Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy egy...

Miért lehet az, hogy egy felnőtt ember újra sokat szeretgeti a gyerekkori plüssét?

Figyelt kérdés
Főleg amikor maga alatt van. Felnőtt nő létére puszilgatja, ölelgeti a gyerekkori kedvenc kis plüss állatkáját. Miért csinálja?
2023. szept. 13. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Idegesség-feszültséglevezetésként. Esetleg hiányzik neki valaki és ezzel pótolja.
2023. szept. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ez normálisnak mondható? Olyan gyerekesnek gondolom ezt a viselkedést.
2023. szept. 14. 08:16
 3/7 anonim válasza:

Ha például folyton vele van az a plüss, illetve mikor bármilyen negatívum történik már azonnal nyúl is hozzá, gügyög neki stb. az már arról árulkodik, hogy valami nincs teljesen rendben. Lehet nem tudja rendesen kezelni az érzelmeit és visszatér ahhoz, ami gyerekkorában segített, megszokott. De még millió oka lehet.


Ne szekáld érte, esetleg ha olyan viszonyban vagytok, akkor próbálj meg vele beszélni erről, van-e valami jelentése a plüssnek, egyebek.

2023. szept. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem beszél hozzá, meg tenyleg csak akkor ölelgeti amikor nagyon szarul van lelkileg. De ijesztő kicsit számomra
2023. szept. 15. 16:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy a válaszokat
2023. szept. 15. 16:50
 6/7 anonim válasza:
Ha lelkileg nincs jól akkor ez normálisnak mondható de ha beszél hozzá és hasonlók akkor már nem igazán.
2023. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a párnáimat szoktam ölelgetni. Negyvenes vagyok. Stresszoldó, nyugtató. Nem utal elmebajra. Tudom ajánlani másnak is.
2023. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!