdolna2 ***** válasza:
73%
Hány sinter orvos miatt hal meg az ember, orvosi muhibak tömbkelege, indokolatlan gyogyszerfelirassal okozott súlyos egeszsegkarosodás, az meg mindennapos. Mok, rendőrség meg sz.rik rá, max polgári per.
2023. júl. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!