Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondja nekem ezeket a...

Miért mondja nekem ezeket a gyerek?

Figyelt kérdés

Dadus vagyok egy családnál. Néha nagyon bántóan viselkedik velem

a gyerek. Néha nagyon lehangol az, ahogy velem viselkedik és nem tudom eldönteni, hogy a személyemmel van problémája vagy valami más probléma áll a háttérben. Néha szokta azt mondani, hogy nem szeret, lehülyéz, nem tisztel egyáltalán, és ha próbálok kicsit határozottabb lenni vagy olyat kérek, ami neki nem tetszik akkor felhívja a szüleit és panaszkodik rám. Eddig nagyon szerettem ezt csinálni, de elment tőle teljesen a kedvem, megvisel az, hogy így bánik velem, amúgy 9 éves. Én veszem ki az iskolából, legtöbbször nem köszön, de nem csak nekem, hanem úgy senkinek, előbb odaszalad pl. az osztálytársa nagyszülejéhez, mint hozzám, nem hallgat rám, kiabál, ha megkérem valamire legtöbbször nem a válasz. Az anyukája egyedül neveli, úgy látom, hogy emiatt sok minden megvan engedve neki, pl. házíírás a földön, telefonozás evés közben, hiányzik a következetesség és egy kis rendszer. Pl. mikor hazaérünk a ruháit ledobja a földre hiába kérem vegye fel, erre azt szokta mondani, hogy nem az én dolgom vagy mit érdekel az engem. Hogy lehet ezekre az odaszólásokra reagálni? Vannak jó pillanataink is, emiatt nem mondtam még fel, van mikor nagyon cuki dolgokag csinál, pl. a szülinapomra is nagyon cuki üdvözlőt írt és kedves is tud lenni.



dec. 7. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

"házíírás a földön"


Ezzel mi a gond? Legalább megírja. Én minden reggel a suliban gyorsan lemásoltam a házit a padtársamról.

dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem a te dolgod lenne, hogy neveld, hanem az anyukáé. Szólj az anyjának.
dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A te dolgod NEM a nevelés, hanem hogy azt csináld, amit a szülö akar töle
dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Mert vele is igy bánnak otthon. Igy szocializálodott.
dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

"Hogy lehet ezekre az odaszólásokra reagálni?"


Hát nehéz. Ugye ki kell vívnod a tiszteletét valakinek, akit nem tanítottak tiszteletre. Hajrá, sok sikert.


Először anyukával egyeznék meg, az ő támogatása nélkül sokra nem mégy. Ha meg tudtok egyezni anyával, akkor azon belül már tudsz keményedni, hiszen nincs neki kihez menni.


Akármennyire játszmázik veled, soha ne ülj fel a provokációnak. Ha ez megtörténik, te akkor is veszítesz, ha nyersz, mert amiket csináltál közben, mind ellened fordul később.


Ha mégis úgy gondolod, hogy lejátszanál vele egy dominancia meccset, akkor olyanba állj bele, amiben NAGYON magabiztos vagy. Olyan ez, mint a háború: ha 2 nap alatt szinte áldozat nélkül nyersz, akkor azzal megmutattad, hogy ki a főnök. Ha behúzott egy hosszú és véres csatába, akkor elb.sztad.


Soha ne sértődj meg, de legalábbis ne mutasd ki, ne kezdj lelkifurka-játékot. Igazából csak elárulod neki, hová üssön legközelebb, ha meg van sértődve.


A játékszabályokat ismertesd előre. Ahelyett, hogy lecseszed, hogy a földön írja a leckét, vagy hogy telefonozik ebéd közben, pozitív szabályokaz hozz: evés közben csak egymásra figyelünk, telefont kitesszük, az asztalnál írjuk a házit.


Törekedj arra, hogy neki is megérje. Legyen jutalom, illetve olyanokkal kezdd, amik neki is hoznak a konyhára.


Keresd annak a lehetőségét is, ahol a cinkosa, jótevője lehetsz. Ha csak elveszel tőle, akkor utálni fog, fontos, hogy pozitív legyen a mérleg, hogy többet kapjon tőled, mint amennyit bukik rajtad. De eközben sose pitizz neki!


Vívd ki a tiszteletét, és mutass neki jó példát. Ha felnéz rád, szeret téged, akkor alapból akar majd utánozni.


Egy példán keresztül: megegyezel anyuval, hogy a telefonozás tilos evés közben. Anyu ezt elfogadja. Ezután bejelentheted a kiscsajnak, hogy ezután evés előtt letesszük a telefont a tv-re, és beszélgettek, utána megkapja a telefont. Hallgasd meg mit mond. Mindenféle f.szságot ki fog találni, de te nem kapod be egyiknek a horgát sem, hanem kitartasz a szabály mellett.


Legközelebb ebéd előtt kéred a telefont. Ő nem adja. Te azt mondod rendben, de akkor viszont nem tálalod fel az ebédet. Ekkor ő elkezd hencegni, hogy jó, akkor ő meg felhívja anyát. Te bátorítod, hogy tegye meg. Ha jól megy, a végén elfogynak a dolgok, akkor jön a hiszti. Sérteget, üvölt, játszmázik. Te végig kedves maradsz és türelmes, nem szólsz vissza semmire. Még lehetsz vele empatikus is. Csak éppen ebédet nem adsz addig.


Aztán ha végül el bírod érni, hogy leüljön az asztalhoz, akkor nyert ügyed van. jön a poziív rész: beszéless vele egy jót. Érdeklődj, hogy mi van vele. Nevessetek nagyokat. A végén te magad add vissza a telefonját, és dicsérd meg, hogy jó volt vele ebédelni. Másnap elölről.

dec. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Lehet érzi, hogy elvileg a szülőknek kellene vele foglalkozni, ezt hiányolja, és rajtad vezeti ezt le. Kérdezted már a szülőket, hogy mennyit foglalkoznak a gyerekkel, de nem úgy, hogy csak pénzzel, ajándékkal foglalkoznak vele?
dec. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
6-os: egyedülálló anya van csak, nem szülök!
dec. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!