Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek döntő része azért...

Az emberek döntő része azért megy egyetemre, hogy bulizzon?

Figyelt kérdés

!!!Felmérés!!!

Idén megyek egyetemre. Az öcsém szerint az emberek nagyrésze azért megy egyetemre, hogy bulizzon, élvezze az életet stb. Tehát a bulizás előrébb van, mint a tanulás?

Szerintem ez hülyeség. Ti mit gondoltok erről? Szavazzatok! Személyes történeteket is szívesen várok.:)



2023. aug. 6. 11:21
A kérdező szavazást indított:
Fontos a bulizás
A tanulás előrébb van
57 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Nem azért megy az ember, hogy bulizzon, de ha már ott van, miért ne bulizhatna? Ez függ a szaktól is, van, amelyik nagyon láblógatós, és van hajtós is, de olyan, ami mellett évekig egyáltalán, soha nem lehet kikapcsolódni, nincs.
2023. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg nem ezzel a céllal mennek oda az emberek (egy kis részük lehet), viszont nagyon könnyű belecsúszni az állandó bulizásba, majd kiesni az egyetemről.
2023. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez egy baromi hülye indok lenne a bulizásra. Lehet anélkül is bulikra menni, hogy az ember egyetemista lenne. A legtöbb egyetemi buli is nyitott olyanoknak is, akik nem hallgatók.
2023. aug. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

#3 szerintem úgy érti, hogy ne kelljen utána munka miatt korán kelni, ne legyen semmi kötöttség, hanem csak ellógják a reggeli előadásokat, és kész, meg stb...

De nem sok ember megy emiatt egyetemre, vagy aki igen, az elég gyorsan kibukik onnan. Tehát a "döntő részükről" hülyeség ezt állítani.

2023. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt mondanám hogy szinte mindenki azért megy egyetemre tanulhasson de sokan esnek bele abba a hibába hogy elcseszik a félévüket bulizás miatt.


Középsuli után óriási szabadság az egyetem ami egy kétélű kard és könnyű nem tanulni, hiszen sok esetben csak félév végén fogsz rájönni hogy elcseszted.

2023. aug. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Én azért mentem egyetemre hogy ismerkedjek, bulizzak, kapcsolatokat építsek. Emellett ragadt rám egy kis tudás is.
2023. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

A hallgatók 82%-a szokott bulizni (pár évvel ezelőtt). Egy bulizó hallgató átlagosan 3 hetente megy el buliba. Természetesen ott a szokásos tevékenységek jellemzők rájuk is.

A tanulás kapcsán az órakerülés átlagos aránya előadás vonatkozásában 30% körül mozog, gyakorlatoknál 10-15%. Amikor az egyetemistáknak vallaniuk kellett, miért nem mennek órára, a legjellemzőbb érv az, hogy "felesleges".

A tanulás kapcsán nagyjából a tanulásra fordított energia 50%-át last-minute tanulásra fordítják, azaz a vizsgát (ZH-t) megelőző utolsó napon.


Ezeket össze lehet rakni. Nem mondom, hogy ez mindenkire érvényes, a leírtak módusz adatok.

2023. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az emberek többsége azért megy egyetemre, hogy megteremtse az alapot a nyugodt és kényelmes életéhez. Ha a diploma járulékos hasznai között nem lenne ott a társadalmi elismerés, a nagy esély a magasabb fizetésre, jó pozícióra, kényelmes munkára, akkor csak a hallgatók töredéke szivatná magát csupán a "tudás" megszerzése miatt.
2023. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én tanulni mentem. Sose voltam nagy bulizós. Persze voltam azért jó néhányszor, de azok se a világunkat nem tudjuk partik voltak.
2023. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
3 szakra jártam 3 különböző egyetemen. A kettő nem zárja ki egymást, én is sokat jártam bulizni egy időben. De végsősoron mindig a tanulásról szólt a dolog és nagyon kevés olyan embert ismertem meg akinek a bulizás előrébb volt.
2023. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!