Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen kilátástalan az...

Teljesen kilátástalan az életem, mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elég sokat gondolkodtam, hogy kiírjam ezt a kérdést, mert sokak számára ez csak önsajnáltatás lesz, viszont annál ez sokkal komolyabb.. Muszáj vagyok nem magamba tartani különben bele fogok őrülni, mert nem tudok senkivel se beszélni erről. Elég hosszú sztori lesz.


20 éves férfi vagyok (már amennyire lehet 20 évesen férfinak lenni) és azt érzem, hogy az életem kezd darabokra hullani és nem tudok mit tenni ellene. Próbálom időrendbe felépíteni a dolgokat, kezdjük, de előtte még 1 infó, ami fontos lehet a későbbiekben:


Alapvetően egy visszahúzódóbb típus vagyok. Nem vagyok teljesen introvertált, de sosem kerestem senki társaságát, soha nem szerettem a középpontban lenni sem.


Szóval:


1, A legelső érvágás az az önbecsülésem és az önbizalmam. Ez elég régebbre visszanyúlik, leginkább általános iskola alsó tagozatára.

Mindig is kövér gyerek voltam és sajnálatos módon olyan közösségbe kerültem, ahol szokás volt mindig valakit kirekeszteni. A többi gyerek nem szerette azt, ha valaki kövér és mellé még jól is tanul. Ilyen voltam én.

Megszámolni nem tudnám, hogy hányszor mentem sírva haza 1. osztálytól 5. osztályos koromig csak azért, mert valaki(k) azért megvertek, mert kövér voltam.

Ebben az időszakban sikerült az önbizalmamat teljesen lepadlózni, de itt nem éreztem ennek hatását taknyos gyerekként. Mindennaposak voltak a fizikai bántalmazások, soha senkinek nem kívánom, hogy ilyet átéljen.

Aki átélt ilyet az pedig tudja, hogy itt ebben a helyzetben nincs kiút. Nem fogja tudni megoldani se a szülő, sem pedig a tanár.


Teltek múltak az évek, és életmódot váltottam. Ez volt 3 évvel ezelőtt. Ezt mondanám a következő fejezetnek az életemben, ami nagyon átment negatív irányba.


2, Sikerült lefogynom, leadtam minden feleslegemet, 40kg-tól szabadultam meg. Ez által az önbizalmam is kezdett vissza állni.

Képbe jöttek a lányok. Soha nem ismerkedtem. Egyrészt a túlsúly miatt, másrészt pedig azért, mert olyan felfogásom volt, hogy a szerelmet nem szabad keresni. Ismerőseim ébresztettek rá arra, hogy nem várhatom a sült galambot csak úgy, ezért adtam ennek 1 esélyt.


1 lány fogott meg igazán, akivel több hónapon át ismerkedtem, majd amikor kapcsolatba kerültünk átvert. Ez volt másfél éve. Azóta nem tudtam elfelejteni. Azóta is nézegetem a profilját mert kíváncsi vagyok mi van vele.. Nem szeretném vissza kapni őt, de még mindig vannak napok, amikor vele álmodom. Túl hamar kötődöm és ha valakit megszeretek nehéz őt elengednem.. Ő már túl lépett rajtam, van valakije, aminek örülök is, mert legalább Ő boldog. Azóta senkivel nem beszéltem, úgy érzem, hogy nem tudnám mégegyszer végigvinni ezt, mert az van bennem, hogy "Mi van ha megint megtörténik? Mi van, ha közel engedek valakit ismét magamhoz és megint átver?"


3, Edzés függő lettem és mellé testképzavaros is. Heti szinten 4-5 edzés, napi 20.000 lépés. Próbálom kihozni magamból a legjobbat, azonban hamar rá kellett jönnöm, hogy a genetikám ezt nem fogja engedni.

A kalóriák körül forog az életem. Családi összejöveteleken nem a családdal eszem, hanem viszem a kis dobozaim bennük az ételekkel.. Evészavaros lettem, félek enni, mert különben visszahízok. Túlságosan megakarok felelni mindenkinek és elfelejtem élvezni az életet. Sikerült lesérülnöm edzést tekintve, motiváció kezd elmenni, undorodom magamtól ahogyan kinézek.


4, Elvégeztem egy technikumot, azonban lehetetlen munkát találni ott, ahol élek. Úgy érzem, hogy 5 évem ment a kukába, csalódott vagyok, pedig tényleg nagyon szeretném és próbálkozok is..


És ami igazán keresztbe tett és amiért gyakorlatilag a kérdés megszületett:

5, Gond van az alvásommal. Elég erős a gyanú alvási apnoéra, óránként felkelek éjszaka.

Sikerült időpontot kérném alvásvizsgálatra, ahol éppen a mai nap lett volna a bent alvás.


El is jöttem, azonban nem tudtam elaludni. 4 órát kellene minimum aludni, hogy értékelhető legyen a mérés és 10 órakor kezdődött a dolog, tehát legkésőbb 2 órára el kellett volna aludnom. Fél három van.. 4 órán keresztül forgolódtam. Az egyik oldalon horkolnak mellettem, a másik oldalon meg max hangerőn hallgatják a TV-t.


Ez volt az a pont, ahol elgondolkodtam mindenen. Amiket fentebb leírtam mind mind lejátszódott a fejemben, újra gondoltam mindent, mik történtek eddig. Előjött az 5 év szenvedés általános iskolában, az önbizalomhiány, a volt barátnőm, minden.

És ha szégyen, ha nem szégyen, de elsírtam magam, sosem voltam még ilyen állapotban, nem ismerek magamra konkrétan.. Itt ülök egyedül egy sötét kórteremben, és sírva írom ezt a szöveget, annyira reménytelennek érzem az életem. Bármit csinálok, bárhogy csinálom, egyszerűen nem elég. Bárhogy próbálkozom, nem megy. Hiába adok bele mindenbe 100%-ot, nem haladok semerre.. Nincs semmi emberi kapcsolatom, semmi olyan dolog az életben, ami miatt azt tudnám mondani, hogy boldog vagyok.. Ez pedig kívülröl is latszik. Konkrétan azon a szinten vagyok, hogy ha megkérdezi tőlem valaki, hogy "Miért vagy ilyen rideg mostanában?" az a válaszom 20 évesen, hogy "Minek kellene örülnöm?"


Régen egy életvidám gyerek voltam, nem foglalkoztam semmivel, boldog voltam. Most meg konkrétan ha előttem lenne egy olyan választási lehetőség, hogy semmissé tehetem az elmúlt 20 évet és lehetőségem lenne arra, hogy meg sem szülessek, szinte gondolkodás nélkül elfogadnám..



dec. 7. 02:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre mindenképpen szeretnék válaszolni, de olyan hulladék fáradt állapotban vagyok, hogy nem tudnám értelmesen megfogalmazni. Holnap vagyis ma elég sok dolgom lesz, úgyhogy napközben sem lesz időm. Egy dolgot még írok, aztán majd később folytatom. Lehet sikerült elaludnod, de valószínűleg már nem lesz értékelhető az eredmény. Ezen most már ne stresszelj, eleve nem meglepő abban a lelkiállapotban, ahogy írtál és olyan körülmények között. Próbálj meg pihenni vagy eltölteni az időt reggelig valami szórakoztató dologgal.
dec. 7. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem sikerült elaludnom, minden kavargott bennem. Most neki indulok a szokásos reggeli sétámnak, kiszellőztetem a fejem és muszáj össze szednem magam valahogy.. Ez a 2023-as év mentális állapotot tekintve a legrosszabb évem eddig. Rám nem jellemző ez a feladom mentalitás, pontosan innen lehet tudni, hogy valaki tényleg nem oké..
dec. 7. 07:20
 3/9 A kérdező kommentje:

valami*


Még 1 dolog eszembe jutott a végéhez, ami fontos lehet:


Viszont ami még engem is megrémiszt, hogy olyan szinten rideg és érzelemmentes lettem az elmúlt 1-2 évben, hogy az valami hihetetlen. Soha nem gondoltam volna magamról, hogy egy mindig mosolygós, szinte mindenből viccet csináló gyerekből olyanná "válok", hogy már konkrétan én sem tudom mikor volt az, amikor igazán nevettem egy jót. Ahhoz tudnám hasonlítani az egész gondolkodásmódom, mint amikor átmész az úttesten, de nem nézel szét. (Nem tudom honnan jött most ez a hasonlat, de ez 1000%-ban leírja a mostani állapotom) Ez a tipikus "Nem érdekel, majd lesz valami." felfogás..

dec. 7. 07:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kulcsa az egésznek az, hogy a tudatalattidba beépült a teljesítménykényszernek egy olyan szintje, amelynek képtelen vagy megfelelni és a nem megfelelést képtelen vagy feldolgozni.

Vagy lazítasz az ékszíjon vagy be fogsz golyózni - idővel!

Nincs választásod!

Ne másoknak próbálj megfelelni, hanem magad körül próbálj meg úgy elrendezni körülményeket, hogy számodra élhetővé váljon az élet.

Ez nem azt jelenti, hogy közömbösnek kell lenni mindenhez, ami másokkal történik, de egészséges etalonokat kell állítanod és követned!

Ha utadba sodor bárkit is a szél, akkor az arany középút mentén a kölcsönösség elvének követéséből jöhetsz talán legjobban ki, - de ez nem húzható rá egységesen minden személyiségre, torzulások mindig adódhatnak.


Tömörítve:

Ne másoknak akarj megfelelni!

Állíts magad elé kockázatmentesen teljesíthető, józan célokat!

Légy türelmes, következetes!

dec. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondolom a gyerekkori bántások okozzák ezeket.

20 évesen ott tartani, hogy 1 db csalódás miatt soha többé ismerkedés az elég súlyos. Rengeteg csalódás lesz még az életedben, nem jó ha évekig nem tudsz túllépni rajtuk..

dec. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont egy hasonló embernek segítettem, hosszú ideig lelkileg. Az öngyilkosságtól is megmentettem, pedig tőlem 70 kilométerre volt. Aztán szépen hátba is szúrt ^^..
dec. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Csemianya válasza:

Szia.

Hát nem könnyű.

De sohasem szabad HÁTRA nézni. A Múlt az elmúlt. Tűzzél ki új Célokat és próbáld meg Új lappal kezdeni, ne rágódj mi volt anno. Tapasztalatból mondom. Mit tanultál ? Mik a Jövőbeli Álmaid? Néha csak kibeszélni is elég. Írj Rám ha depisnek érzed magad, Egy ismeretlen...

Szép Estét. ❄️🧚‍♀️❄️

dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Ideértem, egyes vagyok.

Kicsit legalább volt időm gondolkodni. Közben a többi hozzászólásban le is írtak sokmindent, ami nekem is eszembe jutott. Annyit talán hozzá tudnék tenni, hogy szerintem te nem az a magányos farkas típus vagy, mégis szinte kényszeríted magad erre. 20 évesen leírtad magad, mert a technikum után nem találtál megfelelő munkát. A párkapcsolati dolgot elvetetted, mert a másfél évvel ezelőtti lány.. Még egy igazi családi kajálásból is kivonódsz, mert viszed a kis dobozt. Ne hagyd magad egy egy kudarc után megsemmisülni! Következő nap lehet egy másik lehetőség, amihez kellett az előző nap történése. Hiába próbálsz mindent kontrollálni, nem fogsz tudni elkerülni minden nehézséget. Például arra gondoltál már, hogy elköltözz? Lehet találnál munkát, új embereket. Annyi változással jár az ilyesmi, hogy teljesen más síkra terelődnek a problémák, a megoldandó feladatok. Nem lesz annyi időd azon töprengeni , hogy mit nem csinálsz jól. Itt valaki ajánlotta, hogy írj privátban. Ez is egy lehetőség, hogy beszélgess másokkal. Én is jártam már úgy, hogy beletemetkeztem az önsajnálatba és végül egy olyan ember támogatott lelkileg, aki nálam sokkal jobban rászorult volna a segítségre. Ne zárkózz be és ne vesd el előre a lehetőségét annak, hogy jó irányba is változhatnak a dolgok. Egy egészséges szkeptikus hozzáállás sokmindentől megvéd. Mindentől viszont senki nem tud.

dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebben vagyok.
ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!