Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetne ezen a kettőssége...

Hogy lehetne ezen a kettősségen túllépni és elindulni egy úton?

Figyelt kérdés

Az ember vizsgálja magát mik a pozitív tulajdonságai, miben tehetséges, melyik képességét lehetne kamatoztatni, akár valamiféle karriert építeni rá.

Nekem egyre inkább az jön ki, hogy fejlett az empatikus képességem, bele tudok helyezkedni mások helyzetébe, meg tudom érteni a gondolatmenetüket.

Ezt több forrásból is megerősítették, mind a családban, baráti körben, pálya-orientációs tanácsadáson, pszichológusnál.

Mi jöhet így szóba? Coach? Mediátor? pszichológus? Mentálhigiénés segítő?

Minden esetben olyasmi, ahol emberekkel kell beszélgetni, jellemzően négyszemközt (akár online, akár élőben) és megvitatni vleük a helyzetüket.


De az a nagy büdös helyzet, hgoy én nem szeretek emberekkel foglalkozni:D Mármint igen, a fenti dolog úg yérzem igaz rám, de ha ilyen empatikus interakcióba kerülök másokkal, az fáraszt, én baromir aélvezem azt, ha úgy kell dolgozzak, hogy meg sem kell szólalnom, csak gépelek, ilyesmi.


Egyébként talán ezért is elég sok időt töltök itt az oldalon, ténylegesen segítő szándékkal vagoyk itt, tökre átérzem sokak baját. Dehát ebből nem lehet megélni.


A jelenlegi munkám egy backoffice-os valami, jól ellötyögök vele, de langyos lábvíz, nem ártana valami saját karriert cisnálni


De így?

Nem szeretem csinálni azt, amiben jó lennék.

Hogy lehetne ezt valahogy feloldani? Van esetleg valami olyan út, ami megfelel az igényeimnek, nem csak a képességeimnek?



dec. 5. 16:59
 1/1 A kérdező kommentje:
Nyilván az említett foglalkozásokhoz képzés is szükséges, nem kókler módjára gondoltam belevágni, ha bele akarnék vágni.
dec. 5. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!