Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha kis dolgokat...

Mit csináljak, ha kis dolgokat nem tudok megoldani?

Figyelt kérdés

Fontos dolgok. Bagetellnek tűnnek, de alap dolgok és nem boldogulok tőlük.

Például emberekből nem tudok kiszedni egy db értelmes mondatot.. amire éppen nagy szükségem lenne.

A leckét se tudtam szinte sosem elkérni. Nem hibáztatok senkit, csak sosem jutnak el hozzám ezek a fontos szavak és információk..


Most is kérni fogják a tanárok a beadandókat nekem pedig senki nem mondta el érthetően, csak elvárják, hogy tudjam.



nov. 9. 00:47
A kérdező szavazást indított:
Írj a tanárnak!
Osztálytársaknak
Gondold át és következtetsd ki!
Egyéb
5 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen beadandó? Vagy mit nem értesz rajta? A témát, hogy mennyit kell, mikorra?

Szerintem először próbáld kikövetkeztetni, ha úgy nem menj, írj osztálytársak, ha ő nem segítőkész legvégső esetben a tanárnak.

nov. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy részletesebben leírod az egyik esetet.


Például most a tanár elmondta a feladatott csak nem értetted meg vagy nem figyeltél?

Elkéred az anyagot de nem akarják elmondani? Nincs egy olyan ember sem az osztályban akivel jóban lennél annyira, hogy elmondja? Esetleg csak nem érted meg amit magyaráznak?

nov. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy esetről tudok, amikor nem tudtam a beadandót aztán kiderült, hogy mi volt, hogy volt..

A tanár említette órán, de sokkal inkább úgy hangzott, hogy jövő időről beszél.

( egész órán az érettségiről volt szó, pedig csak 10. osztály )


A többi esetről annyit tudok, hogy lapokat osztanak ki órán illetve email-eket küldözgetnek. De egyszer ugye nem voltam.. (valamilyen lapot akkor valószínűleg nem is kaptam akkor) Az email fiókom pedig vagy fogad emailt vagy nem és még egyet se kaptam..

( bár úgy tűnik inkább, hogy nem is küldtek, mert minden más jönni szokott már )

Írtam a tanárnak.. őszi szünet első napján. Azóta se válaszolt, meg se nézi.

Ugye már vége az őszi szünetnek és semmit se tudtam csinálni..


Nem adtak fel tanulnivalót, csak elvárják, hogy tudjuk amit kell.

A leckéket mindig megcsináltam, de egy jegyem sincsen még..


Az "osztálytársakról" ..

Két szót beszélünk egymással, ha úgy van, de semmilyen a kapcsolat. Felzárkóztató iskoláról van szó, felnőtt osztálytársak is vannak.

Írtam az egyiknek szünet előtt, küldött képeket (nehezen) elolvasni nemigen tudom az se derül ki, hogy mit osztályoznak le a tanárok..


Most szombaton lesz újra tanítás és bevallom, hogy engem se érdekel annyira az iskola, de nekem nagyon fontos, hogy meg legyen az érettségi és ezért megtennék minden tőlem telhetőt..

De ezt a logikát nem értem.

Sokáig nem is jártam iskolába, akkor se bírtam jól a rendszert..


20/f

nov. 9. 07:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészről nem árt jobban figyelni órán.


Az osztály társakkal nem ártana kicsivel több kapcsolatot kialakítani.


Nálatok már nincsen kréta rendszer? Mert lehet nem ártana ott is írni a tanárnak ha gond van.


Felnőtt képzés esetén gondolom még jobban úgy állnak hozzá, hogy aki akar az tanul. Tehát oda figyelsz órán, jegyzetelsz és megtanulod. Nem fogják fogni a kezedet.

nov. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a többség tudja, mi a beadandó, házi stb, akkor elhangzik az információ, csak valószínűleg nem tudod elkapni a lényeget. Pl mikor a tanar jövő időben beszélt a beadandóról, valószínűleg a többség értette, csak neked nem ment át a szűrőn a lényeg.


Ezeket tudnám javasolni:

- Kérj egy egyszeri konzultációt a tanártól, személyesen beszéljétek meg, hogy ezt ő hogy látja, hogy tudnál fejlődni.

- Az email problémának nézz utána. Nem valószínű, hogy az egész osztálynak küld emailt, csak neked nem. Lehet, hogy rosszul adtad meg az email címed neki.

- Legyél ott minden foglalkozáson, és figyelj, mert a lényeges információk ott hangzanak el.

nov. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!