Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért írnak el egy ilyen...

Miért írnak el egy ilyen könnyű nevet és miért mondják másképpen?

Figyelt kérdés

Diána a nevem de mindig Diana-t vagy Dianna,Diane-t írnak és mondanak

Volt már ebből problémám hogy egy hivatalos papírra Diana-t írt az ügyintéző és amikor meglátta hogy a személyin Diána van akkor kezdhette előlröl a kitöltést,mert ez 2 különböző név.

Kiskorom óta így van hogy sose írták le helyesen a nevemet és nem is Diánának ejtették hanem Diannának

Amikor iskolás voltam és már megelégeltem hogy Diannáznak akkor szóltam hogy “elnézést,én Diána vagyok nem Dianna,ez kettő különböző név” akkor jött a tanártól hogy pfh ugyanaz a 2 név:D

Arról nem beszélve hogyha nem Dianna voltam akkor Dorina


Most tényleg ilyen nehéz leírni helyesen egy nevet,úgy hogy szólok hogy Á-val írják ne A-val!?

Nem gyakori de nem is olyan ritka név szerintem hogy ne lehessen tudni leírni,és annnyira zavar hogy mikor szólok hogy nem így írják/mondják,még ők vannak megsértődve vagy a fejemhez vágják hogy ugyanaz a 2 név:D



2023. okt. 13. 14:36
1 2
 1/14 qkker1 ***** válasza:
72%
Miért nem azoktól kérdezted meg, akik nem tudták leírni?
2023. okt. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Együttérzek. :D Nekem a vezetéknevemet írják folyton hosszú magánhangzóval rövid helyett, pedig elég feltűnően, szépen, felismerhetően biggyesztem oda a két pöttyöt. De sajnos sokszor az ügyintézők is csak felületesen figyelnek. Az első jogsimon is el volt írva a nevem, de mivel akkoriban még nem vezettem, így nem érdekelt. A közmű szolgáltatóknál is hol így, hol úgy van írva a nevem. Már feladtam a dolgot. :D Személyi, jogsi, lakcím kártyánál szólok, ha elírják, ja meg a bankban, de egyéb helyeken már leszarom. :D
2023. okt. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
#2 Hegedüs?
2023. okt. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Több Diána nevű ismerősömnél is hallottam már, hogy Dianázták, Diannázták őket. Én sem értem, ha egyszer Diána, akkor Diána. Nem ritka név, nem nehéz kimondani.

Nekem is a vezetéknevemet szokták mindig elírni. Már csak hivatalos helyeken szólok, és csak ha fontos, a többi nem érdekel.

2023. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Talán azért, mert Diana/Dianna formában nagyon régen létezik a magyar névadásban, az ékezetes variációt csak nem túl rég vezették be, a "fonetikus névírás" néven - ami szerintem nagyon nem jó ötlet, egysezrübb esetkben csak olyasmi zavart okoz, mi nálad, de sok névnél teljesen felismerhetetlen lesz az eredetileg akart név.
2023. okt. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Ezek mind létező variációk, még ha Magyarországon nem is. Amelyiket többször látta az ember, az rögzült be. Amúgy szép neved van.
2023. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
28%

Mivel több változatban létezik még a magyarban is, ez csak neked tűnik egyértelműnek.

Meg az is igaz, hogy régebben nem ilyen formában volt ismert.

Jelezd, hogy "Diána vagyok, így kell írni, ahogy mondom"!

Most már mit tudsz tenni, nem rossz név egyébként, bár én "magyarpárti" vagyok, de vannak sokkal borzasztóbb magyarosított nevek is.

2023. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Nekem van egy Domokos nevű kollégám, őt mindenki Domonkosozza, mert az a gyakoribb forma. Én fordítva, minden Domonkost is Domokosnak hívok ha nem figyelek, mert én ezt hallom napi 5x.


Sajnos az ilyen kis különbségekre nehéz figyelni az emberi agynak. Nem képzett ki rá minket az evolúció.

2023. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Előre szóljál hogy diÁÁna, á-val ott középen, és akkor talán jól írják, vagy nutasd be rakd ki neki oda a személyid, hogy azt kéne lemásolni; így kéne odaírni. :)
2023. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#1 Irtam hogy szoktam szolni,es azt is leirtam mi erre a valaszuk/reakciojuk
2023. okt. 13. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!