Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 29 és 30 éves párnak...

Egy 29 és 30 éves párnak saját 60 milliós lakása van, évente több hétre mennek egzotikus utakra, és még azt is tervezik, hogy külföldre költözve ott bérelnek lakást, sajátjukat kiadva, folyamatosan egyre nagyobb vagyonnal rendelkezve - Hogyan?

Figyelt kérdés
A legtöbb ilyen korú embernek alig néhányszázezres a MAXIMUM megtakarítása, súlyos válságban van a magyar lakosság nagyon jelentős része. Én és megannyi kollégám is nettó 240-280 keres, és szó szerint annyit költenek egy nyaralásnál, hogy nekem azért 3-4 hónapot dolgoznom kéne.
2023. szept. 10. 21:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

Jól keresnek, örökölték, szülők támogatják őket, hitelük van...

Pár ötlet.

2023. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%

Ne irigykedj és ne turkálj más pénztárcájában!

A legtöbb ilyen korú embernek azért nem "néhányszázezres megtakarítása" van, és a legtöbben nem 240-280 ezer között keresnek, föleg, akinek van végzettsége, az minimum a dupláját-háronszorosát kapják (fejenként!)

A lakást lehet, hogy örökölték, lehet, hogy máshonnan van nekik.

Ha külföldre költözést terveznek, akkor garantáltan van piacképes képzettségük, az meg teljesen logikus, hogy nem hagyják üresen a lakást.

Nyaralni meg mindenki oda megy, ahová akar, és amennyit erre szán.


Ha nem tetszik a dolog, akkor szerezz megfelelö képzettséget, és neked is ilyen jó lesz.

2023. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
21%

2

Azt tedd hozzá a megfelelő képzettséghez, hogy azért a mai világban ismerősök is kellenek a jó helyeken, nem elég ott a képzettség...

2023. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%
Egyetlen olyan ismerösöm sincs, akinek a végzettsége nem volt elég, akik hiányzó ismerösökre hivatkoznak, azok ezzek magyarázzák a saját hibáikat.
2023. szept. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
21%

Ha ennyi évesen, ennyire gazdagok, akkor vagy örökölték vagy hitel illetve van valami vállalkozásuk.

Vagy adócsalók. Magyarországon most amúgy is elszaporodtak az adócsalók, hála a Fidesz törvényeinek.

Nézd meg anno Győzikét, majdnem le csukták, adócsalásért, de helyette felfüggesztettet kapott, most meg gazdagabb mint valaha és fidesszes lett.

2023. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem zavar, hogy Budapesten tok atlagos lakasok hatvanmillioba kerulnek?
2023. szept. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

60 milliós lakás BPn kb egy 1.5-2 szobás újépítésű lakást jelent, vidéken meg egy kb 3 szobásat szóval azért az közel se luxus.


Nyaraláson meg honnan tudod hogy mennyit költenek el? Ha akarom én is fel tudok instagrammra tölteni menő képeket az egyébként olcsón kihozott nyaralásomról.


A hogyanról:

Úgy hogy van egy jól fizető szakmád ami nem minimál közeli bért fizet, mondjum gazdasági, jobb mérnöki vagy programozói(és még sorolhatnám)

És még nem is kell annyira extrémnek lennie, mondjuk mindketten hazavisznek 500 nettót, az 1 milla havonta, amiből elmegy kb 200 a lakhatásra(BPn) kb 150 meg a kaja és apróbb dolgokra. És azt mondom hogy 250 elmegy nyaralásra vagy nagyobb kiadásra. Ha azt a 400 at befekteted(alacsony kockázattal) akkor 5 év alatt bőven megvan a pénz arra hogy felvegyél hitelt lakásra.


És akkor most ebben bent van az a feltételezés hogy kb csak 25 évesen kezdtek el dolgozni és szülők semmit se segítettek.

2023. szept. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%

30 évesen párszázezeres megtakarítás?


Hát nem tudom. A feleségem és én is 29 évesek vagyunk. A közös jövedelmünk 800 körül van, és van egy kiadott lakásunk amit babahitelből és megtakarításból meg némi családi kamatmentes kölcsönből vettünk. Azzal együtt 900 fölött van a havi jövedelmünk.

namost aki ebből nem képes megtakarítani havonta párszázezret, az kvára nem ért a pénzhez:D

Ennek megfelelően az éves megtakarítási célunk jelenleg 4.8 millió, azaz havi 400e átlagosan.

De jövőre tervezzük eladni a lakást, mindenféle megtakarítást felszabadítani és gy venni családi házat. 2024 végéig várhatóan 48 millió lesz az önerőnk (ebbe 5m családi kamatmentes kölcsön beleszámolandó! Szóval a valódi önerő az 43m)


Deee barátaim is rendre 3-400ezer körül keresnek, legtöbbnek párja is van, úgyhogy ott sem ritka a 6-800as összjövedelem. Illetve van egy programozó haverom aki egyedül megkeres 800at, dehát ez ilyen:D


jelenleg 3.5m van kincstárjegyben és kb 1.2m van a számláinkon szétszórva. A terv szerint év évégéig még elteszünk kb 1.5 millát.


A párom pedagógus, én bölcsész HRes.

2023. szept. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
41%
29 évesen rendre maxoltam a 12M-s KATA keretem, úgy hogy mellette kaptam a PhD-s havi fizetést. Nem mindenki csóró az országban. Szerintem simán van 10-15% aki 30 éves korában rendelkezik 40-50Ms vagyonnal, és megteheti hogy évi 1-2M-t elnyaral. Ilyenkor fiatal és szép az ember, nem nyuggerként akarom bejárni a világot.
2023. szept. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8%

"Jól keresnek, örökölték, szülők támogatják őket, hitelük van..."


És beleszülettek a jóba. Ezek mind kimerítik a lehetőségeket.

2023. szept. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!