Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért akarnak...

Az emberek miért akarnak mindenáron segíteni egy depressziósnak/öngyilkos gondolatokkal küzdő embernek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam el, hogy amikor valakinek az élete olyan szintig sodródik el, hogy úgy érzi, nem akarja folytatni, akkor a társadalom miért akarja ráerőltetni, hogy igenis éljél tovább, és szenvedjél?

Aki segít ilyenkor, az valóban azért segít, mert számít neki a másik? Nem pedig azért, hogy ne az ő lelkén száradjon, hogy ha történik valami és ő nem tett semmit ellene? Egyáltalán segítéségnek lehet/kell ezt hívni?

Ha valaki annyira lecsúszik az életről, annak egy barát/szakember mondhat bármit, ott akkor abban a pillanatban talán érezheti azt az ember, hogy számít valamit, de utána amikor hazamegy, egyedül van, akkor olyan mindegy, hogy mit mondott a másik ember pár órával korábban. Mert valójában ezek nem segítségek, nem változtatnak semmit.

Ha valaki öngyilkos akar lenni, miért kellene lebeszélni róla? Miért nem engedik az emberek, hogy mindenki a saját élete felett döntsön?


2023. aug. 26. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Amikor ilyen volt bennem a kutya nem kezdett el velem beszélgetni erről. Ugyan már, tényleg azt hiszed hogy minden ember ezen rugózik?
2023. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Mert látják kívülről, hogy nem a valós helyzeted, hanem a sötét szemüveged a probléma.

De amikor mélyen van az ember, ezt nem látja be, legfeljebb utólag, ha már kijött belőle.

A szakemberhez meg nem járogatni kell, hanem akár befeküdni, akár beszedni a gyógyszert, amit írt, és pluszban még támogatást elfogadni, és dolgozni magadon.

2023. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha valaki öngyilkos akar lenni, az mi a jó isten haragjáért kürtöli szét az egész világnak, hogy ő az akar lenni? Miért nem marad kussban és teszi meg?
2023. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Én is már megjártam. Aludni kell rá egyet és addig folytatni, amíg jobb nem lesz. Nem reménytelen. Egy idő után meglátja az ember az élet szebbik oldalát.
2023. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
#3 Azért mert ez egy segélykiáltás a környezetének, te PhD summa cum laude!
2023. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Mert én is voltam már nagyon mélyen, mégis itt vagyok még és jobb az életem. Aki depressziós sokkal rosszabbnak lát mindent amilyen valójában, és minden problémát felnagyít. Sokszor azt gondolom ha nekem is sikerült kijönni a gödörből, akkor másnak is sikerülhet.
2023. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Azért mert ez egy segélykiáltás a környezetének, te PhD summa cum laude!"

De ha segélykiáltás, akkor miért sértődik meg, ha mások meghallják, éssegíteni akarnak neki?

2023. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
6-os ezt nagyon igaznak érzem és tapasztalat!
2023. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
#7 Meg kell várni amíg megérik arra hogy elfogadja a segítséget vagy segítsen önmagán.
2023. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szolovjov ***** válasza:
35%
Mert minden magyar felelős minden magyarért. A világ bármely pontján.
2023. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!