Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az érzékeny emberek belső...

Az érzékeny emberek belső óráját megzavarja az óraállítás?

Figyelt kérdés
2023. nov. 3. 04:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem minden ember szervezete megérzi valamilyen szinten az óraátállítást.
2023. nov. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

#1

Én csak annyit érzek belőle hogy utána sajnos korán sötétedik (tavasszal meg végre később), azt semennyire nem érzem hogy egy órával többet vagy kevesebbet aludtam, pláne hétvégén.

2023. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

#2

Annyira sajnálom, hogy egy egyszerű kérdést nem tudsz értelmezni és idejössz butaságokat írni, csak azért, hogy írj valamit.


A kérdés nem arról az egy hétvégi napról szól, ha nem vetted volna észre és nem is tudtam, hogy a belső órához tartozik az, hogy észrevesszük, hogy korán sötétedik.


Gyakorolj még egy kicsit. Remélem az én mondatom értelmezése nem okozott nehézséget neked.

2023. nov. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

#3

Pontosan miért butaság az, hogy nem érzek belőle semmit mert vasárnap alhatok tovább? 😃

2023. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

#4

Mert a legtöbb ember nem dolgozik vasárnap, hanem pihen, te jó ember. Így persze, hogy nem veszi észre az óraállítást. És hétköznapokkal mi a helyzet?

Ja, tudom, munkanélküli vagy, te akkor kelsz fel, amikor akarsz.

2023. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5

Szerintem összekeversz valakivel, vagy nem tudom honnan szeded hogy munkanélküli lennék.

Általában egyszerre egy óraállítás van, hétvégén. Azt vasárnap kipihenem. Mégis milyen “helyzetet” akarsz a hétköznapokkal?

2023. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#6

Most nem tudom, hogy ezt direkt csinálod, vagy alapjáraton vagy ilyen nehéz felfogású és értetlen.


"Mégis milyen “helyzetet” akarsz a hétköznapokkal?"

Elmagyarázom a gyengébbek kedvéért a saját példámon keresztül. Tessék:

A régi időszámítás szerint minden egyes nap este 9-10 között feküdtem le aludni és reggel 5.30-6-ig aludtam.

Jött az óraátállítás, este habár ugyanúgy 9-10 között fekszem le aludni (már az új szerint), ugyanakkor már 8 után érzem a fáradságot, de reggel a mostani időszámítás szerint mindig 4.30-5 óra között kelek, mert a szervezetem még a régi időszámítás szerint van, ami az akkorinak megfelelően ez 5.30-6 órának felel meg.


Hétköznap az ember, akinek van munkája, dolgozni jár. Én 7.40-re járok.


Így már képes vagy felfogni, vagy még mindig nem érted?


Te mikorra jársz hétköznap dolgozni? Most hétfőn mikor keltél fel reggel? Neked van bioritmusod, szokásod, hogy reggel mikor kelsz és este mikor fekszel? ..stb.

2023. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

#7

A legelső kommentemben leírtam, hogy NEM ÉRZEK BELŐLE SEMMIT, csak azt hogy utána korán van sötét. Esküszöm nem értem, hogy miért akarod bemagyarázni hogy de igenis érzek. 6:00-kor kelek télen is meg nyáron is, nem érzek különbséget. Akkor ébredek amikor szól az ébresztő. 🤷‍♀️

2023. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Én abszolút nem érzek belőle semmit, fel se tűnik. Mondjuk nekem olyannyira nincs időérzékem, hogy eltölthetek 2-3 órát akármivel és fogalmam nincs, hogy mennyi idő telt el.
2023. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Meg se kottyan! Nekem csak jobb ha sötétség van, mert szeretem és pihentet!
2023. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!