Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó ötlet, hogy a gyerekem már...

Jó ötlet, hogy a gyerekem már nagyon-nagyon fiatal korától az elit réteg tagja legyen?

Figyelt kérdés
Ahogy engem is neveltek, úgy én is tovább szeretném ezt adni a gyermekemnek. Magánóvoda, magániskola, külföldi Ivy League szintű egyetem, ösztöndíjak, ezeket várnám és biztosítanám a gyerekemnek.
2023. okt. 13. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Csoda, hogy volt gusztusod ide a pórnép közép lemerészkedni. És mi adjunk nevelési tanácsot? Valami nem kerek itt.
2023. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Nyilván az.
2023. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs még gyerekem, de szeretném a lehető legsikeresebbre nevelni, ha majd lesz. Nekem a szüleim biztosítottak jó egyetemet, de kb ennyi, én nem vagyok “elit”. Ellenben szeretném, ha majd a gyerekem mindenből a legjobbat kapná - pénztől független.
2023. okt. 13. 19:15
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Várjad nyugodtan ezeket, csak ne a "pórnép" rovására. Már így sem győzi a jónép a telhetetlen oligarha sáskákat kitartani.

Majd akkor neveljed elitnek ha becsületesen megdolgoztál a pénzért, ahogy a többség. Nézőpont kérdése, jó ötlet e elitnek nevelni. Logikusan nézve semmi szükség az elitre, ami a közembernek csak púp a hátán, semmit nem tesznek hozzá.

Elit az, aki valamiben kiemelkedően jó. Nem gondolom, hogy bárki elitebb lenne csak mert sok pénze van.

2023. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem tartom jó ötletnek. Akik mostanában születnek azokra egy egészen más világ fog várni, mint amit mi a ~60-as évektől megszoktunk.
2023. okt. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem feltétlenül jó. Én is így nevelkedtem. Magánóvoda, aztán magániskola. Versenyistálló az egész, időm sem volt másra csak sportra és tanulásra. Minden féle tanulmányi versenyekre kellett járnunk, külön órák minden délután, nyelvek tanulása stb. Lehet hogy nagyon erős alapot adott nekem az élethez, de a gyerekeimet nem akarom ennek kitenni majd az biztos. Inkább arra használom a tudásomat hogy előteremtsem a gyerekeimnek hogy ne kelljen dolgozniuk majd, állami iskolában letegyék az érettségit aztán csináljanak amit akarnak. Nem mindig jó ám ha túlhajszolod őket, akkor sem ha jót akarsz nekik
2023. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Magánóvoda helyett inkább szeresd, beszélgess vele sokat és foglalkozz vele te magad.
2023. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Le lehet pontozni, nyilván hasznos, ha a gyerek már fiatal korában is megfelelő közegben mozog. Az más kérdés, hogy ezek a körök nem fogják maguk közé engedni az átlag prolit akkor sem, ha az erőn felül fizetné a tandíjakat.
2023. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a kérdés boldog lesz-e. Az meg csak akkor derül ki, ha kialakul a személyisége, véleménye.
2023. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Normális ember nem is szeretne ilyen körökbe tartozni. Az csakis a külsőségekről, pénzről, származásról szól. Felszínes, üres, lélektelen.
2023. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!