Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak az élelmiszeripar akarja...

Csak az élelmiszeripar akarja elhitetni velünk, hogy folyamatosan ennünk kell?

Figyelt kérdés

Nekem az a teóriám, hogy azért vannak ezek a "szabályok", hogy pl a reggeli a legfontosabb étkezés és reggelizz úgy, mint egy király, vagy hogy napi 5x kell enni, különben leáll az anyagcseréd, vagy hogy fehérjét kell innod ha fogyni akarsz, mert az izmodból fogysz először, stb, hogy minél több kaját vegyünk. Ezzel nekik több pénzük lesz.


Én is áldozatául estem ezeknek, sokat ettem. Most csak napi egyszer szoktam (OMAD diet), olcsóbb, jobban is érzem magam, finomakat eszem és még fogyok is (kcal deficit miatt).


Amúgy ez is elég rossz hogy ennyire elérhetőek a gyorskaják, tele van Budapest gyorséttermekben, nyilván többet költesz (és többet is hízol), ha mindig ilyeneket veszel, mert nincs időd főzni a rohanó világban.


2023. okt. 5. 11:34
1 2 3
 11/25 Shaddark ***** válasza:
79%
Hát, sajnos volt már rá példa, csak ők a gyermekükkel etettek fényt étel helyett :(
2023. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%
10, es te magadtól van ennyire gyökér, vagy segítenek benne?
2023. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
11%

“ 10, es te magadtól van ennyire gyökér, vagy segítenek benne?”


Ha a gyökér a “nemintelligens” megfelelője akkor először magadat kellene kérdezned erről.


Mert (figyelj, mert indoklás következik):


Az intelligencia magába foglalja a humorérzéket is. A humorérzék magába foglalja az irónia valamint a szarkazmus, gúny felismerésének képességét. Nos ez belőled hiányzik.

2023. okt. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Shaddark ***** válasza:
25%

A gyökér az az érzéketlen, faragatlan ... szinonimája.

Az észhez nincs köze igazából. Mensás vagyok és van pár gyökér köztünk is ;)

2023. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszi annak aki megértett és aki normálisan válaszolt :)


A gyerekek befolyásolhatóak. Én is az voltam. Elhittem a napi 5x kell enni meg a reggeli a legfontosabb stb dolgokat. Nem, nem csak ez lehet a normális. Én pl reggel nem is vagyok éhes. Amióta OMAD-ozom azóta napközben sem. Egyéni ezekszerint. Nem normális vagy nem normális.


Nem is lehet igazságot tenni, egyik nap a szénhidrát az ellenség, másik nap meg legyél vegán és 80%ban egyél szénhidrátot, aztán egyél napi 5x, majd időszakos böjtölj napi 2 étkezéssel...

2023. okt. 5. 13:26
 16/25 anonim ***** válasza:
75%

Az élelmiszeripar hatványozottan a "pénzcsinálásról" szól.

Aki tisztességesen próbál a részévé válni, azt ellehetetlenítik, kicsinálják. A többi meg folyamatosan trükközik.

Kevesebb tápérték.

Levegővel felfújt csomagolások.

Bontatlan csomagoláson keresztül nem látható tartalom felezése, harmadolása.

Kevesebb áru - az azt megelőző nagyságú csomagolásban és árral.


Egyértelmű szemléltetésre egy példa, - amely nem élelmiszer konkrétan, de a szisztéma ugyanaz:

Emlékezzünk csak vissza a gurigás WC-papírra, - hogy 15-20 éve milyen volt és hogy most milyen.

Egyre szélesebb gurigán kapod az egyre vékonyabb és sz@rabb papírt - egyre drágábban. A kutyát nem érdekli, hogy van-e minta rajta, ha olyan rossz minőségű, hogy három-négy lap elég ugyanolyan hatékonyság eléréséhez, mint amit anno, el lehetett érni egy-két lap felhasználásával.


Árképzés?

Amíg fizet érte a büdös p@raszt, hadd menjen! Úgy is meg fogja venni!

2023. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Shaddark ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem nézz te is 3/3 videókat.

Lehet tudatosan is csinálni ezt. Munkás, de megéri hosszú távon.

Ha hízni akarsz hízni fogsz, ha fogyni akkor fogyni így. Nem kell semmit elhinni, a marketing nem titkolt célja hogy átverjen. Ami most a teljesen normális és elfogadott, régen azért börtönbe csukták az embereket. Ez van, ésszel kell mindent csinálni ebben a világban.

#17

Én nem véletlenül vásárolok heti egy alkalommal a hentesnél.

Minden megy kedvezőtlen irányba. Hogy én is toljak egy példát, a virsli amit régen ettem és azért választottam, mert 80+% volt a hústartalma, egyszer csak összetekeredett és felrobbant a fazékban. - Tesztelési szándékkal mindig 10 percig főzöm, nem vagyok hajlandó a fehér undorító masszát megenni amiből készülnek. Ami abból van az szétmegy a főzéstől, nem bírja. - És látom, hogy már csak 30% van ráírva. Persze ugyanaz a csomagolás.

A hentes megbízható, csak persze körülményes mert külön kell menni, kp is kell, nem áll el a hűtőben évekig... de megéri nekem.

2023. okt. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
26%
Az a legegészségesebb, ha napi 1szer eszel. :D Ha az "anyagcsere" megy, az rossz. Annak állni kell, nem dolgozni. Egyébként nem anyagcsere, és nem ők akarják ezt, de mindegy is. Majd ha megtanulsz utána nézni a dolgoknak, rájössz. Izomból fogyni pedig nem fogyás. Izomból fogyni nagyon rossz.
2023. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem a régiek sok mindent rosszul csináltak, mert nem értették a világ működését.

Sok mindent meg jól, mert generációkon keresztül egy, a maihoz képest mostoha körülmények között élve kitapasztalták, mi a legjobb nekik.

A napi három étkezés szerintem valószínűleg nem véletlen alakult ki.


- Persze, aki versenyre készül meg ilyenek, azok másként állnak hozzá, ők tolják a napi ötöt ha jól tudom. De ők se minden nap járnak versenyezni.


# 19

De izomból csak akkor fogyunk, ha nem edzünk a diéta mellett, ugye? (És nem vagyunk betegek)

2023. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%
A kényelemnek ára van.
2023. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!