Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más néven hogy neveznétek a...

Más néven hogy neveznétek a pszichológust?

Figyelt kérdés
Nem végeztem pszichológushoz elváró iskolát,teljesen más témába érettségiztem le,diploma is. Megvannak a képességeim,mintha szinte bele látnék az emberek fejébe,és többnyire tudok is nekik segíteni már csak a jelenlétemmel. Ezt nem csak állítom,tapasztaltam is és más emberek is azt mondják nekem pszichológusnak kéne lennem. Tudok velük beszélgetni az élet helyzetükről. De szeretnék másokon is,nem csak éppen azon aki pl: jön velem utcán szembe vagy egy barát kinek szüksége van rá..vagy akárki…azt akarom hogy az emberek akiknek/akinek kell forduljanak én felém…tudnék biztos segíteni,minden témába. De én ezt úgy hogy megis nevezzem magam “Dr. Psichologus (név)”,,nem lehetséges törvényileg mert nincsenek meg a iskolai “képzettségem hozzá”. Mi más névvel lehetne ezt meg címkézni? Csak hogy forduljanak beszélgetni felém a emberek,és ajánljanak..nem ragaszkodom a pszichológus névhez..nem mondanám motiváció valami féle dolgot adnék embereknek…csak egy kis beszélgetést. Hogy tudném ezt elkezdeni? Ti szerintetek?…voltam pszichológusnál és figyeltem őt és más embereket is…nem mindig segít a pszichológus…jobb egy olyan emberrel beszélni aki nem a bemagolt könyvek alapján és “agyi tudásból” kommunikál veled,inkább az embereknek jobb az aki valódi érzéssel,megértéssel,és megfelelő kommunikációval beszél veled a te színteden ahogy te érted..és nem pedig szakmai kommunikáció révén…mondhatni ugyanaz történik csak én a életből beszélek ..

2023. okt. 1. 15:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

1. Vannak nagyon is empatikus, a saját személyiségüket a terápiába bevivő pszochológusok. Nekem volt szerencsém ilyenhez, egy áldás volt. Sajnos már nem él. 😞

2. Egy JÓ pszichológust igenis megérintik a kliensek problémái, ezért is kell folyamatosan dolgozni önmagán is, saját terápiás élmény és szupervízió nélkül ugyanis önmagát akarja kezelni a klienseiben. Tudattalanul. És ezzel többet árt, mint használ.

Először menj te egy tartós (több éves) terpáiára és utána gondolkodj el ezen, hogy akarod-e ugyanezt még.

2023. okt. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
24%
A pszichológia minden csak nem működő tudomány 🤣
2023. okt. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az alkohol helyettesítője.
2023. okt. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Megmentési kényszeres sérült brigád
febr. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!