Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az amerikaiak tényleg cipőben...

Az amerikaiak tényleg cipőben járkálnak otthon vagy ez csak az amerikai filmekben van így?

Figyelt kérdés
2023. aug. 3. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Tényleg. Náluk ez így alakult ki. A többség cipőt visel a lakásban is.
2023. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
2023. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Helytől és családtól függ. Reddit tele van ilyen kérdésekkel, hogy "tényleg vagy csak filmekben".
2023. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Mi ebben a nagy cucc? Én is simán bemegyek cipőben a lakásomba, még ha vendégek jönnek nem vetetem le velük
2023. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
#4 Az, hogy az utcáról behozott mocskot széthordod a lakásban.
2023. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesseg:


Japánban külön papucs van a WC-re. Szóval hazamész, lehúzod a cipőt, fel a papucsot, mikor meg pisilni mész, akkor le azt a papucsot s fel a másikat.


Új-Zélandon meg simán elmennek az emberek mezítláb a boltba.

2023. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez nép függő. Mindenhol vannak koszos, igénytelen fattyú emberek, akik simán bemennek a lakásba a kutyaszaros-hugyos cipőjükkel. Ezek amúgy csak tessék-lássék takarítanak, csak ott, ahol a papok táncolnak. Max rendet raknak úgy ahogy, de a takarítás az vicc kategória ezeknél.

Ha nekem valaki rámenne a török szőnyegemre cipővel, biztos kirugnám a lábát😃.

Mi papucsban, zokniban járunk a lakásban. A cipőt az előszobában leveszük és elrakjuk a cipős szekrénybe.

2023. aug. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Most hirtelen utánanézve az USÁ-ban is 60-65% leveszi a cipőt otthon. Csak ha vendég jön akkor kevésbé vetetik le vele. Gondolom ha elmegy akkor felsepernek/felmosnak utána.


Ráadásul az, hogy bent is cipőt viselnek nem feltétlenül jelenti azt, hogy a sáros-ganés cipővel bújnak ágyba vagy mászkálnak a szőnyegen. Sokaknak van "otthoni cipő" amiben maximum a kukáig mennek ki.


A magyarok is simán kimennek papucsban az udvarra, kertbe aztán vissza a házba, nem feltétlenül van külön kinti-benti papucsuk.


Nem mellesleg Magyarországon is simán szokták azt mondani, hogy hagyjad csak magadon a cipőt.

2023. aug. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy nekem valahol az a fura, hogy én nem csak hogy a cipőmet veszem le, de még a ruhám is alapból lecserélem és megy vagy a szennyesbe, vagy a szekrénybe. De például az ágyamra, kanapémra nem ülnék le abban a ruhában amiben végig seggeltem Budapest BKV üléseit, padjait.
2023. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de magyar meg kb. minden sorozatban, filmben cipőben mászkálnak a lakásban is. Meg az öltöny is vicces:-) A Barátok köztön anno hülyére röhögtem magam, az András munka után is folyton öltönyben volt otthon, közben meg nincs olyan épelméjű ember, aki ne cserélné át vmi kényelmesebb cuccra, ha már felesleges, hogy rajta legyen.
2023. aug. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!