Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az baj, ha valaki nem köszön...

Az baj, ha valaki nem köszön meg másoknak minden apróságot?

Figyelt kérdés
Pl. amikor munkahelyen odavisz neki valamit a másik vagy elmond valami információt, szóval ilyen apróbb dolgok után nem mondja hogy köszönöm, az manapság mennyire baj, mennyire veszik bunkóságnak?
2023. okt. 5. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
eléggé... mibe fájna kinyögni azt az egy szótagot?
2023. okt. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Igen, komoly bajt feltételez.
2023. okt. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. okt. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Én akkor nem mondom hogy köszönöm, ha akadályozó szívességet kapok. Pl. bringámat viszem át egy ajtón, nyitnám ki egy mozdulattal, erre kinyitja nekem úgy, hogy jóval több idő így átjutnom. Van aki megsértődik, de tegye, legalabb legközelebb nem akadályoz udvariasságból.
2023. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kitana. ***** válasza:
Talán azért baj, mert ha nem köszönöd meg, annak van egy olyan hangulata, hogy “most ezt minek csináltad, én is megcsináltam volna”, lásd pl négyes válaszoló, de az esetek többségében azért nem akadályozod a másikat azzal, ha munkában odaviszel neki valamit stb, viszont mégis így jöhet le, hogy te inkább megzavartad. Szóval ha minden oké, jobb kinyögni egy köszit szerintem.
2023. okt. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shaddark ***** válasza:
59%

Akkor köszönd meg, ha hálás vagy érte.

A köszönöm a hála érzelem kifejezése.

Ha nem vagy hálás, ne köszönd meg. Ezzel annak is sokat segítesz, aki a saját idejét tette bele akármibe is a kedvedért, mert ha tudatában van annak hogy egy hálátlan embernek segít, talán máskor nem áldozza rád. Így te is és ő is jobban jár.

Te mert el sem vártad, ő mert áldozhatja olyanra is az idejét aki hálás érte. Ez így korrekt.

2023. okt. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!