Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is észrevette vagy csak...

Más is észrevette vagy csak engem zavar?

Figyelt kérdés

Nem rég tűnt fel, hogy rengeteg filmben,sorozatban a főgonosz vagy csak szimplán gonosz karakter legtöbbször fehér, míg a jókat négerek képviselik. Ez direkt van így(a történelmi múlt miatt) vagy véletlen? Legutóbb a Nappali műszakot néztem, A Jók es Rosszak iskoláját, de a Marvel majdnem összes filmjében is ez a helyzet. Sorolható még (Dc Titánok sorozat, Egyikünk hazudik stb.)

Csak engem zavar az az erőltetett felmagasztalás?



2023. júl. 27. 13:26
A kérdező szavazást indított:
Ez hülyeség nincs is így
Egyetértek
Nem értek teljesen egyet
41 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Hát, én most a Yellowstone sorozatot nézem, és ott egyáltalán nincs ez jelen.

De nézem vele párhuzamosan a Riverdale-t, az Outlander..stb. és ott sincs jelen ez, amit te írsz.

De a Barbie filmben sincs ez jelen.


Szóval, amit te említesz, az nagyon kiragadott példa.

2023. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Értem tehát az általad írt filmekben/sorozatokban sötétbőrű játszotta a legkevésbé szimpatikus karaktert. Akkor lehet csak én botlok bele ebbe a jelenségbe mindig.

A Barbie filmben van gonosz? :o

2023. júl. 27. 13:42
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Az alap bosszúállók csapat full fehér, kivéve Hulkot, de amúgy ő is.😅 Legutóbbi két filmjük, hangya 3 fekete főgonosz, galaxis őrzői 3 fekete főgonosz.
2023. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

#2

Nem, kérdező, az amiket nézek, abban nem jelenig meg ez a téveszme semmilyen formában, amit itt vázolsz. Nem bőrszín alapján van jó és rossz szereplő.

Igen, volt gonosz a Barbie-ban. Nézd meg, és megtudod.

2023. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Nem tom én jurassic filmmaratont tartok és ebben is így van. Gyermekkori kedvencem a Percy Jackson ott mondjuk a filmben megjelenhet ez,de a könyv lényegesen eltér.
2023. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Én nem látok bele mindenbe ilyen szintű propagandát, de azt sem kétlem, ha esetleg ez a pontos cél.
2023. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Most eszembe jutott a Penge első része, pedig nem mai film, ennyire még nem torzult el akkor a világ. Ott is Wesley Snipes volt a jó vámpír, míg a fehér gyerek, nem tudom már ki alakította, talán Stepfen Dorff, ő meg a megtestesült gonosz. De A pusztító-ban meg Sly apánk volt a jó zsaru, míg Wesley a gonosz.

Úgyhogy nem tudom, de szerintem biztos, hogy nem igen. 😁

2023. júl. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ez nincs így, legalábbis nekem teljesen más a megfigyelésem. Ha összeszámolnánk, szerintem az jönne ki, hogy fekete főgonosz valóban kevés van, de a pozitív fehér karakterek túlnyomó többségben vannak (kivéve, ahol a koncepció miatt eleve csak fekete jöhet szóba).


Én inkább azt vettem észre, hogy kötelező jelleggel van mindig egy fekete mellékhős a főhős mellett. Pl néztem a Top Gun: Mavericket. Minden komoly szereplő fehér férfi, de természetesne volt az elit bandában 1 db nő, és 1 db fekete srác, teljesen súlytalan, tipikus kiegészítő karakterekként. Szerintem ez gáz, mert jelentéktelen side karakterként mutogatni a nőket, vagy feketéket sokkal nem jobb, mint nem mutogatni őket.

2023. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Bocs érte előre is de ez úgy hülyeség ahogy van. Ott van morgan freeman, ő is játszott már gonosz szereplőt ha lehet így mondani.. pedig mindig is jót jatszott. Ugyhogy nem kell ilyen téveszmékkel élni meg gondolni se rá, most is kavarja a port hogy ezt egy fekete játsza miközben a karakter fehér stb stb. Nem bántani akarok senkit, de akinek ez a problémája az ne nézze meg. Gondolok itt a hableányra vagy akármi. Én a filmeket azért nézem hogy kikapcsoljak nem pedig azért hogy minden egyes másodpercét elemezzem hogy hol propaganda f*szság hol politikai mittudomén mi meg sorolhatnám.
2023. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Engem az zavar, hogy pont azért lesz Hófehérke Szénfeketécske mert az emberek leülnek megnézni egy filmet vagy egy mesét és komolyan mondom már ott a toll meg a füzet az ölükben és strigulázzák hogy hány fekete karakter van hány percig és mi a szerepe a filmben, és ha nem elégedettek akkor idegösszeomlást kapnak. Komolyan olyan nehéz leülni és megnézni egy nyomorult filmet enélkül?? Érdekes én pl lazán végig tudom nézni Jordan Peele filmjeit, és még sosem rángatóztam habzó szájjal a padlón mert nem láttam egy fehér (értsd, az én bőrszínemmel megegyező) karaktert. Egyébként fogalmam sincs hogy a Jók és Rosszak iskoláját minek hozod fel, amikor abban szegény Rafalomat (az egyik főgonoszt) gyönyörű holdsápadt szőkehercegből fekete csávóra változtatták, szóval itt már bukik is amit felvetettél.
2023. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!